9 Ocak 2015 Cuma

Aman Kalkma Otur !Fransa'da bir saldırı oldu ve 12 kişi öldü! Ve tüm Dünya(!) ayakta başlıkları atılmaya başladı bizim Gazetelerimiz tarafından bile ! Aslında öyle doluyum/z ki bu konuda, düşüncelerimizi kelimelere cümlelere sığdırmak mümkün değil ! Ben konuyla ilgili sadece bir iki yöne değinmek istiyorum. Birincisi 12 kişinin ölümüyle tüm Dünya'nın ayakta olması olayı diğeri ise işine gelmediği zaman sesi çıkmayan bilmişlerin tüm islami bilgilerini bir gayri müslim öldüğü zaman döktürmeleri ! Nasıl mı oluyor bu, şöyle; 

Yıllardır milyonlarca Müslümanın öldürüldüğü (hatta biz buna katledilmek diyelim) dünyada kimsenin kılı kıpırdamazken 12 Fransız 'ın öldürülmesiyle birden ayağa kalkma iyi yüzlülüğü ! Böyle bir durumda hiç kimse, Müslümanların bu olaya Fransız kalmasını çok göremez ! Birileri öldürüldü diye sevinecek kadar kendini bilmez değilim keşke herkes insan olsa da kimse kimseyi öldürmese ama oluyor işte! Milyonlarca insanın(çoğunluğu Müslüman ) öldürüldüğü bir dünyada asıl terörün anası babası sayılan ülkelerde de birilerinin öldürülüyor olmasına bu kadar da şaşırmamalı iki yüzlü Dünya !Ha bu arada senaryosu önceden yazılmış ,maskeli oyunculara oynatılmış terör faaliyetlerini kimse Müslümanlara yamamasın çünkü artık kimse yemiyor/yutmuyor bunları. Hep aynı taktik olduğu için çok belli oluyor senaryonun yazarları ! Neymiş karikatür çizmişmiş de, iki Cezayirli kardeş karikatüristlere saldırıp öldürmüşmüş ! Hadi ordan ! Dün sokaklarda Rap yapan biri  profesyonelce bir suikast düzenleyicisi olmuş öyle mi ? Ha bir de bunu elleri kollarını sallaya sallaya sokak ortasında üstelik gündüz gözüyle yapabiliyor vay be ne kadar da inandırıcı !!! 

Fransa'nın Filistin'i tanımasıyla ilgili yok yani bunların ya da ekonomisi çöküşe doğru ilerleyen Batının krizleriyle alakası da yok ,Avrupa'da kiliselerin hızla kapanmasıyla, Petrolü olan ülkelere saldırma planı hiç değildir kesin ! Tabi  kesinlikle  çok önceden çizilmiş karikatürlerin hırsıdır ? Birilerinin içinde büyümüş bu hırs sonra böyle bir zamanda pat diye çıkmış ve bu insanları bu planı yürürlüğe sokmaya itmiş öyle mi ? Bunları yiyen var mıdır cidden ! Ha var var hatırladım bizim çok bilmişlik taslayan müslümanlarımız var ya şimdi aklıma geldi ! Sanki bunları bilmiyorlarmış gibi ''Vay efendim bir Müslüman böyle yapar mıymış,Vay efendim Peygamber böyle mi yaparmış kendi karikatürünü çizenlere böyle mi tepki verirmiş, vay efendim bunlar Müslümanların yüz karasıymış, islam öldürün demezmiş  miş de miş miş de miş!'' Müslümanın nasıl olması gerektiğini hepimiz biliyoruz ;neler yapması yapmaması gerektiğini de biliyoruz çok şükür. Ama sorun şu ki biz bu olayı Müslümanların yaptığına inanmıyoruz ve onun için sizin gibi Müslümanları diğerlerinden çok suçlamıyoruz ! Böyle zamanlarda Müslümanları ,gayrimüslimlerden daha çok kötüleyen Müslümanlardan nefret ediyorum bazen(he doğruya Müslüman nefret etmez ) Ama katlanamıyorum herkesin el birliğiyle sürekli Müslümanları kötülemesine .... Ya hu terör olaylarının kaçını gerçekten Müslümanlar yapıyor ? 

