6 Mart 2011 Pazar

Burç Yorumlarında Nerede Kalmıştık !!

 
TERAZİ:Hayatta ciddi anlamda anlaşamadığım iki kişi oldu ikisi de terazi ,aslında derler ki terazi ve yay anlaşır bir yerler de bir yanlışlık olmalı.Güzelliğine pek bir düşkün oluyor teraziler .Sanatçı burçmuş sanırım ben sanattan anlamıyorum ki anlaşmayı başaramadım onlarla. Gösteriş ve dikkat çekmek gibi bir dertleri var anlayamadığım bir şey bu..
 
AKREP:Nasıl başlayacağımı şaşırdım bir tırstım mı ne . Öyle çok akrep tanıdığım var ki birinden biri bu yazıyı okurda kızar diye tırsıyorum evet.Yok yani tüm akrepleri dostlarım kısmına kazanmışken bir yazıyla onlarla düşman olmak istemem. Aşkım bile akrep düşünün ne kadar çok akrep var hayatımda. Nasıl iyidirler ,nasıl cömerttirler,nasıl neşeli ,nasıl zekidirler anlatmakla bitiremem. Espirilidirler ,gezmeyi severler süper sevgilidirler ...ler de ler.Ama var ya öyle inattırlar ki yanlış olduğunu bildiğiniz şeylerde bile onlar inatla doğru savunması yapabilirler.Onlardan başka kimse doğruyu bilmezzz ,onlar herşeyin iyisini bilirlerr (öyle sanıyorlar) sizi dinlerler ama aslında dinlemezler dinler gibi yapar kendi cümlelerini sıralarlar akıllarında. İsterseniz itiraz edin onun dediklerine ! Çok iyi dostturlar ve iyi eştirler (bayanlarını bilmiyorum valla) Sinirlendikleri zaman ağızlarından çıkanları kulakları duymayabilir (çocukken böyle bir şeye şahit olmuştum ve affetmem 10 yıl sürmüştü) Neyse çok yazıp da torpil geçtiğim sanılmasın yazmayı keseyim burada bari.Cumhurbaşkanımızda akrep bunu da dip not düşeyim..
 
YAY:Bismillah..Burçlar içinde hiç kötü özelliği olmayan tek burç dersem de siz inanmayın.Yaylar sanırım farklı farklı.Bir kısmı fazla iyi fazla iyimser.Diğer bir kısmı da şüpheci .Genelde iyimserler ama şikayetleri de bitmek bilmez bunların(yani bizim) Çok arkadaşı vardır ama dost diyeceği çok kişi yoktur.Kesinlikle çok kişiye dost olabilir ama sıra kendine gelince en iyi dostu yine kendidir.İyi olmak iyi kalmak gibi dertleri vardır.İnsanlar onun yanından morali bozuk ayrılmamalıdır çünkü öyle olursa bilir ki uykuları kaçar.İnsanları severler, gerçekten severlerr.. .Anlaşamadıkları kişiler ya kibirlidir ya da fazla ukaladır.Tanıyan herkes sever  onları ya da en azından beni severler. (şaka şaka uff beni de sevmeyen bir sürü insan vardır biliyorum) Tarihi belirlenmiş özel günlerde hediye alıp vermektense sıradan günlerde süprizler yapmayı ve yapılmasını tercih ederler..Okumayı,izlemeyi ve dinlemeyi çok severler...Bitti!
 
OĞLAK:Tek kelime SABİT.Değişmiyorlar hiç bir konuda.Ben daha oğlak burcu kadar aynı kalabilen burç insanı tanımadım.7'sinde neyse 70'inde de o diyorlar ya heh işte onun tıpa tıp aynısı Oğlak burcu insanları. Mükemmel dosttur kendileri.Mükemmel ebeveyndir.Cimri değilse de para tutmayı sever.Ne hikmetse zengin olmak onlar için bir mecburiyet gibi.İlla çok para kazanmalılar lüks yaşamalılar ..Bunun için çok uğraşırlar ...Bildiklerim bu kadar valla.Bir de babacığım ve yeğenimin anneciği canım gelinciğimiz de oğlak çok seviyorum onları.
 
KOVA:Kadınları süperdir (annem kovada) hamarat,zeki,hoşsohbet,eğlenceli ,her işten anlar kişilerdir.Zevklidirler ,her daim şıktırlar ve herkesinde öyle olmasını isterler.Onlar farklı olmalılar herkese benzememelidirler mesela. İnanılmazzz inattırlar (akrepler gibi) ve birazda kıskaçtırlar.Hatalarını da çok zor kabul ederler, etseler bile  dile getirmezler.Her konuda konuşabileceğiniz kişilerdir yanlarında sıkılmazsınız..En iyi anlaştığım burçlardan biridir de.
 
BALIK: Hiç yazmasam bu burcu :)) Duygusal ,ne zaman neye kırılacağını bilemediğim bir burç.Bazen çok neşelidir o mutluluğun içinde bile ağlayacak bir şey bulup gözyaşlarını yağdırabilirler...Herkes onları mutlu bilsin neşeli görsün gibi bir yapıları var.Acılarını kolay paylaşmazlar narindirler öyle de davranırlar.İçdünyalarını tanımasın istiyorlar gibi geliyor bana...Herkese karşı ciddi bir duruşları var ama aslında çocuk gibiler..Herkese değer verirler ve sevgilerini belli ederler..Tepkilerini anında gösterirler(misal Başbakanımız) kindar değillerdir..Çabuk kırılmaları beni korkutur...
Share:

6 yorum:

Profösör dedi ki...

Yeni elbisen hayırlı uğurlu olsun..

SEVGİ dedi ki...

Burç özellikleri bana göre tutmuş .
bir balık olarak ben kendimi buldum en azından ..

Budeliçocuk dedi ki...

Sevgili pabuç;

Ben oğlak burcuyum..
Ama zengin olmak ve lüks yaşamak gibi bir derdim hiç olmadı ki..

Aslolan biriktirmek değil,yerinde harcamaktır diye düşünürüm..

mit dedi ki...

Oğlak harici hepsine katılıyorum. Erkek kardeşim oğlak ve resmen burnumuzdan getiriyor eşek sıpası :) Tembel mi tembel, pasaklı mı pasaklı. Ama can işte.

Benim de annem kova bu arada :)

Ρɑɓuç dedi ki...

/Profösör;
teşekkürler efendm..

/SEVGİ;
memnun oldum :)

/Budeliçocuk;
zaten zenginsiniz o zaman;)

/mit;
çocuk o çocuk o kadar üstüne gitmeyin:( Annen kova hım bir ortak konu daha;)

mit dedi ki...

Çocuk dediğin adam 25 yaşında :)