17 Kasım 2016 Perşembe

Bi İşi de Tam Yapın !

Evet çok sinirliyim evet bu bir siyasi içerikli yazı olacak rahatsız olacak olanlar şimdiden okumayı kesebilir...Çok sinirliyim buraya yazarak içimi döküp rahatlamalıyım !

X partinin güya başta olduğu bir yerde yaşıyorum ... Burada yaşayan biri şu an iktidardaki parti için "Burada başa geldiklerinde bu şehri baştan aşağıya yenileyeceklerini bilsem yine onlara oy atmam!" demişti  umarım hiç atmazsın ve bu rezilliği ömür boyu çekersin hanım teyze! Arkadaş bir sabah kalkıyorsun elektirkler yok bir sabah kalkıyorsun sular akmıyor ...geceleri su içmek için ya da tuvalet ihtiyacı için kalmamak daha iyi çünkü uykulu uykulu insan çok daha sinirli oluyor böyle kötü süprizler karşısında !!!

Ya tamam diyorum arıza vardır falan filan da kardeşim nüfusu 100bin bir ilin: su sorunu çözülmemiş elektirik sorunu çözülememiş yolları söylemiyorum bile siz niye seçimlere girip Belediye Başkanlığına talip oluyorsunuz; diğer partilere çemkirmek için mi ?

Yaşadığım yerde boş bir alan vardı bu yıl bir zahmet oraya botanik(ben botanik diyorum ama siz öyle çok güzel bi yer canlandırmayın gözünüzde) park yapmaya karar verdiler ve yazın başında çalışmalara başladılar Kasım geldi hala park bitmedi (tamamlanmadı ) ve bu park için"Yılın projesi!"diyorlar ve beni deli ediyorlar . La ülkenin başındaki ADAM siz bu parkı tamamlayana kadar  köprü açılışı yaptı bir tüp geçiş açılışı yaptı ,halk bir darbe durdurdu be! Yılın projesiymiş bi gidin ya, siz bi de bu ülkenin yönetimine talipsiniz ne yapacaksınız ya siz ülke için ? Başında bulunduğunuz belediyeleri adam gibi idare edemiyorsunuz be ,ülkeyi nasıl idare edeceksiniz? Hee tabii idareyi  o ülkeye bu ülkeye bırakacaksınız sonrada ülke idare ediyoruz diyeceksiniz he mi ; hiç yapmadığınız bişey değil !!!!

Laftan başka bişey üretemeyen insanlar başkalarının yaptıklarına çamur atıyorlar ya insan delleniyor . Hiç mi utanma yok sizde bilmiyorum ki ! Bir de suları kesip 4 saat sonra su kesintisini anons etmeniz var ki daha fazla sinirlenmemek için o konuya girmiyorum ! Ama ben size bişey söyleyeyim mi buranın halkının çoğu bu durumdan memnun ! Ülkeye hizmeti görmeyen, onlara çemkirenler utanmadan karşımıza geçip :" Ne güzel oldu değil mi bu park!" diyebiliyorlar . Akılları bu kadar diyecem demiyorum demiyecem demek ki buna layıklar ! Ben de benim gibi burada zorunlu kalanlar da arada yanıyor ama olsun ne yapalım !!! Gidebilsem bir gün durmam burda; bazen istemediğimiz şeyleri yapmak zorunda kalıyoruz maalesef !
Share:

2 yorum:

Ramazan Aksoy dedi ki...

Yorumunuzu girin...Chp li bir vekil diyorki İzmir ayrılsın tek başına AB ye girsin kafa yapısı bu ve ilginçtir bunu ayakta alkışlayan trene bakanlar var bu ülkede.Yalova bu fırsatı yakalamıştı hopladılar zıpladılar ne yaptılar ne ettiler geri teptiler biz taş devrinde yaşamaya talibiz dediler.Ne diyelim en kısa sürede yalovadan kurtulmanız dilegiyle.Resimde ruh halini yansıtmış bu haldeyken fazla yanaşmamak lazım ama her şeyi göze aldım yorumumu yazayım dedim.Chp bu ülkenin yobaz kesimi onlar saga sola cemkirip millete koyun yobaz diyor ya aslında koyun ve yobaz kendileri farkında degiller ülke bu öküzler yüzünden geri kaldı yerinde saydı.

Pabuc dedi ki...

Güze özetlemişsiniz Hocam, cehepenin halini...ideolojileri nefret odaklı ve nefretleri kemikleşmiş !