Terörün anası/babası, şu an dünyayı oyunlarıyla oynatan iki ülke ve onlardan daha büyük terörist mi var Allah aşkına ! Terörün başı kendinden habersiz her hangi bir olaya izin verir mi peki ? Vermez kesinlikle vermez onların idare etmediği bir terör örgütü olduğuna da inanmıyorum zaten..


O insanların ölümüne oh çekenlerle ,Müslümanları kötüleyenleri/suçlayanları benzer görüyorum ben. Çünkü her iki tarafta olayın asıl sahibi olarak Müslümanları görüyor ve ben bunu kabul etmiyorum. İnanmıyorum Müslümanların bu ve benzeri olayları düzenlediklerine. O kişiler büyük ihtimalle ya ... ülkesi ya da .......dir; zaten hangi taşı kaldırsanız onlar çıkmıyor mu altından !


Diyecek çok şey var illa ki her şeyi en iyi bilenler bu konu üzerine çok yazıp çizerler. Ben tüm düşüncelerimi aktaramasam da en azından beni en çok rahatsız eden kısımları paylaştım sizlerle..Her şeyin en doğrusunu Rabbimiz bilir...Müslümanlar olarak bizim çok daha büyük sorunlarımız var ve Rabbim izniyle inşaallah onları da zamanla aşacağız inşaallah... Ama şunu tekrar etmek istiyorum ''Müslüman terorist olmaz,terorist Müslüman olmaz !'' Kimse Müslümanlara iftira atmasın artık ,müşrikler de ya da kafirler de arasından eylemcilerini...Ha bir de tabi ki meşhur o iki ülkede !


Not: Bu fotoğraflarda(ve paylaşamadığım çok daha vahim fotoğraflarda görünen olaylarda) ayağa kalkmayan Dünya(!) şimdi hiç ayağa falan kalkmasın ! Her gün onlarca ve yıllarca milyonlarca Müslüman'ın ölümüne sessiz kalan Dünya(!) nın bu gün ayağa kalkıyor olması kime inandırıcı gelir bilmiyorum ama bana zerre kadar inandırıcı gelmiyor. Dün 11 Eylül olaylarını kendileri yapıp sonrasında Müslüman ülkelere saldıranların bu gün ayağa kalkması, büyük ihtimalle yarın başka bir (kaldıysa tabi) Müslüman ülkeye saldırıya geçmesi demektir !
Share:

14 yorum:

Adsız dedi ki...

Yüreğine Sağlık Allah razı olsun....

Profösör dedi ki...

Kuran'ın tasvip etmediği hiçbir şey İslami, insani ve vicdani değildir. İslami inanç ve düşüncesiyle gayri İslami ve batı düşüncesi hiçbir zaman, hiçbir yerde bağdaşmaz. Haksız güçlüyüm ve zorbayım der ama, hak mutlaka galebe çalar. Çünkü hak geldiğinde batıl zaildir. Aklımızın ermediği, nice şer olaylardan da ibret almasını bilmeliyiz. Allah herşeyi bilendir ve herşeye gücü yetendir. Müslüman İslam'ın gereği gibi şuur yaşadığında ancak kurtuluştadır. Çünkü şuur gaflete düşmemek ve gafletten kurtuluşun adıdır.

Nihat SAMİYUSUF dedi ki...

Yüreğine sağlık ...Ümmet bir gün uyanacak ama bakalım ne zaman...

Pabuc dedi ki...

