Ana içeriğe atla

Kötü Yanlarımın İtirafı

 Hiç kimse mükemmel olduğunu söyle(ye)mez değil mi? Ben de herkes gibi mükemmel değilim bir yığın kötü yanlarım var bir yığın da hatalarım...Bunları günah çıkarma gibi sıralaya sıralaya anlatmam kimseye..Ama bunlardan biri var ki bundan kurtulamıyorum ...Huyum kurusun diyebileceğim bir şey bu...! 

 Az çok tahmin edilebilir nasıl biri olduğum...En azından bilerek kötülük yapabilecek kadar cesur biri değilimdir (olamadım/olmak da istemedim şükür) ama kimseye belli etmesem de sevmediğim huylarımın başında insanlardan sıkılmam var..!! 

  Rabbim affetsin  diye duayla başlayayım cümleme..Karşımdaki insanla sürekli aynı konularda konuşuyorsam bir süre sonra sıkılıyorum...Hatta bazen görmek bile istemiyorum o kişiyi...SEviyor olsam da...Karşımdaki insanla her konuda konuşmalıyım..

  Mesela;aynı kişiyle kitaptan,doğadan, dünyadan,ahiretten,sevgiden,filmlerden,bakışlardan...v.b. aklınıza gelebilecek bir yığın konuda konuşabilmeliyim..Hatta konu ne olursa olsun ondan bir şeyler alabilmeliyim ve mümkünse bişeyler de katmalıyım...Bir film hakkında atıp tutmalıyım mesela...Ya da sıkıntım olduğu zaman onunla konuştuğumda rahatlayacağımı bilmeliyim, beni yanlış yönlendirmeyeceğinden emin olmalıyım.

 Bir saat yaratılışımızdaki gizem ,güzellik hakkında konuşabilmeliyiz mesela..Ya da birilerine yardımcı olma konusunda çözüm üretebilmeliyim.Hadi ciddi konuları geçtim, beraber gülebilmeliyim aynı şeye..anlatmaya çalıştığımı ilk cümlemden ya da bakışımdan anlayabilmeli...

 Aynı konu etrafında dönen sohbetleri yaptığım kişi sevdiğim bile olsa sıkılıyorum elimde değil..Bir süre uzaklaşıyorum içime dönüyorum...Seviyorum ama sıkılıyorum da ...!Ama bu sıkılmak kendini beğenmişlikten değil, Allah biliyor...Çünkü benden daha çok şey bilen insanlarla aynı ortamı paylaşmak beni en çok mutlu eden şeylerin başında geliyor..

Kısacası ,karşımdaki insan bana renk vermeli..Farklı renkleri bünyesinde barındırmalı mümkünse...Ve her rengin sohbetini yapabilmeliyim..!!
Hatta renkleri katıştırıp farklı renkler de oluşturabilmeli sohbetleri/paylaşımları eğlenceli hale getirebilmeliyim.!!

Çok mu şey istiyorum!


Yorumlar

mit dedi ki…
Sıkılmak tamam da onu görmek bile istememek garip :) Sonuçta bir kişi sürekli ve sürekli aynı şeylerden bahsediyorsa sıkılmamak imkansız zaten. Belki de onu yeni ufuklara sürüklemesi gereken kişi sensindir?
bence kötü bir huy değil ki bu
sonuçta insan neyi isteyip neyi istemediğine kendi karar verir
seçme şansı herkesin kendine aittir
bundan doğal ne olabilir ki
sevgiler...
Newbahar dedi ki…
Aynı konular...aynı konular...
sıkıyor, bayıyor, insanı yerinde saydırıyor...

Bu yüzden yeni insanlarla tanışmayı, yeni hayatlar görmeyi seviyorum...
Sıradanlık bize göre değil sanırım ama bazen bende sıradanlaşıyorum:(

Blogları işte bu yüzden seviyorum. İnsanlar (çevremdeki), sıkıcı, renksiz, sıradan, konulardan bihaber...

Bu böyle sürüp gitmeyecek elbet.

