9 Ekim 2010 Cumartesi

Dabi Dabi !!

Yay
Siz hayata iyimser gözlükle bakan, asil yaradılışlı, herkesi dost kabul eden,arkadaş canlısı,sıcak kanlı ve samimi birisiniz. Olduğunuz gibi görünmekten hoşlanıyorsunuz ve insanlara çabuk inanıyorsunuz. Mert olup onları incitmekten kaçınıyorsunuz. Haksızlık yapmak sizin için dünyadaki en son iş sayılır. Başka insanlardan da böyle olmalarını beklersiniz. Hareketli, neşeli ve nüktedansınız. Bulunduğunuz ortama çabucak uyarsınız. Espriler yaptığınız gibi beğenmediğiniz şeyleri de alaya alabilirsiniz. Genel olarak sözcüklerinizde acıtmayan ama insanlara dokunduran espriler yer alır. Hıncınızı sözcüklerle almayı istersiniz.

Çift karakterli ve değişken yapınız sizi iki çeşit insan yapabilir. Birincisi duygusal ve içine dönük birisidir. Çekingen ve duyarlıdır. İkincisi ise cesur,ateşli,tedbirsiz,gururu söz konusu olursa sözünü esirgemeyen birisidir. Bunlardan birisi yerine göre ortaya çıkabilir. Yükselen yay için özgürlük de çok önemlidir ve bunun kısıtlanması bile onu çılgına çevirebilir.

Yükselen Yay burcu insanı olarak seyahat etmekten, serüvenler yaşamaktan ve gezip görmekten büyük zevk alırsınız. Aslında sizin macera peşinde koşmanıza gerek yoktur zira, macera gelir sizi bulur. Her yolculuğun sonunda anlatmaya değer bir şeyler bulursunuz. Yay Yükselen ile yolculuk yapmak gerçekten zevklidir.

Size yaşam pek çok şey verecektir. Öyle olaylar karşınıza çıkacaktır ki bunlardan derin deneyimler elde edeceksiniz. Bu da size hayatın sadece eğlence olmadığını gösterecektir. Yaşadığınız deneyimlerden ders alacak ve aynı yanlışları yapmamaya çalışacaksınız. Sonunda bir gün gelecek olgunlaşacaksınız. Yine de yaşamın her zamanında her zaman yaydan fırlamaya hazır bir ok gibi olacaksınız. Siz pencereleri kapalı bir evde rahat edemezsiniz. Doğa her yönü ile sizi çekecektir.

Maddi ve manevi olarak kısıtlanmak, bağımsızlığın elinizden alınması ve sorumluluk altında kalmaktan çekineceksiniz. Bu nedenle belli bir yere ve kişiye körü körüne bağlanmak sizin için değildir. Bununla beraber sevdiğiniz insan ile beraber olmak ve güzellikleri paylaşmak da size zevk verecektir. İlgi görmek ve sevilmek istersiniz. Sevdiğiniz insan her şeyini sizinle paylaşmalıdır. Bunu bulamazsanız ortamdan ayrılmak daha olumlu gelecektir.

Siz ateşli bir sevgilisiniz ve sevince tam seversiniz. Hem sevgili hem de iyi bir dost olursunuz. Sevdiğiniz için her fedakarlığı yaparsınız ve onu kaybetmek istemezsiniz. Bu arada iki ilişkiyi yaşamanız olasıdır. Gizli aşk serüvenleri sizi çok yaralayacaktır. Sevgide aradığınızı bulamazsanız daldan dala konabilirsiniz. Kararsız,aceleci,değişken ve meraklı birisiniz. Bunu aşkta da gösterirsiniz. Sevdiğiniz zaman cömert birisi olursunuz.

Sizi din,felsefe,astroloji ve doğa üstü konular çok çekecektir. sadece öğrenmekle kalmayıp iyi bir öğretici de olursunuz. Altıncı hissiniz de çok güçlüdür ve önceden hissederek olayları kavrayabilirsiniz. Yaşamda tanınan birisi olmak istersiniz ve hayatınızda daima daha genişleyen ve büyüyen uğraşlar yer alacaktır.

Yay Yükselen size uzunca bir beden verecektir. Vücudunuz ince ve biçimlidir. Alnınız açık ve burnunuz biçimlidir. Renginiz buğday veya koyu renklidir. Saçlarınız kahve rengi veya kestane renginde olur. Erkeklerin saçları genç yaşlarda şakaklardan açılmaya başlar. Elleriniz ve ayaklarınız biçimlidir. Yay'ların şans dişleri denen ön iki dişleri daha iri ve çıkık olur. Siz de güler yüzlü ve sempatik birisi olmalısınız.

Alın işte buradan bloguma yönlendirdim yazıyı :P

Not:Burnunuz biçimlidir kısmına katıla katıla güldüm ..Neden mi ;) Tahmin edin neden tabiki koca burun olmamdan dolayı :)) Buradan da burçlara inanmamalıyız sonucuna varabilirim;)
Share:

10 yorum:

MaSaL dedi ki...

Burçların insanlar üzerindeki etkisine inanıyoum ama astrolojik yorumlara tabiki itibar etmiyorum:))

Buarada bende bir yayım :))

Profösör dedi ki...

Yazıyı tümüyle okudum. Burçlarla hiç ilgim olmamıştır.

Adsız dedi ki...

burçlara hiç inanmam. inananları da anlamam. hele günlük burç falları tamamen uydurma :S

Ekşimsi Erik dedi ki...

Ne güzel insan anlatıyor burada :)

cecil dedi ki...

:))
sözcüklerimde acıtıcı olmayı çok kez seçiyorum valla yeterin yani:)))
çifte karakterlik olayınada katılıyorum .. yani en azın dan bir yay olarak bende mevcut..

cecil dedi ki...

günaydın .. :)) sayfaya eklediğin o minik zoro ne kadar tatlı ya :)))
çok yakışmışş süper olmuşş süper..

SİHİRLİSEPET dedi ki...

demek yay dın ha :))) abim de yay ve bavulu her daim kapının önünde :)))

Pabuc dedi ki...

/Masal,
yaylardan kimseye zarar gelmez gelemez :)

/Profösör,
okuduğunuza göre siz de yaysınız sanırım :)

/zennube,
iyi tamam ne bağırıyon ki :))

/Ekşi Erik,
herkese aynı şeyleri söylüyorlar çoğunlukla...Bunlara kalsa kötü insan yok :)

/cecil,
günaydın diyecem ama sanırım günler uymayacak ..evet ne sevimli bir ninja değil mi bloga renk geldi :)

/SİHİRLİSEPET,
hahah abini çok iyi tarif etmişsin yaylar özgürlüğüne fazla düşkün ve gezginler doğru :))

Antipatik Yazar dedi ki...

Annem de "yay"
Ve sanırım gereğinden fazla duygusalsınız...

Senin için de öyle mi bilemedim şimdi :)

Pabuc dedi ki...

Ben duygusal değilim :=)