Adsız,
ecmain inşaallah

Profösör Hocam,
Müslümanların ciddi anlamda sorunları var düzeltmesi gereken.Onları düzelttiğimiz zaman gerçek anlamda dinimizi de yaşayacağız inşaallah.. ama dünyada olanların tüm suçunun Müslümanlara atılmasına dayanamıyorum. Terörle İslamın yan yana anılmasına katlanamıyorum..Terörün efendileri belli ve onların piyonları müşrikler var ama suç hep Müslümanlara atılıyor... Rabbim gafletten sıyrılmayı nasip etsin bu ümmete..

Nihat SAMİYUSUF
Yakındır inşaallah... O kadar islam üzerine korku bulutları salmaya çalışsalar da İslama girenlerin sayısını azaltamadılar çok şükür..

Nihat SAMİYUSUF dedi ki...

inşaAllah Kafirler istemese de Allah nurunu tamamlayacaktır...

Pabuc dedi ki...

İNŞAALLAH

Esma Ünlü dedi ki...

Maalesef öyle canım tek dertleri islam
terör örgütlerini kendileri kurarlar sonra müslümanlara mal ederler maksat mazeret olsun da müslümanları yok etsinler..bu oyunların da bir sonu gelir umarım
Allah sonumuzu hayırlı eylesin..
paylaşım için teşekkürler arkadaşım..
bilinçlenmeye ihtiyacı var bu milletin..

Pabuc dedi ki...

Esma Ünlü,
öyle çok oyunlar oynandı ki İslam üzerinde ve MÜslümanlar üzerinde... milyonlarca insan öldürüldü ,sınırsız zulümler yapıldı yapılmaya da devam ediyor maalesef. Biz müslümanlar bilinçlenmezsek Kurana sım sıkı sarılmadığımız sürece böyle de devam edecek ! Ama tüm bu olanlara rağmen ne İslam ışığında bir azalma oldu ne de müslümanlar azaldı(aksine gün geçtikçe müslümanlar artıyor) ..İnşaallah bizler bilinçleniriz de bu iftiraları atamazlar ve dünya da zulüm kalmaz...

Yasemin dedi ki...

Üzülmeleri bile samimiyetsiz. Çok şaşılacak şeylere şahit oluyoruz doğrusu. Haberi ilk okuduğunda arkadaşımın ayyy ne olmuş!!! tepkisiyle gözlerim açıldı ama haberin devamını okuyunca daha çok üzüldüm-tepkisine. Çok güzel söylemişsiniz, herkes insan olsun da kimse kimseyi öldürmesin. Ama 2014 yılının o ağır bilançosu da nolur unutulmasın..

Pabuc dedi ki...

/Yasemin,
benim korkum yine acısının Müslümanlardan çıkarılması ! Dünya bir kaos içerisinde ve iyilerin sesi çıkmadığı sürece de böyle devam eder gider..

Adsız dedi ki...

Atalarımız ne güzel demiş "İnsan ektiğini biçer!" kısa ve öz.

feyzullah kırca dedi ki...

Aynı hassasiyetleri paylaştığımızı belirterek; kar danelerinin yere düşerken birbirleriner zarar vermeden indikleri gibi şu kısacık dünya hayatını insanlığın faydasına olan işlere yönelerek geçirip gitsek ne güzel olacak.

müslümanlardan birileri kendimize ana avrat sövünce öldürmeye hakkımız var mı ki; elin inançsız gavuru hakaret edince öldürme hakkımız olsun. şavaş hali başka; onun da kararını devletlerin karar meclisleri alabilir ancak.

Pabuc dedi ki...

Şirvan,
onlar kendi silahlarıyla kendilerini vurup sonrada suçu Müslümanlara atan yalancılar

Pabuc dedi ki...

feyzullah kırcı

Kimse kimseyi öldürmesin asla onaylamıyoruz. Peygamberin karikatürünü (ki hakaret içeren karikatür) de sadece ifade özgürlüğüyle yapıldığına zerre kadar inanmıyorum.Amaçları çok büyük ve umarım amacına ulaşmaz Rabbim oyunlarını başlarına çevirsin inşaallah