Ana içeriğe atla

Kim Bunlar ?

Arkadaşlar buna benzer bir yazı (albüm) blogger dostlarım için hazırlamıştım bir zamanlar..Şimdi de ff dostları için hazırlama vakti :) Ben hepinize sordum kırılan kızan trip atan olursa eklemem diye ve sizler itiraz etmediniz ,onun için hazırlıklısınız bahtınıza çıkacağa;)
Hepinizin çok değerli insanlar olduğunuzu biliyorum ve samimiyetinize güvenerek böyle bir yazı (albüm) hazırladım...Sonuçta çok azınızı gördüm ...Bir çocuklar bir de yaşlılar bir toplumun velinimetleridir diye düşünüyorum..Bir birimizin yaşlılığını görmemiz mümkün olmaz biliyorum onun için böyle bir şaka yaptım..Bakalım beğenecekmisiniz...
Daha doğrusu amacım  hep beraber tebessüm etmekdi..Bakalım amacıma ulaşabilecek miyim :) Sevgiler dostlar...Hata yaptıysam affola ama hazırlamış ve yayımlamış oldum :)
Unuttuklarım olursa kusura bakmayın başka bir yazıya (albüme) inş.
Hadi Bakalım!
Abdurrahman Alkan nereye baktığını bilmiyorum ama güzel bir şey olsa gerek çok sevimli çıkmışsın kardeş :)

Küçük kardeş(U.ve Ç.) şapkayı keli kapatmak için mi taktın bilmem ama yakışmış sana :)
Adaletin mazi olduğu dünyaya bakarak tefekkür etmen çok güzel...

Ali-öz,''Arkadaş, insanın kendisine verdiği hediyedir.''Mavi yakışmış efendim :)

ASEL, bir elimde kahve bir elim cigara umurumdamı dünyaaaa :))

Banu, ben inanıyorum ki sen bu nineden bile şirin bir nine olacaksın :)Yaşlılığını beklemeden sana resmini buldum;)

Cihan, yaşlandığında da bizim için kitap blogu açacak mısın :) Bu arada nine seni terkediyor sanırım arka fonda resmi çıkmış da :)

Core ve Gamze..Rabbim beraber yaşlanmayı nasip etsin size (Aze'nin resmi yok çünkü o zaman o da kendi evinde kendi çocuklarıyla olur) :)

Curcum canımm yaşlandığında bile müzikten ayrılamayacan eminim :) Öyle sıkı tutmuşsun ki gitarı almaya çalışanın kafasına indirecek gibi :D

Çiğdem, seni fazla tanımıyorum onun için bu resimle zerre kadar alakan varsa 3 kere pc camına tıklat :D

Dicaprio,sigarayı anladım da çakmağı ne diye elinden bırakmıyorsun anlamadım ;)

Ebru,kime kızmışsın bilmiyorum ama ben onun yerine bile korktum :)

Faruk, sen onca oku didin iyi bir avukat ol sonunda kapkaççılar giysilerine varıncaya kadar çalsın herşeyini ,tüh :)

Fatmazehra, Allah kabul etsin :)

İsmi, cin gibi bakıyon kız o yaşta bile :)) Tü tü tü maşaAllah :)Gençliğini göremedim ama yaşlılığını görmüş gibi oldum ;)

İnci,ağlama değmez hayat bu göz yaşlarına..Bak Tolstoy ne demiş;''Aşk, kızıl gibi geçirilmesi gereken bir hastalıktır'' Ne alaka dediğini duydum ben de bilmiyorum demiş işte koskoca Tolstoy,ben de yazdım ;)

Jakop ve sözlüsü..Ne şirinler değil mi? Hep beraber maşaAllah diyelim dostlar...

@l!SNRLR,sen de yeni profil resmi koymuşsun ama ben geç gördüm önce bu resmi buldum ve işte yayınladım...Hey kovboy :)

Macinci,kim demişti bilmiyorum ama biri ''macinci çok yakışıklı profile resim koymasın''demişti.Bende mavi gözlü bir dede buldum senin için ;) Gençliğini göremedik bari yaşlılığından mahrum olmayalım :)

Şamil,tamam seni görmüştüm, gençliğin yakışıklı yaşlılığında başka bir yakışıklı :) Ressam tipi var sende sanki ;)
Padişah, bak sen de sonunda ak sakallı bir dede oluyorsun :)

Pkz, nasıl poz vermişsin yaa maşaAllah ..İnş sen de bu yaşlarını görürsün...

