30 Temmuz 2011 Cumartesi

Hayat Bazen ''Hüzünlü Tebessüm''Tadında (''Hüzünlü Tebessüm sözü çalıntıdır )

  Bazen hayat içinde geçen olaylarla ve içinde barındırdığı insanlarla sizi değiştirmeye uğraşıyor gibi gelir size (yoksa bir tek bana mı böyle geliyor ..olabilir de)ama her şeye rağmen sizi siz yapan düşünce zincirlerinizi koparamazlar.Üstünü örterler ama o zincirleri tamamen koparıp yok edemezler.İçinde hüzün ve mutluluğu barındıran bir cümle oldu bu.Sizin siz gibi olmanıza köstek olmaları(bak bu kısın bildiğin hüzün) ama tüm kösteklere rağmen sizi kendilerine benzetememeleri (bu da iyi haber kısmı)


  Sevdiğiniz insanlarda yapabiliyor bunu.Sizi, kendilerinin oluşturdukları kalıplara sıkıştırmaya çalışmak...Söyleseniz bunu  kabul etmeyeceklerdir ama durum bundan ibarettir.Ya giyiminizi, ta tepkilerinizi, ya düşüncelerinizi ya da hareketlerinizi yadırgarlar/yargılarlar.Bu, kendi kalıplarına göre size bakıp ,kendilerini doğru görüp sizin fikirlerinizi yok saymak değil mi(sorarım size değil mi .? (Evet evet itiraz etmeyin durumun özü bu) Onların düşünce kalıplarına uymuyorsanız siz tuhafsınız/asisiniz/inatsınız/cahilsiniz/sabit fikirlisiniz/görgüsüzsünüz...v.b. belki de hiç haketmediğiniz düşünce bakışlarına muhatap olursunuz.


  Ama pozitif bir şey daha yazayım mı..?Zamanla,siz ihtiyarlarken mesela; başkalarının sizi ezmeye çalışan düşünceleri pek de umurunuzda olmamaya başlıyor.Biraz şanslıysanız/kendinize vermeniz gereken değeri erken farkettiyseniz geç kalmış sayılmazsınız...Ama kendinizi harcamak yaşam biçiminiz olmaya başladıysa işte o zaman gerçekten kaybetmeyi de göze almışsınız demektir. (aramızda kalsın ama ben bu cümleden pek bir şey anlamadım öylesine döküldü klavyeden/parmaklarımda)


  Tabi bu kendini sevmek kendine değer vermek de yanlış anlaşılıyor zamanımızda.İnsanlar kendine değer vermek deyince kendini zirveye koy,kendini bulunmaz hint kumaşı gibi lanse et gibi bir şey anlıyor.Aman ha ,yok öyle bir şey kibirden burnunuz Kaf Dağına doğru yola çıkar benden demesi.Ve kibir de insanı yoldan çıkarır bilirsiniz.Kendine değer vermek,Sevilerek Yaratıldığının bilincinde olmak ve bu sevgiye layık olabilme gayretidir.Haddini bilmek ve sevgiye layık olabilmek..Of ki of bu da yürek ister ....


  Hiç alakası yok ama bir de şu geldi aklıma.Böyle rutin rutin yaşamınıza devam ederken karşınıza güzel tebessümlük olaylar/kişiler/düşünceler çıkar.Nasıl şirindir bunlar hayatın içinde.Hani böyle kızgın kumlardan serin sulara atlamış gibi (ben bu sözü bir yerden hatırlıyorum reklam kokuyor buralar hayırdır inş)Hiç bir şey bulamasam bu tebessümler için bile hayatı seviyorum (yok aslında hayatı sevmek için sayısız nimet bulabilirim de bu akşam hayata tutunmak için bunu seçtim) Şükür..Her daim şükür...Verdikleri ve vermedikleri için Allah'a binlerce şükür...


  Gece gece (bir de korkunç sıcak)anca bu kadar düşüncelerimi toparlayabiliyorum.Hatamız varsa affola affolmazsa aşk ola..(Allahım bu nasıl cümle insanların benden tiksinmeleri için liste başı bir cümle oldu)Sevgi var ya sevgi..İşte sevgi yüreğinizde her şeye inat hep var olsun canlı olsun ve mümkün olduğunca da çok dağıtın o sevgiyi..İnanın hiç ama hiç bir zararını görmeyeceksiniz..


Not:Yazıyı tekrar okumadım noktalama ve kelime hatalarım olabilir.Hataları görmemezliğe gelin lütfen...
Share:

11 yorum:

Volkan DENİZ dedi ki...

Çok güzel.. :) Hoş geldin dünyama. Coşkulu, yargılayıcı, cesur ve sevgi dolu.

Hüzünlü tebessümlerin, coşkulu olsun içindeki hüzne rağmen...

Haklısın hayat zincirimizi koparamazlar. O zincirler bize işarettir her zaman. Cesaretimizi kamçılama adına. Gerektiğinde zincirleri kırma adına...