sevgiler
pabuç dedi ki…
@MİT,
Onu da denedim bir zamanlar ..Dedim belki ben faydalı olabilirim bu kişi için, onun bakışında olumlu değişimlere sebep olurum diye arkadaşlık da yaptım..Ama bir süre sonra baktım aynı tas aynı hamam..Faydalı olamıyorum (iyi bir arkadaş değilim) hep aynı şikayetler bi santim farklılık yok..ve bitmeye mahkum bir arkadaşlık!! Ben de bir insanın hayatında etkisiz elemansam çıkarabilirler beni ...Olaylara iyi yönden bakan biriyim ama olmayınca zorlamadan yana değilim..
pabuç dedi ki…
@AYNUR,
sınırları zorlarım devam etme konusunda ama sıkılıncada numara yapamıyorum...Bana da yapılsın istemiyorum..bizden de sana sevgiler saygılar...
pabuç dedi ki…
@Newbahar,
farklılar oluyor bazen de zaman içinde farklı olaylar da yaşanıyor..ama olaylara hep aynı olumsuzlukla/sığlıkla yorumlayanlar bir süre sonra bayıyo..Blog aleminin bi güzelliği varsa farklı yönlerimizi görüyoruz tanışsak belki bizde birbirimize karşı sıkıcı olacak kişilerizdir..Ben yazıda bahsettiğim kişilikte insanlardan asla sıkılmam ...ama bana hep aynı tarzda gelmesin kimse!! Benden sıkılanda uzakşalabilir benden özgürdür herkes...
Adsız dedi ki…
verilen değerlerin bu kadar kolay ve rahat kaybolabileceğini düşünememiştim..
nefsim; "haklı olabilirsin" mantığım ise: "haklısın" diyor.
pabuç dedi ki…
@Adsız,
mesela???
Adsız dedi ki…
yanlızlığımızın nedeni hep bizden daha iyi bilenle beraber olmak istememiz değil mi? .. bizden daha iyi bilenin de kendinden daha iyi bilen biriyle olabileceğini düşünemeyiz.bu doğru olan olabilir ama bazan olmak istemediğimizle olabilmek olmak istediğimizde çok daha kazanç sağlaya bilir.diye de bir düşünce var aklımda.
Sıradan Bir Sazan dedi ki…
Canım, hiç de çok değil istediğin, aksine aslında olması gereken. Her an bir şey öğrenmek zorunda olmasak da her soluğun hakkını vermeli ve eğer o anı biri ile paylaşıyorsak, buna değmeli... Hiç de kötü deme buna, sen kötüysen, ben de kötüyüm :) Sevgiyle kal...
pabuç dedi ki…
Hayır değil @Adsız..yalnızlık insanlar temelde yalnız oldukları için var..Güznlük hayatta kendimizen iyi insanlarla birlikte olmak deyince ilimce üstün olanlardan bahetmiştim...Onun dışında ben de sıradan biri olduğum için sıradan toplumlar içerisinde yer alıyorum..ama böyle olması benim bazı sohbetlerden sıkılmama engel değil..elim de değil zorlasan da olmuyo...bazen konuşulanlar bir kulaktan girip diğerinden çıkıyor da..bunu belli etmsen de böyle işte..Muhakkak herkesden alınancak şeyler vardır..ki sürekli söylüyorum kim çıkmşsa karşımıza bi hikmeti vardır..ama sürekliliğinde bıkmışsam aynı bakış(görüş fikir) devamını getiremiyorum..hataysa hatalıyım...
pabuç dedi ki…
@Sıradan Bir Sazan,
teşekkürler anlaşılmak güzel..Sen de sevgiyle ve huzurla kal inşaAllah..
üryan dedi ki…
hımm..
o halde oturup konu başlıkları hazırlamalıyım kendime..

benden sıkılmanı istemiyorum ;)

-sanki mümkümmüş gibi :)
pabuç dedi ki…
@üryan,
yoo kimsenin benim için uğraş vermesini istemem..doğal olurum ve olunmasını isterim...Sıkılırsam da sıkılırım benden de sıkılınacaksa her duruma hazırım..Fazla mı gerçekçi oldum bilmiyorum ama hayat beni böyle yaptı deyip suçu hayata atıyorum herkes gibi..
guguk kuşu dedi ki…
Sevgili Pabuç,
Çok şey istemiyorsun. Zaten biriyle hep bir konuda konuşabiliyorsan burda bir problem vardır. İnsanlar ortak noktaları kadar keyifli bir beraberlik yaşarlar. Ortak noktalar derken herkonuda hemfikir olmaktan bahsetmiyorum. İllede aynı şeyleri sevmek ve sevmemek değil söylediğim. İkiniz de aynı sanatçıyı beğenmiyor olabilirsiniz ama ikinizde sinemayı seviyorsunuzdur, ikinizde insanın bu dünyaya gelmesinin nedenini önemsiyorsunuzdur ama düşündüğünüz nedenler farklıdır.
Ben de ilişkilerimde heriki tarafında bu ilişkiden faydalanması gerekliliğini önemserim. Faydalanmaktan kastım, o ilişki ile beraber yeni ufuklar açılmalı önüme, bana düşünemediğim şeyleri gösterebilmeli.Başka ufuklara yol alabilmeliyiz beraberce, birbirimizi yargılamadan....
elif gizem dedi ki…
Çok şey değil... senin içindeki renkleri göremeyen, paletindeki renklere ortak olamayan insanlardan sıkılman kadar doğal ne olabilir? Bende böyleyim..
pabuç dedi ki…
@guguk kuşu,
güzel yorumun için teşekür ederim öyle güzel açıklamışsın ki..Varolaın inşaAllah..