Prensblue,yanlış bir şey demedik neden öyle baktın ki :)

Ruveyda,100yıl öncesinden bir resim bulmuşum ama idare ediver lütfen ;)

Sadakat,çok çalışmaktan bu hale gelmiş olabilir misin :S Demek ki neymiş o kadar da çalışmasak olurmuş;)

Sallagitsin,o nasıl bir gülüş gözüne de güneş gelmiş nineninn :)

Seri Zeka, sanatçının en seri zekalısı yaşlandığında belli olur demiş çinli bilgeler ;)

Seyrüü, biliyorum ki bu resimden sonra beni öldürecen ama çok şirin ne yapayımmmm

Metin Başar, resmi bloga koyup senin adını yazarken tırsmadım değil ,terslersin diye ama yine de eklememe engel olamadı bu korku :)

Taha dedik bu kadar çalışma sonun iyi olmaz dedik.Sakalımız yok ki dinletelim :) Bak işte sonunda nasıl bir şey olup çıktın :) Okul sonunda bitti(yıl 2025) ve sen askere gidersin artık ( bu dedeyi askere alırlar mı bilmem) Dipnot:şey kelimesi istek üzerine kullanılmıştır :D

Tokerdo,seni de yaşlılığında görmek nasipmiş :))

Uğur Mustafa,gençkende böyleydin sen.Hep ciddiydin hep düşünceliydin ,yaşlandın yine değişmedi bu durum :) Üzülme be dede Uğur ,dünyayı sen mi kurtaracan ;)

Uniamo, tamam çık çık kimse resmini çekmeyecek , korkma :)


wishne, hoşgeldin nasılsın ? Pek rahat görünüyorsun Allah sıhhat efiyet versin ;)

Yusuf Temur, profildeki resmin sana ait olmadığını söylemiştin ben de bunu buldum :) İtiraf et zenci olduğunu:)

(sağdan sola)Erkan Rua ve Erhan...Küsmüşsünüz ama çaktırmıyorsunuz gibi bir izlenim var resimde ;)
Hüseyin Altun, sanırım bu resme kızmazsın ,hoş sen yine de kötü yorum yapmak istersen serbestsin bu konuda, ben trip atmam alınmam ;)

(soldan sağa) ahibes,segah,luminescence ..Altın kızlar misali :)

(soldan sağa) Yılmaz Barış,sencer,nuclear,İdris Cin ..Temsili resimler ama süperler :)
Johny Deph,sen misin Japonları çok seven al işte üzüm üzüme baka baka kararmış :) güzel insan sen de sonunda Japon oldun;)

Yorumlar

Profösör dedi ki…
Mehmet Akif Bebeğin ziyaretçisi yine geldi. 
Fakat pencere camı kapalı olduğu için, camda nöbet bekledi. Bebek ile kedi arasındaki garip iletişim onların arasında derin bir arkadaşlığı simgeliyordu. 
(Resmi tıklayarak gerçek boyutunda görebilirsiniz.)


@|!SNRLR dedi ki…
vovovff...:) kovboy olmuşum kim bilirdi kovboy olacağımı..yalnız benim bakış hiç değişmeyecek sanırım..yalnızca ağzım biraz daha fazla açılmış...:))
αѕαннαяα dedi ki…
Çok eğlendim postunuzu okurken. Kendimi o yıllarda düşündüm bir an. Rabbim ömür verdiyse tabi. Nasıl olurum acaba..
¢ιg∂єω dedi ki…
:)) süper bunlar
harikasın,BENİ GÜLDÜRÜDN RABBİM gözlerindeki ışıgı hiç söndürmesin hayata hep sana umutl baksın ve mucizeler göstersin Pabuçummm....sevgimdesinnn can....
Erhan dedi ki…
Ellerine sağlık, çok güzel olmuş Allah razı olsun.
Neslihan dedi ki…
canım benim yaşlılığım aynen öyle olacak. yanaklarım tombiş tombiş zaten.. ellerine sağlık. çok hoşuma gitti. Allah sana dert göstermesin.
faruk özcan dedi ki…
arkadaş ben niye saldırıya uğruyorum :)
BANU dedi ki…
koşuşturmalar yüzünden bu güzel çalışmana iki satır yorum yazamamıştım. fırsat bu fırsat dedim ve yazıyorum :) internete her girdiğimde -bilhassa ff'te- senden gelen pozitif enerjiyle mutlu oluyorum. bu bir iltifat değil, ismin kadar gerçektir... Allah seni, sevdiklerinle birlikte mutlu ve sağlıklı olarak yaşlandırsın müleykeciğim :)
Pabuç dedi ki…
@Profösör,
Hocam Mehmet Akif bebeğin misafiri yine camınızı tıklatmış :) Mehmet bebek öyle cana yakın olacak ki şimdiden dotlar çekiyor kendine :)

/@|!SNRLR ;
evet kimse bilmezdi enin Teksas'ta bir kovboy olacağını :) Benden başka ;)

@αѕαннαяα ;
Ben de hazırlarken çok eğlendim inanın :)

@¢ιg∂єω;
teşekkürler :)

@ASEL(mimoza çiçeği) ,
amin hep beraber gülelim inşaAllah :) Sizde benim kadar eğlendiyseniz ne mutlu bana..

