12 Şubat 2015 Perşembe

Devam Edin!...

Konuyla alakası yok ama günün anlam ve önemi için ekledim fotoyu
Yaparsın yaa, daha vakit var. Hem sen ne yoracaksın kendini bırak başkaları okusun sen de onlardan dinlersin.Hem daha kolay, hem dinler hem de elinde zikir matiğinle Rabbimizin adlarını tekrarlarsın ! Hem öyle her gün oturup okumak zorunda da değilsin ,Cuma günleri bir yerde toplanırsınız dostlarınla, biri anlatır diğerleri dinler hem her gününü de okumaya ayırmamış olursun !

Ya mesela faiz haram onun için  faizsiz bir banka yapar (pardon bulur) yığdığın paraları oraya yatırır kâr payını alır misler gibi yersin ; hem de için rahat bir şekilde ! Bizim dinimiz kolaylık dini di mi ! Öyle ki ,Rabbimiz kitabında birçok kere infak etmekten bahsediyor diye sen de sokakta gördüğün dilencilere bir kaç kuruş vererek bu emirden sıyırabilirsin kendini ! Öyle yakınındaki/uzağındaki kardeşlerine akrabalarına  yardım etmek yerine de''Allah yardımcısı olsun!'' der çıkarsın işin içinden !

Tövbe kapısı her daim açık olduğu için namazını kıldıktan sonra istediğini yapma özgürlüğe sahipsin(!) nasılsa bir sonraki namazın sonunda tesbih çekip af dileyeceksin Rabbimizden ! Hem ne olurmuş yani bozuk malı , çürük meyveyi sattın diye ; millet ne günahlar işliyor değil mi ? Bak şu kadına açık saçık geziyor, şu gence bak kulağında küpesi kolunda dövmesi ne biçim geziyor !!!

Ya da namaz kılma sen nasılsa Kuran'da o kelime geçmiyor salahını yap yeter ! İstersen bir fetvasını  bulup tesettür ve oruçtan da sıyırıla bilirsin; nasılsa kalbin temiz sen sorun etme ibadetleri ! Hem senin deden hacı değil miydi; ne diye korkuyorsun ki sen !

Çok bunalırsan şeyhine git, seni okusun üflesin rahatlarsın ! Elini ayağını öpersen sana şefaatte eder belki ,hadi yine iyisin ! Sen  sakın  bu yeni çıkan(!) alimlere falan inanma, Allah muhafaza seni atalarının dininden döndürmeye çalışırlar ; fasık onlar, şia,vahhabi  onlar sakın inanma onlara !


Oturduğun yerden ahkam kesmek çok  kolay; üstelik sınanmadığın şeylerin , sana benzemeyen hayatların ahkamını kesmesi çok da kolay ! Yazıııık çöpten ekmek topluyor, bak şuna pis/tinerci sokak çocuğu , sarhoş yaaa bu adamı da ailesi terk etmiş, sokak kadınına bak aayyyyy , örümcek kafalı bunlar gitsinler bu ülkeden, adama bak sanki Arabistanda yaşıyor kılık kıyafete bak,nankör bunlar Cumhuriyet ülkesinde  şu hale bak, bir de  okuyup makam sahibi oluyorlar.Utanmadan jeeplerle geziyor bunların eşleri ve kızları .Köylüler  , varoş bunlar,nereden geliyor bu paralar !.....................................


Devam edin, herkes her şeyi biliyor da bir tek haddini bilmiyor ! Yaşamı boyunca her şeyi hesap ediyor da yarın hesap vereceğini hesaba hiç katmıyor. Bu dünyada değil de o dünyada her koyun kendi ayağından asılacak emin olun ! İnanıyoruz diyoruz ama yaptıklarımız  inandığımızı göstermiyor tam aksine Ahirete tam olarak inanmadığımızı gösteriyor...Devam edin herkes her şeyi biliyor zaten.......................
Share:

6 yorum:

Nihat SAMİYUSUF dedi ki...

Yüreğinize sağlık Elif hanım

Pabuc dedi ki...

Teşekkür ederim ...

Volkan DENİZ dedi ki...

Birgün önce adam olmak gerektiğini anlayacağız. Ama okuyarak değil yaşayarak ve görerek. Bir gün korkmamayı öğreneceğiz, inanmak için korkmayı değil sevmeyi tercih edeceğiz. Ve en nihayetinde anlayacağız aslında din sadece adam olmak için var...

Pabuc dedi ki...

Yıllar yıllar sonra Volkan Deniz 'den yorum aldim. Ben bu şaşkınlıkla yoruma cevap yazamayacagim sanırım ;)

Adam olmak için mi adam kalmak için mi acaba !

Beşparasiz Blog dedi ki...

Ah şu dini kendi çıkarlarımız,menfaatlerimiz doğrultusunda kullanmayı , tekelimizde olmadığını , önyargıların müslümana yakışmadığını ,hele hele vurdum duymazlığın dinimiz de hiç yerinin olmadığını bir anlayabilsek !
Ahiret gününe inanıyoruz ama ahirette nelerden hesap vereceğimizi unutuyoruz..
Kısaca biz dünya ve içindekilere tapdıkça ,insanlığımızı hibe etmiş oluyoruz..
Yüreğine sağlık..

Pabuc dedi ki...

Şuurlu kullar olmak bize bu dünyada da ahirette de kazandıracak insaallah ...teşekkürler yorumunuz için Besparasiz Blog