9 Kasım 2016 Çarşamba

Hep Hakedenleri Sevmiyoruz ya !

Abd seçimlerinde bizden birinin imzası !
Kimi sevip kimi sevmeyeceğimize hiç kimse karışamıyor al sana nur topu gibi irade ! Şunlar kötü şunlar şunlardan sana zarar gelir desin dursunlar sizin bir kere ilginizi çekmeye başladığında o kişiler mıknatıs gibi çekiliverirsiniz onlara doğru ! Kaşına gözüne bakmaz, sizinle aynı düşüncede olup olmamanız bile engel teşkil etmez bir kere akıl ve kalp merak etmiştir !

Merak denen şey insanın hücrelerinde var ki hep aklın ve yüreğin merakının peşine takılıyor ; gittiği yol güldürüyor mu güldür müyor mu zaman gösteriyor ... Bazen hiç ummadığınız insanın hayallerini dinlerken buluyorsunuz kendinizi ya da hiç de oturup sohbet etmek için aklınızda olmayan biriyle tüm konulardan dem vuruyorsunuz ;hayatın garip süprizleri var vesselam...An içinde düşününce ne alakasız kişilere değer verdiğinizi ,hiç değmeyecek kişileri sevdiğinizi hatırlayıp üzülüyorsunuz ama o zaman öyle düşünmüyorsunuz işte, demek ki yaşamamız gerekiyormuş öyle çizmişiz yolumuzu ve onlar çıkmış karşımıza yapacak bişey yok : geçmiş geçmiştir .....

Ciddi şeyler yazmak yok aslında aklımda ama birden aklıma düştü işte bunlar ben de "elime mi yapışacak "dedim ve yazdım. Bu günün güna gündemi abd Başkanlık seçimi aslında ,sosyal paylaşımlar yıkılıyor bu konu ile. Clinton hanımın Başkanlığı kesin gibi görünürken Trump step step yanaşıp bir gol ile abd nin 45. Başkanı oluverdi ; vatanlarına bilmem de Dünyaya umarım hayır getirir (pek ümidim yok geçmiş başkanlarını biliyoruz çünkü)umarım...

Gerçi Dünya bir acayip hal aldı ne zaman ne olacağı belli değil artık tüm bu kaos zulüm altındaki dünyada bir ışık seziyorum ben: sanki insanlık tam da ölüp o amerikan filmlerindeki dibe yaklaşmadı gibi... Ülkemizde ne zorluklar oluyor ne entrikalar dönüyor ne düşmanlar su üstüne çıktı biz hala "Allahın izni ve yardımıyla!" yıkılmadık ayaktayız ve tüm katliamlara zulme rağmen dünyada İslam yayılıyor zalimler ellerinden geleni yaptıkça bir yerlerde -cılız kalsa da- Musalar çıkıyor ... Düşman çok ama insanlık da ölmüyor ,ezilse de kısıtlansa da sömürülse de bu gün olmazsa yarın çıkıyor ortaya;az birikiyor çok oluyor çoklar birleşip liderler seçiyor birileri liderleri yok edip halkları sömürgeleştirmeye çalışıyor ama bitiremiyorlar işte HAKK hep diriliyor !..

Umut nasıl bişeyse öldürmüyor işte can çekişse de hep yaşamanın yollarını aratıyor ve doğruyu hakkı diriltiyor yüreklerde ...yüreklerde canlanan umutlar da icraate geçiyor öyle ya da böyle ,er ya da geç...Fazlaca iyimser olduğum bir gün ,bu günü ziyan etmeyeyim hep olumlu cümleler kurayım da yüreğimdeki karamsarlıkları söndüreyim bari...

Benden size tavsiye:içinizin çok karardığını düşündüğünüz zamanlarda muhakkak Allahın kitabını açıp okuyun bakalım Rabbimiz neler diyor biz nelerle uğraşıyoruz... bir de birini -mümkünse bir çocuğu- sevindirin kim olduğunuzu hatırlıyorsunuz birinin yüzünde tebessüm olduğıunuzda ; denedim biliyorum !

ÇArşamba günlerini pek sevmiyorum çabuk geliyor gibi geliyor çünkü bana ! Böyle olunca da hayatın ne kadar hızlı geçtiğini hatırlıyorum tırsıyorum y aaa hızla dünyanın yok oluşuna koşuyoruz!.. neyse bu çok uzun bir konu susayım şimdilik..

Tekrar dönüp okumadım yazıyı ,onun için imla ve kelime hatalarını görmemezliğe gelin ya da "Elif sayfanı ödünç ver daha iyisini ben yazayım!" deyin... Akıl ve beden sağlığınızı koruyun Dünya Sağlık Örgütü buna "Sağlıklı olama hali!" diyor ,sağlıklı kalın dostlar ve siz düşmanlar ...  bir tek münafıklar siz ne haliniz varsa görün aman be ,bana ne sizden !..


Share:

2 yorum:

Ramazan Aksoy dedi ki...

İmla ve yazım kuralları önemli derdini anlatmak için ama hiç sevemedim imla kurallarını düz dûz yazıyoruz kuralsız kaidesiz.Umut,insanın tek tesellisi gelecege güvenle bakmak için insan işte bazen umutsuzluk girdabına tutulup yeise kapılıyor sonra diyorum güneş,her gün yeni bir güne doguyor inatla karanlıklar çöksede bulutlar kaplasada inatla ısrarla karanlıkları yokederek bulutları delerek umut dagıtarak aydınlatıyor isıtıyor dünyayı.Ona bu görev verildi hiç yılmadan karamsarlıga ve yeise kapılmadan her gün inatla aydınlatıyor yeryüzünü.İnsan olmakla şereflendirilen ve yeryüzünün halifesi olan bizler bu kadarmı aciziz diyerek pes etmek yok umut hep var olacak kul Allaha umut baglayacak Rabbi onu yanlız bırakacak mümkünmü.Turp gelmiş dünya şaşkın ne olacaktı ya kış ayındayız TURP iyi gelir,şaka bir yana ne farkederki firavun düzeninde firavunun biri gider biri gelir ve kaldıkları yerden devam eder peki ya MUSA lar onlar kimseyi tınlamaz azmış çokmuş bakmaz dogruyu haykırmak yeterlidir onlar için,yeterki sen MUSA ol firavun korkacaktır ve telaşlanacak hata yapacaktır sorun burda biz gerçekten Musa olabiliyormuyuz onu başardıgımızda ne Turp(Thurmp),ne alman domuzu merkep,ne ingiliz öküzü ne israil kahpesi ne italyan mandası ne danimarka köpegi firavunun bütün ortakları ürkecektir.(Kötü söz kullandıgım için affola sadece teşbih yaptım nacizane).Yazına gelince gayet güzel ve net okumaktan zevk aldım.Ben konuşmayı pek beceremem ama yazıya dökmeyi bende seviyorum yazmaya devam.Darda kaldıgımızda yeise kapıldıgımızda Kuran mükemmel arkadaşlık yapıyor katılıyorum görüşüne selametle.

Pabuc dedi ki...

Ramazan Aksoy Hocam,
Çok şükür Allahın kitabını okumaya başladık onun içindir ki Firavunları çok iyi tanıyoruz münafıkları da kafirleri de... Trump gelmiş Obama gitmiş çok takılmıyoruz biz yolumuza bakıyoruz..

yorum için teşkkürler