12 Eylül 2014 Cuma

Sadece Kur'an ve Son Peygamber!

Gereksiz bir merak ama yinede paylaşacağim: 
Peygamberimiz zamanında yaşasaydık 1.5 milyar olduğu söylenen Müslümanların kaçı İslami kabul ederdi acaba? Hadis yok, rivayet yok, mezhepler yok ,alimler yok sadece Son Peygamber ve Kur'an !


Önüne geleni Cehennemlik ilan eden ama sevdiğini söylediği Peygamberini örnek alıp Kur'anı okuyup anlamaya çalışma zahmetinde bile bulunmayan dindarlar(!) mesela ne yaparlardı ! Ya da dini işine geldiği kadarıyla alıp işine gelmeyen ayetleri öteleyenler ne konumda olurdu ! Cömertlikten bahsedip zekata sıra gelince kırkta biri zerre geçirmemeye çalışanlar peki ! Altın tuvaletlere sahip olanları söylemiyorum bile ! 

İslam ülkesi adını alıp, gayri müslimlerin kulu kölesi olmaktan din kardeşlerini görmeyenler mesela ! Dürüstlükten,haktan hukuktan dem vurup elinin altındakilerinin ücretleri vermeyip onlardan kestikleriyle parasına para katıp ''yığdıkça yığan''lara  ne demeli ! Oruç haliyle kusurlu olduğunu bildiği malı satanlara, tartıda her türlü ince üçkağıtçılığı yapıp oradan kazandığı parayla geçinenlere ! Helal haram düşünmeden ,kul hakkını hesaba katmadan her türlü kazancı hakkı görenler o gün nerelerde olurlardı ki ! 

Hocasına Şeyhine verdiği değeri kitabına (Kur'ana) vermeyen, onları dinlediği kadar Kur'an okuyup dinlemeyenler ne düşünürler mesela benim bu sorum karşısında ! Ya da merak ediyorum ''Benim kalbim temiz'' demek yeterli olur muydu o zaman da ! 

Devenin eğri boynuyla ilgili bir atasözü vardır hepiniz bilirsiniz. Garibim deve '' Nerem doğru ki !'' diye güzel bir cevap vermiştir bu ata sözünde.Bizim durumumuz da bunun gibi biraz.Öyle çok hatamız yanlışımız var ki neremizi düzeltmekten başlasak bilemiyoruz. En büyük yanlışımızın ne olduğu da ortada ve biz bu yanlışı dile getirenleri de suçlayıp duruyoruz!...

Allah sonumuzu hayır eylesin...
Share:

4 yorum:

Zihni Yildiz dedi ki...

Dünya imtihan dünyası. Bizim nasibimize de böyle bir zamanda yaşamak düştü. İfrat ve tefrit yollarına sapmadan istikamet üzere olmak, sırat-ı müstakimden ayrılmamak en güvenli yoldur diye düşünüyorum acizane.
Allah sonumuzu hayr eylesin.
Vesselam...

Şirvan dedi ki...

Allah'ın sevgili kuluymuşuz ki müslüman bir ailede dünyaya gelmişiz. Söylediklerini daha evvel ben de düşünmüş o kadar dirayetli olamayabileceğime kanaat getirmiştim. Ama eminim ki biz müslüman olmasak bile kul hakkı yemeyecek kadar erdemli olurduk.

Pabuc dedi ki...

Bizler de hurafelerle savasiyoruz

Ramazan Aksoy dedi ki...

Cevap çok basit "Azınlık" tıpkı o dönemde oldugu gibi.Bakma Mekke fethedildiginde çogunlukta olduklarına, Resulun defnedildiginde kaç kişi vardı ve vefatıyla nasıl dagıldıkları bize gerçekleri haykırıyor samimi müminlerin "azınlıkta" oldugunu.