16 Ekim 2017 Pazartesi

Salla Gitsin Canını Sıkan Her şeyi !

Koca dünya ve yapayalnız sen ... Güzel tarafından bak ve gör özel olduğunu sonra karamsarlıklarını uzaklaştır kendinden çünkü bunu senden başkası yapamaz !..

Güçlü mü olmak istiyorsun yaşamın içindekilerin yıldırmalarına karşı: o zaman kendine güven, kendini tanı ve ve ve başkaları için yaşama!.. İyi biri ol ama Rab karşısında kul olma bilincinde ol, başkaları için yaşama onlardan beklentisiz yaşa.. Sevdiğin gibi sevilmeyi bekleme, sevdiğin kadar sevilmeyi hiç bekleme...Saygı diye tutturma olmayan şeyleri beklemek yorar ... Sevgiyi anlamalarını bekleme yormakla kalmaz bitirir..

Ah be ELif ah hayat bu ne bekliyorsun ki ... Salla gitsin beklentileri salla git hayalleri nasılsa ne istiyor ne bekliyorsan tersi çıkıyor karşına lan dünya imtihan dünyası isteklerin gerçekleştiği yer değil ki ...

NOT: Yazıya uygun resim bulamadık (aramadım bile)direkt bu resmi seçtim çünkü seviyorum bu adamın tüm şarkılarını hatta erkek olsam böyle tipi kayık bi tip olurdum o da geldi aklıma ... Görüntüm güzel olmazdı amaaaaaa sesim süper olurdu ve bilmem hangi şehrin bilmem hangi ilçesinde benim şarkılarımla mutlu olan kafa dağıtan bir ELif olurdu ve benim şarkılarımda kendini bulurdu :)


Share:

6 yorum:

Ramazan Aksoy dedi ki...

"Lan dünya" :-) yine marjinal Elif sahnede, haklısın hayallerin ve beklentilerin ne dünyanın sundugu ne hakediyor lan dünya yalancı dünya .Bana göre dünya hayatı ışık yansımalarının çümbüşü ve eglencesiyle dolu sanal bir alem öyleki her gün günbatımında bize gösteriyor sanal oldugunu aldatıcı oldugunu.Ve o zaman farkına varıyoruz her şeyin geçici oldugunu aldatıcı oldugunu imtihan oldugunu ve tek gerçegin "Allaha kul" olmak oldugunu ve onu sevmek ona güvenmek oldugunu ögreniyorsun diger bütün dünyalık sevgilerin ve güvenmelerin sadece bir imtihan oldugunu.Mehmet Erdem kadın olsaydı bana benzerdimi dedin yoksa Elif erkek olsaydı Mehmet Erdemmi olurdu dedin :-) latife bir yana insan olmakla şereflenmek bizim için özeldir ve bunun bilincine varıp insan olmayı başaranlar Rabbimin en güzel ve en özel kullarıdır bunu başarabildiysen/sek en güzel sen/ben/o/sizler/bizler/onlar dünya güzelidir Rabbimin huzurunda.

Pabuc dedi ki...

Yüzelsek konularda öyle çok takılıp kalıyoruz ki asıl konulara gelemiyor asıl konularda muhabbet edemiyoruz bile... o dengeyi tutturabilsek aradaki buzlarda kalkacak düşmanlıklarda ; fİravunlaşmış düşmanlar konu dışı ! İnsan işte ışıltılara takılı kalmayı seviyor ne acı

Pabuc dedi ki...

Yüzeysel*

Ramazan Aksoy dedi ki...

Aynen öyle Rabbimizin bakmamızı istedigi yerden bakabilsek taşlar yerine oturacak kenetlenecegiz birlik olacagız kıyama kalkacagız işte o zaman ne zulum kalacak ne düşmanlıklar.

Derya Ozdemır dedi ki...

Elimde kahvem okuyorum yorumlar dahil ve kendimi bulma pesindeyim su siralar yogun bi sekilde sen her zamanki gibi iyi geliyosun arkadasim iyiki tanimisim...

Pabuc dedi ki...

Derya, bir gün kahvemi içmeye gel sohbet edelim ,güleryüzün benim de yüzümü aydınlatsın :)