@Erhan ,
teşkkürler :)

@Neslihan ,
aminn Cümlemiz için geçerli olsun bu duan inş..

@faruk özcan,
resme en uygun cümle oydu da ondan ,çaktırma işte ;)

@BANU,
Allah razı olsun..Evgiler ve düşünceler inan bana karşılıklı..Benim için ne düşünüyorsan (iyi olanlar kastım) ben sana 2 katını düşünüyorumdur inan..SEvgiler..

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bir Öğretmenimizle Eğitim-Öğretim Üzerine Röportaj

Röportaj: Pabuç - Aslı Öğretmen
Sevgili blogger dostlarım; Bundan böyle bloğumuzda röportajlara da yer vereceğim.İlk konumuz toplum olarak geleceğimizin oluşmasında temel taşlarımızdan olan eğitim-öğretim kurumlarımız  ve sorunları. Ne yazık ki; eğitim sisteminin çarpıklığından doğan sorunlara temel çözümler getirilmez ise, geleceğimizin risk altında olduğunu söyleyebiliriz. Çocuklarımızın, kimlik, kişilik, kariyer sahibi olmalarını bunun yanında insanlık idealinde hizmet etmelerini esas alan müfredatların öğretim ve eğitim alanında reformların yapılması gerektiğine inanmaktayız. Bu reformlar  ancak zihniyet değişiminin yapılmasıyla gerçekleşebilecektir. Yaşadığımız şehirde, bir ilköğretim okulunda  öğretmenlik yapan bir öğretmenimizle, eğitime dair kısa bir söyleşi gerçekleştirme fırsatı yakaladık.  Fen Bilgisi öğretmenliği yapan "Aslı Öğretmen" bizim ricamızı kırmayarak söyleşi sonrularımızı blog okuyucularımız için bize içtenlikle cevaplandırdı. Bundan ötürü kendisine teşe…

Gözlerim Dalıyor

Gözlerim dalıyor içimde var olan uzaklara.... Noktasını koyamadığım cümlelerime ve ünlemi eksik olmayan düşüncelerime...
Gözlerim dalıyor, Yaşantım içinde bir tarafa ötelediğim Hayallerime..
Gözler dalınca bir tanıdığın gelir derler büyükler, Benim gözlerim dalıyor; beni ben yapan düşüncelerime,sevinçlerime,tebessümlerime..
Gelin ve hiç gitmeyin! Yaşadıklarımın yanında siz de hep yer alın; ötelediklerim,düşüncelerim,tebessümlerim,hayallerim... Beni ben yapan hislerim...


Teşekkürler Rabbim !..

En eski günlerden başlamayacağım bu sefer zira yaş artık tamamen kemale erdi sayılır eskilerden de iyice bi uzaklaştım...
Öyle :" Bir Kasım akşamı doğmuşum..." gibi tamamen klişe şeylere de başvurmayacağım söz!.

Eskiyi yad ettikçe içimi acıtan gerçekleri hatırlıyorum onun için herkesin sürekli dile getirdiği şeyi yapıp anın içinde yaşamaya çalışıyorum, zaten hayal kurmayı yıllar önce bırakmıştım: hayatın gerçekleriyle hayallerimin uyuşmadığını fark ettiğimde..

Çok güzel bir ailem oldu büyürken ve dünyada arayıp bulamayacağım denklikte de bir sevdiceğim ve canlarım...çok şükür ,hep şükür ,sonsuza kadar şükür...

Hayat işte öyle ya da böyle geçiyor herkese ayrı mekanlar ayrı ortamlar ayrı yardımcılar ayrı düşmanlar ayrı imtihan soruları verilmiş herkes bir telaşın içinde yaşayıp gidiyor..Felsefik şeyler yazmak istemiyorum tüm roman olmaya aday hayatlara saygımı sunuyorum buradan ....Yaşayın la yaşayın son nefesinize kadar doyasıya...Gülümseyin, kızın bağırın çağırın sonra pişma…