Ana içeriğe atla

Bıdı Bıdı Bıdı!


   İnsanoğluna konuşmayı öğrenebilmesi için iki yıl, dilini tutmasını öğrenebilmesi için altmış yıl gereklidir. (Resul Hamzatov)
   

Yorumlar

sekeral dedi ki…
harika bir söz.. söyleyeni tebrik ediyorum.. ama tepki çekmemek adına "kadınlara" demek yerine "insanoğluna" diyerek sözüne oto sansür uygulamış..

olsun, ziyanı yok.. biz mesajı almasını bildik : ))

sana da paylaştığın ve öğrenmemize vesile olduğun için teşekkür edelim bari : ))
busra dedi ki…
o kadar uzun mu gercekten yaa! vay benim halime!
bahar gelsin dedi ki…
süper sen niye bana uğramaz oldun pabuç zaten bugün ve yarın finallerim var dua et bana
đerkenαя dedi ki…
süpperdii :)) bayıldım.
mit dedi ki…
Resimden anladığım kadarıyla 60 yıl da yetmiyor :)
Anlayamazsin dedi ki…
Selamun aleykum,bu neneler ayni bize benziyor papuc,baksana bidi bidi hic bitmiyor ceneleri.

cok guzel sozmus,demekki cenemizi tutmamiz icin 60 sene mi ugrasacaz veya ne bilim,bekliyecez:))ya o kadar yasamazsak:)
Profösör dedi ki…
İnsan çenesini tutmuş olsa şişkinlikten patlar bea..
papuç dedi ki…
@sekeral,maşallah yine ilk yorum sen yazmışsın ;) Demek ''kadınlar''dememiş bak ben buna dikkat etmemiştim hani duynada erkekler hiç konuşmuyor sanır ...Bence erkekler konuşma konusunda bayanları geçmiş bile olabilir...Boş boş konuşan siyasetçileri de ilk sıraya koyuyorum (onlarında çoğunluğu erkek hatırlatırım) ;)

@busra, üzülme yalnız değilsin :)

@bahar gelsin, Allah yardımcın olun canım dua edecem ...

@derkenar, teşekkürler söyleyene değil söyletene bakmak lazım ;)

@Anlayamazsin, wealeykumselam...şu sanal alemde beni bu kadar güldüren bir başka bayan olmadı emin ol:) Canımsın en yaa ,diğer yorumun kendi kendini yoketti bilesin :)
Ewet resimdekiler biz olabiliriz ama benim kötü bi özelliğim var beni ilk gören biri hiç konuşmadığım için ve sadece insanları izlediğim için ''soğuk ve kendini beğenmiş ''sanır beni ama sonra özür diler öyle düşündüğü için ;)

Sevgiler..
papuç dedi ki…
@Profösör, konuşmak güzeldir de fazla konuşmak ???
SirEvo dedi ki…
Sağlam sözmüş. Bazıları için değil 60, 600 olsa farketmez ama. :D
Anlayamazsin dedi ki…
Selamun aleykum papuc,

ortak ozelliklerimiz artiyor,artik senin yazilarindaki zit dusuncelerimizi buyutecle aramaya basliyacam.:)))yani ikiz olsa simdiye kadar danidigim papucla bu kadar mi benzerluk olur.
é L L a dedi ki…
vaaay sIkI lafmis sevdim.
papuç dedi ki…
@sirEvo, walla doğru diyon :))

@Anlayamazsin, bizi biribirimize bağlayan herşeyden üstün bazı paydalarımız var :) Onun dışında senin, bende sevmeyeceğin bir çok çzelliğim de var mesela, ben çok müzik dinlerim rock müzik ve yabancı müzik dinlerim :)) buna benzer şeyler işte :))) ama seni çok sevdimmm
papuç dedi ki…
@eLLa, öyle walla adam demiş işte :)
Anlayamazsin dedi ki…
selamun aleykum,

papuc senin ruhun genc ondan dinliyon,ben morukladim demistim.gencken bende dinler,abuk sabuk hayaller kurardim.(nolduysa son 2-3 senede oldu.yoksa birileri muskami yapti).rak(rock)muzigi bende dinlerdim,gavurcanin bazilarini,sonradan ogrendimki,bu sacma sapan kafa sisiren bana bir faidesi olmayan seyler bana ne kazandirdi,ne ogretti deyip,alparslan hocaninda sorulu cevabini dinleiyip,muzikle yollarimizi ayirdik.

not:ara sira nadirde olsa,kurtce-turkce ne denk gelirse dinliyorum.not2:kurtce bilmiyorum:))
ŞANSLI dedi ki…
Çok konuşan çok hata yapar.
Güzeldi canım.
Sevgiler...
SÖZÜN ÖZÜ dedi ki…
Az ve Öz ne güzel açıklamışlar.
Çenesini tutmasını bilmeyen insanlara kapak olsun :))

10 kez düşün ama bir kere söyle demiş atalarımız. Demek ki çenemizi tutmayı da bilecekmişiz.
İlk okuyunca yazıyı benim aklıma da bayanlar geldi. Halbu ki erkeklerden de boş bogazlar var ama. İnsanın aklına direk bayanlar geliyor :)))
Sözüm meclisten dışarı.

