9 Nisan 2013 Salı

Nerede Kalmıştık !


E nerede kalmıştık..Deli dolu yanım baharın gelmeme inadına rağmen hala canlı durumda.İnadına neşe diyorum bu aralar.Madem bahar gelmemek de direniyor ben de somurtmamak için direneceğim.Ne kadar özlersem özleyeyim güneşi ,hep o güzel sıcak yüzünü yüzümde hissederek geçireceğim günümü.Sizler de öyle yapın bu yıl bahar çok inat çıktı; ne yapalım bizler de başımızın çaresine bakacağız (yazar burada Erdal Baggal gibi konuşuyor olsa da düzgün yazıyor kelimeleri) Mesela şu an caz dinliyorum -gerçi parça içimi kararttı ne diye dinliyorsam -değişiklik olsun bu günümün içinde ....

Yağmur yağıyor anladım da bu buz gibi havanın neyin nesi anlamıyorum ki (sinirlenmiyorum ya sabah sabah fena üşüdüm onun etkisi bu) Ahh eskiden havalar da ne güzeldi Nisan bahar ayıydı çiçekler açardı,yağmurlar yağsa da havalar kaloriferleri açacak kadar soğuk olmazdı ..ahh ahhh ne günlerdi (acıklı yazdığıma bakmayın gülüyorum ben yazarken)

Hayat işte...Bir garip işte;insanlar gibi havalar da...

Bundan sonra yazılar böyle;kısa ve konuşur gibi net...eee kimsenin bloguna yazı girmediği bir dönemde benim bu kadar yazıyor olmam bile büyük nimet (tamam ya tamam şaka yaptım)

Bir daha ki yazı da görüşmek ümidiyle... Sizleri Sıla'nın Aslan Gibi parçasıyla baş başa bırakıyorum .Klibine bayıldım çok eğlenceli neşeli... Siz de onlarla birlikte dans edin eğlenceli oluyor ben denedim ;)
Share:

13 yorum:

İbrahİm Ortaç dedi ki...

continue lendo >> böyle devam et ya da devamını oku yazsa çok güzel olacak :)))

Blogger dedi ki...

Eğer kış, baharı yüreğimde saklıyorum deseydi.. Ona kim inanırdı?

Pabuc dedi ki...

/İ.Ortaç,
en kısa zamanda Japoncaya çevireceğim efenim :))))


/Blogger,
özlü söz gibi olmuş altına ''Mevlana''yazılabileceklerden ;)

absalom dedi ki...

beyne katılıyorum...
alt tarafı bildiğin pompa abicim.
boyle maydanoz pompa nerede var?

herkes kendi isini yapsın:))

Pabuc dedi ki...

herkes kendi işini yapsa zaten hayat bayram olurdu her birimize :)

kahve telvesi dedi ki...

İnatçı olmak işe yarar bazen...Kötülere inat iyi olmak gibi, bir sürü derde inat keyiflenmek gibi... ben de inatlaşmak istiyorum...:))

Pabuc dedi ki...

kolay gelsin o zaman :) Bazen inatlaşmak lazım her türlü kötülüğe tersliğe karşı...

Gökhan Tunç dedi ki...

off off neden bilmeyiz nerde duracağımızı ki? duracak yerimiz mi yok acaba! aç gözlülüğümüzden de olabilir hani !güzel bi kitabı bitirene kadar durmayız örneğin,tüketim meraklısı olmuşuz galiba, ard arada gelen yazıları okuma meraklısını da kapsıyor bu ... biraz da suç youtube un olsun,ben Sıla dinlerken neden Gülşeni önerdi ki? bana şimdi yatacaz ama kalkmayacaz mı demek istetiyor.. bi daha yatar mıyım ona da şüpheyle bakıyorum şimdi :))

Pabuc dedi ki...

/Gökhan enteresan bir yorum tarzın var.yazıları yeriyor musun okuduğun için kendine kızıyor musun anlayamıyorum.pc başında olmadım için de fazla inceleyemiyotum yorumları ve cevaplıyorum ;)

Gökhan Tunç dedi ki...

Enteresan bir kişiliğe kavuşmuşum anlaşılan!yok yok ben yazılarını yermiyorum,insanın kendisine tutulan aynaya benziyorlar.Eskiden diye başlayan bir cümle kurdurtmuyorlar lakin eskiyi fazlasıyla hissettiriyorlar.Bir çelişki aslında söylediğim ,sana hissettirdikleri yüzünden saklayıp tekrar okumayı düşündüğün kitap gibi..fakat o kitap bi daha okunmaz,tozlanır gider ve kapağını her gördüğünde sana eskiyi tattırır ufaktan... inadına somurtmuyacam dediğim günleri özledim,somurtmadığım halde!!

Pabuc dedi ki...

Eskiyi hatırlatıyor ama gelecekten umutlar taşımıyor mu ? Okuduğum kitaplara ara da bir not kağıtları bırakıp sonradan da o bölümleri okuyan biri olarak iyi bir şeyler söyledin diye anlıyorum...

Gökhan Tunç dedi ki...

En sevdiğim sözdür "durduğun yer" ,izahı basittir hele ki çok şey yazıp hiç bir şey söylememe hastalığına yakalanmadıysam! Hayat durduğun yerden ibarettir,aşkın tarifini de yaptırır,inancın da... Farkında bile değilsindir; uzmanı oluvermişsin her şeyin.İnsanları en iyi sen bilirsin,kitaplar dahi yazarsın konusuna her şeyi dahil ettiğin!nobel aldırtmaz lakin yazarsın!sen umut taşıyan gelecekte ben ise o tozlanan kitapta!! nedeni basit çünkü her şey durduğun yerdir!

Pabuc dedi ki...

Sen sanki makale yazıyorsun da benim yazım sadece aracı konumunda:)