Gülen yüzün hep gülsün, tebessümlerin içten ve sevgi dolu olsun... B.S. sevgilerle... :)

Adsız dedi ki...

İçinizden geldiği gibi yazmanız güzel ama bence eğer tek bir konu hakkında açıklayıcı yazmayacaksanız kendinizi daha serbest bırakın. Sanki karşınızdaki biriyle sohbet ediyormuş gibi yazın.

Ukalalık değil amacım sadece haddimi aşarak tavsiye vermeye çalışıyorum. İnşallah yanlış anlaşılmaz.

Hüzünsüz tebessümler dilerim.

Gelibolu17 dedi ki...

Amanın sevgi kelebeğim benim :) nasıl bir sevme tarzıdır benimkiside bilmiyorum,içime sığdırasım geldi :)
Yani benim bu yorumlarımı okuyanlar yakında beni sapık falan zannedecek :)Sen blogunda gizli reklam yapıyosun ama seni Rtük amcaya şikayet etcem,hem o "hüzünlü tebessüm" sözünün sahibide sana dava açarsa napcan bilemem :)
Beni sevecekseniz böyle olduğum gibi sevin kardeşim,kendinize yada hayalinizde yarattığınız insan kalıbına uydurmaya çalışmayın der çeker giderim.....Mutlu hafta sonların olsun canım :) Ohh bee sabah serinde yorum yazmak çok iyi oluyomuş :)

Ρɑɓuç dedi ki...

/Volkan,
Hoşbuldum, değerleri insanların var olduğu dünyalarda olmak güzel...Huzurla kal ''Y''

/Yusuf,
yanlış anlaşılmaz korkma :) Valla bazen öyle yazıyorum ki sadece kafam dağılsın oluyor amacım..kendimiz gibi olabildiğimiz nadir yerden biri bloglarımız...

/Gelibolu,
hoşgelmişsin güzel insan..öyle sıcak ki ne gece ne güzndüz durulmuyor evde allah sonumuzu hayır eyleye..O sözün sahibi bana dava açmaz sanırım tepkilerinden bunu çıkarıdm :)

Sevgiyle kal ki sen sevgiyi çok güzel yaşıyorsun zaten..

mit dedi ki...

Bence sen kelimelerin klavyeden / parmaklarından öylesine dökülmesine daha sık müsaade etmelisin. Son zamanlarda okuduğum en güzel yazılarından biriydi çünkü ;)

Mutlu hafta sonları. Fırsatın varken yiyebildiğin kadar ye, pazartesi mübarek maraton başlıyor ne de olsa :)

Ρɑɓuç dedi ki...

Mit,
senden bunları duymak ne güzel arkadaşım :) onurlandırdınız beni efenim tşkler:)

muko dedi ki...

merhaba
Dünyada da ahirette de cennet sevmeyi bilenlerindir... Seven çok; ama sevmeyi bilen az. Hele bu devirde sevgi enflasyonu yaşıyoruz. Sevginin adı var, kendi yok...

demiş yazar bu gün okudum çok hoşuma gitti sanki yazdığınız yazıyada uydu devamını okumak isterseniz buyrun

http://www.haber7.com/haber/20110728/Cennet-sevmeyi-bilenlerindir.php

saygılar

ihyaca dedi ki...

Gönülden kopup gelen dizelerin gerçekten etkisi oluyor,kalpler bunu hissediyor.İmla hataları mı dedin,imla takıntılı birisi olarak diyorum ki;yazının doğallığını ve yazılış sürecindeki akışı bozup etkileyecekse,boşver!
Kalemine,gönlüne sağlık arkadaşım :)

Ρaɓuç dedi ki...

/muko,
haklısınız ..yine de tüm bu olumsuzluklara rağmen sevmekten vazgeçmeyecez çünkü sevgi biterse herşey biter..Teşekkürler paylaşımınız için..

/ihyaca,
Allah razı olsun güzel yüreklerden böyle şeyler duymak mahçubediyor..Varolunuz inş.

Adsız dedi ki...

Selamlar :)
Ben de şu; klavyeden öylesine istemsiz dökülen kelimelere takıldım. aynen devam edin bence. İnanın aynı şeyleri hissediyorum zaman zaman, aa! bunu ben nasıl yazmışım, kesinlikle benden değil diyecek kadar garip ama çok anlamlı cümleler çıkıyor bazen. Sizin beğenmediğiniz yukarıdaki cümleleriniz de bir o kadar güzeldi.

Ρaɓuç dedi ki...

/Kamil bey,
Yorumunuz için teşekkürler..Sizin gibi insanlardan böyle yorumlar almak önemli benim için..çünkü sizler yorumlarınızını laf olsun diye yazmıyorsunuz aç çok takip ediyorum

Eski yazılarımı okuduğumda ''Bunu ben yazmış olamam''dediklerim çıkıyor inanın ,enteresan bir durum :)

saygılar..