SEvgiler
SAygılar...
papuç dedi ki…
Bazen şeytan diyo ki , böyle boş boğaz insanın biri yanında konuşurken patavatsızlık yaptığında öyle bi laf deki kendi lafını yutsun :P ne güzel olur yaaa..bi daha boş boş konuşamazda :) dimi?
ruhumunheykeli dedi ki…
Çok doğru bir laf, ama belliki bilgisayarlalrın bu kadar yaygın olmadığı bir devirde söylenmiş. Bu lafın insanların konuşabilmesi için 2 yıl, parmaklarını tutabilmesi için 30 yıl, dilini tutabilmesi için 60 yıl gereklidir olarak güncellenmesini talep ediyorum :))
papuç dedi ki…
Sen bu yazınla güncellemiş oldun zaten @ruhumunheykeli;)
İlk... dedi ki…
ooof hakket zor yaaa... :):)
birde ben içimde konuşana hakim olabilsem...
ya parmaklarım...içimdeki konuşuyor parmaklarım yazıyor...pabucum bana kaç yıl lazım ki...
Hacivat dedi ki…
İki şeyini tutana cennet vaat edilirken 60 çok iyimser kalmış...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bir Öğretmenimizle Eğitim-Öğretim Üzerine Röportaj

Röportaj: Pabuç - Aslı Öğretmen
Sevgili blogger dostlarım; Bundan böyle bloğumuzda röportajlara da yer vereceğim.İlk konumuz toplum olarak geleceğimizin oluşmasında temel taşlarımızdan olan eğitim-öğretim kurumlarımız  ve sorunları. Ne yazık ki; eğitim sisteminin çarpıklığından doğan sorunlara temel çözümler getirilmez ise, geleceğimizin risk altında olduğunu söyleyebiliriz. Çocuklarımızın, kimlik, kişilik, kariyer sahibi olmalarını bunun yanında insanlık idealinde hizmet etmelerini esas alan müfredatların öğretim ve eğitim alanında reformların yapılması gerektiğine inanmaktayız. Bu reformlar  ancak zihniyet değişiminin yapılmasıyla gerçekleşebilecektir. Yaşadığımız şehirde, bir ilköğretim okulunda  öğretmenlik yapan bir öğretmenimizle, eğitime dair kısa bir söyleşi gerçekleştirme fırsatı yakaladık.  Fen Bilgisi öğretmenliği yapan "Aslı Öğretmen" bizim ricamızı kırmayarak söyleşi sonrularımızı blog okuyucularımız için bize içtenlikle cevaplandırdı. Bundan ötürü kendisine teşe…

Gözlerim Dalıyor

Gözlerim dalıyor içimde var olan uzaklara.... Noktasını koyamadığım cümlelerime ve ünlemi eksik olmayan düşüncelerime...
Gözlerim dalıyor, Yaşantım içinde bir tarafa ötelediğim Hayallerime..
Gözler dalınca bir tanıdığın gelir derler büyükler, Benim gözlerim dalıyor; beni ben yapan düşüncelerime,sevinçlerime,tebessümlerime..
Gelin ve hiç gitmeyin! Yaşadıklarımın yanında siz de hep yer alın; ötelediklerim,düşüncelerim,tebessümlerim,hayallerim... Beni ben yapan hislerim...


Teşekkürler Rabbim !..

En eski günlerden başlamayacağım bu sefer zira yaş artık tamamen kemale erdi sayılır eskilerden de iyice bi uzaklaştım...
Öyle :" Bir Kasım akşamı doğmuşum..." gibi tamamen klişe şeylere de başvurmayacağım söz!.

Eskiyi yad ettikçe içimi acıtan gerçekleri hatırlıyorum onun için herkesin sürekli dile getirdiği şeyi yapıp anın içinde yaşamaya çalışıyorum, zaten hayal kurmayı yıllar önce bırakmıştım: hayatın gerçekleriyle hayallerimin uyuşmadığını fark ettiğimde..

Çok güzel bir ailem oldu büyürken ve dünyada arayıp bulamayacağım denklikte de bir sevdiceğim ve canlarım...çok şükür ,hep şükür ,sonsuza kadar şükür...

Hayat işte öyle ya da böyle geçiyor herkese ayrı mekanlar ayrı ortamlar ayrı yardımcılar ayrı düşmanlar ayrı imtihan soruları verilmiş herkes bir telaşın içinde yaşayıp gidiyor..Felsefik şeyler yazmak istemiyorum tüm roman olmaya aday hayatlara saygımı sunuyorum buradan ....Yaşayın la yaşayın son nefesinize kadar doyasıya...Gülümseyin, kızın bağırın çağırın sonra pişma…