@elif gizem,
öncelikle hoşgeldin bloğuma :)evt bazen mecburiyetten iletişim içinde olman gereken insanlar da oluyor..çekilmez bir durum..aynı renklerde buluşabilmekse huzur veriyor...
Anlayamazsin dedi ki…
selamun aleykum

bence cok sey istiyorsun.

karsindaki bazi konularda seninle hem fikir olabilir,ama herseyide senin istedigin gibi dusunup konusamazki:))hepimiz cok farkliyiz.ama sunuda unutmamak lazim,farkliliklar bence insanlari birlestirmeli,koparmamali.

birinden bunalinca cope atar gibi atmamali.karsindakini dusunmeni tavsiye ederim.sen ondan uzaklasirken sadece kendini dusunerek uzaklasiyorsun ,peki ya karsindaki?ya sana ihtiyaci var,ya sende diger insanlarda bulamadigi samimiyeti,insanligi buluyorsa vesair

ben bu konuda farkli dusunuyorum,sana pekte katilmiyorum.:))hayat senin elbet,karisma hakkim yok,konu acilmnis kibarcana yoprum yazmaya calisiyorum ,bunu ozellikle belirtmek isterim.:))
pabuç dedi ki…
@Anlayamazsin,
wealeykumselam...
Delü kardeşim, arkadaşlığın /dostluğun kıymetini bilen biriyimdir..İnan bana hiç boşluk bırakmayacak şekilde iyi dost olmaya çalışırım...Bana ihtiyacı olanın yanında yer alırım (yanında olmak için elimden geleni yaparım)
Ama bişeyler bitecek gibi oluyorsa da zorlamam...Dedim ya bu kötü bir özellik olabilir ve ben bitirmemek için elimden geleni yaparım ama sonrasında zorlamam..Kötüyüm ben artık sabredemiyorum hiç bişeye ;)Sonra da herşey süt liman gibi davranamıyorum...boşver işte..kötüyüm ben kötüyüm insanları zamanı gelince silerim..İyi olmadım hiç bir zaman..

Yorum için teeşekkürederim ...sen istediğin giibi yorum yazabilirsin kızarsan da kızdığın gibi yaz..Sana herşey serbest..çünkü seviyorum seni ..Allah'a emanetsin her daim..
Adsız dedi ki…
selamun aleykum:)

senin bu huyunu bildigimden bazen kendi kendime,senin boyle yazilarini okuyunca diyorumki,bana ne zaman tekme atacak:))))))))))))))))))

saka bir yana,biten bir seyi zorlamaya ne gerke var.bundada yapmacik olacaksin.iki yonunu ele alamaya calistim sadece:)

benim demekki,bol bol bengesel izlemem lazim senin birakmamamn icin,yada senin ikiz halalarla tanismama lazim:)

benim yorumlar cogunluk sohbet amacli ve seviyeli oldugundan izin veriyon biliyorum:))tesekkurler ediyorum.rabbime emanetsin

Anlayamazsin
pabuç dedi ki…
@Anlayamazsin,
neyseki sana tekme atsam da hissetmezin..ya hu delü ben eşek miyim ki tekmeliyeyim seni :))))) Biz dostlarımızı başüstünde değil kalbimizde taşırız akıllım :) ve kalbimizde yer edenleri de atmayız kovmayız silmeyiz :)
Halamlar bu gidişimde öyle bişey anlattılarki gülmekten bayılacam diye korktum öyle komik ikilidir onlar..Tanısan sen de seversin..(bi tanesi açık belki onu sevmezsin :P )

Senin yorumlarını sevdiğimi biliyorsun ...Sen de Allah'a emanetsin Sağol ve her daim varol inşaAllah...
Anlayamazsin dedi ki…
selamun aleykum.

yorum superdi,guldum:)_rabbimde seni guldursun.

halalarini severim ben.insanlarin acikligindan degil daha cok huylarindan nefret ederim.basi acik birisi acik basiyla carsafima koca kari kiyafeti dese ve islamdan bahsetse ayni zamanda sinir kupu olurum.yok sunu dersede sevinirim.basortusu rahmanin emri lakin bana zor geliyor,ne guzel siz ortmeyi basarmisiniz gibi sozler soylese,inan sevinirim.kendine bakmayip muslumanim deyip,islamin emirlerinide taa 140 sene evvelde kaldi gibi imalar etmeler veya aciktan soylemler delirtiyor dogal olarak:)zaten deliyim:)_)

ben halalrini cok severdim bundan eminim:)ama sakalara fazla gelemem onu soyleyim:)

tesekkurler duygular karsilikli:)
pabuç dedi ki…
Öğretmen bi arkadaşım var kapalı...Bi bayan meslektaşı sürekli bunu her gördüğünde ''Boğulmuyormusun sana bakınca bana fenalık geliyor '' demiş.yine böyle bi gün aynı lafı söyleyince arkadaş demişki:'' Lütfen bir daha bana bakma başkalarına bak rahatsız oluyorsan '' demiş.Bizde kimse kapalılara laf söylemez...Neden mi?? öyle işte..Seviyorum seni güzel insan geveze kareş;)
Anlayamazsin dedi ki…
selamun aleykum.az bile soylemis arkadasin:)cogu zaman yolmak istiyorum,baskalarinin hayatina karisan cok bilmis dengesizleri:))

kosturmaca arasinda sana yazmak iyi geliyor:))rahatlatiyor cok sukur.

birde oteki konulara bakayim,aglamasinlar:))

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bir Öğretmenimizle Eğitim-Öğretim Üzerine Röportaj

Röportaj: Pabuç - Aslı Öğretmen
Sevgili blogger dostlarım; Bundan böyle bloğumuzda röportajlara da yer vereceğim.İlk konumuz toplum olarak geleceğimizin oluşmasında temel taşlarımızdan olan eğitim-öğretim kurumlarımız  ve sorunları. Ne yazık ki; eğitim sisteminin çarpıklığından doğan sorunlara temel çözümler getirilmez ise, geleceğimizin risk altında olduğunu söyleyebiliriz. Çocuklarımızın, kimlik, kişilik, kariyer sahibi olmalarını bunun yanında insanlık idealinde hizmet etmelerini esas alan müfredatların öğretim ve eğitim alanında reformların yapılması gerektiğine inanmaktayız. Bu reformlar  ancak zihniyet değişiminin yapılmasıyla gerçekleşebilecektir. Yaşadığımız şehirde, bir ilköğretim okulunda  öğretmenlik yapan bir öğretmenimizle, eğitime dair kısa bir söyleşi gerçekleştirme fırsatı yakaladık.  Fen Bilgisi öğretmenliği yapan "Aslı Öğretmen" bizim ricamızı kırmayarak söyleşi sonrularımızı blog okuyucularımız için bize içtenlikle cevaplandırdı. Bundan ötürü kendisine teşe…

Gözlerim Dalıyor

Gözlerim dalıyor içimde var olan uzaklara.... Noktasını koyamadığım cümlelerime ve ünlemi eksik olmayan düşüncelerime...
Gözlerim dalıyor, Yaşantım içinde bir tarafa ötelediğim Hayallerime..
Gözler dalınca bir tanıdığın gelir derler büyükler, Benim gözlerim dalıyor; beni ben yapan düşüncelerime,sevinçlerime,tebessümlerime..
Gelin ve hiç gitmeyin! Yaşadıklarımın yanında siz de hep yer alın; ötelediklerim,düşüncelerim,tebessümlerim,hayallerim... Beni ben yapan hislerim...


Teşekkürler Rabbim !..

En eski günlerden başlamayacağım bu sefer zira yaş artık tamamen kemale erdi sayılır eskilerden de iyice bi uzaklaştım...
Öyle :" Bir Kasım akşamı doğmuşum..." gibi tamamen klişe şeylere de başvurmayacağım söz!.

Eskiyi yad ettikçe içimi acıtan gerçekleri hatırlıyorum onun için herkesin sürekli dile getirdiği şeyi yapıp anın içinde yaşamaya çalışıyorum, zaten hayal kurmayı yıllar önce bırakmıştım: hayatın gerçekleriyle hayallerimin uyuşmadığını fark ettiğimde..

Çok güzel bir ailem oldu büyürken ve dünyada arayıp bulamayacağım denklikte de bir sevdiceğim ve canlarım...çok şükür ,hep şükür ,sonsuza kadar şükür...

Hayat işte öyle ya da böyle geçiyor herkese ayrı mekanlar ayrı ortamlar ayrı yardımcılar ayrı düşmanlar ayrı imtihan soruları verilmiş herkes bir telaşın içinde yaşayıp gidiyor..Felsefik şeyler yazmak istemiyorum tüm roman olmaya aday hayatlara saygımı sunuyorum buradan ....Yaşayın la yaşayın son nefesinize kadar doyasıya...Gülümseyin, kızın bağırın çağırın sonra pişma…