7 Mart 2013 Perşembe

''Seni Seviyorum'' Diyemedim Ya La !

''Seni Seviyorum'' demek bazen çok zor gelir.Dünyanın en yalın ve en güzel sözüdür ama boğazınıza takılır kalır da ses olamaz bir türlü.Gözleriniz,yüreğiniz her haliniz der de bir diliniz diyemez...Bazen çekingenlik bazen utanma bazen çok daha fazla açıklama gereği duymanız bazen de türünü belirleme kaygınız engel olur ''Seni Seviyorum'u seslendirmenize.Ve bu yanlış aslında;sevgi öyle güzel bir duygu ki söylenmesi de hissedilmesi kadar bir çırpıda olmalı, karşınızdakinde can bulmalı... ama olmaz işte bazen olmaz, dile gelmez/gelemez.

''Seni seviyorum'' deseniz her şeyi içine alan koca bir dünya oluşturmaya başlarsınız iki yürek arasında.Kinden,zandan,kibirden,korkudan uzak...''Seni seviyorum''dediğinizde;''Sana güveniyorum,beraberken mutluyum,bana  huzur veriyorsun, yanında zaman nasıl geçiyor anlamıyorum, anımı kıymetlendiriyorsun, benim yanımda rahat ol,yarın ne olur korkularından uzaklaşıyoruz,beni kabullendiğin ve anladığın için  teşekkürler,yanında kendim olabildiğim için de teşekkürler ,senin tarafından anlaşılmak da güzel,samimiyetin ve hissedip hissettirdiklerin çok güzel,yargılamak için değil anlamak için dinlediğin için değerine değer katıyorsun yüreğimde,aynam olduğun için de teşekkür etmeliyim'' de demiş oluyorsunuz.

Değer verdiklerinize onları sevdiğinizi söylüyorsunuz ama bazen de söyleyemiyorsunuz işte.Engel olan bir şeyler oluyor ve siz onların da ne olduğunu tam olarak bilemiyorsunuz.Boğazınızda düğüm oluyor tarifi de..söylemek lazım evet bunu da biliyorsunuz, zor da olsa söylemeli..Evet karşınızdaki illa ki sevdiğinizi değer verdiğinizi anlıyor hissediyordur ama söylemekte de güzellik vardır unutmamak lazım.Paylaştıkça artan bir nimet sevgi ...


Aslında yazı bir üst paragrafta bitti ama ben yine de buraya  kaynak yapıp bir kaç cümle sıkıştıracağım.Hayatımda bir kaç kişiye onları sevdiğimi bir türlü söyleyemedim (söylemeyeceğim demek değil bu) bunlardan en önemlisi Annem ve Babam...Onları tabi ki çok seviyorum ama hiç bir zaman söyleyemedim bunu onlara.Elbette onları çok sevdiğimi biliyorlar ama benim iç dünyamda nasıl bir pis ket vurma varsa bir türlü dile dökemedim sevgimi (sakın yarın çok geç olur söylemen için Pabuç demeyin ağlamaya başlarım) Çözemedim bunun sebebini neden dile dökemiyorum? Sanırım babamdan çekmişim ben, biraz ketum sevgisini içinde yaşayan dışa belli edemeyen bir yanım var (ufakta olsa böyle bir yanım var kesin)

 Onların dışında da sevgimi söyleyemediğim (ki şimdi düşününce ''iyi ki de söylememişim'' dediğim kişilerde oldu) Harbiden iyi ki de dememişim onlara ,onları sevdiğimi ;) 

Şimdi bile söyleyemediğim kişiler var.Yüzünüzde hatırladığınızda bile tebessüm olan sevdiklerinizin sevildiklerini bilmeleri yanlış olmamalı.''Ne kötülüğü var ki bu sözün, söyle gitsin'' diyen yanınıza inat ''saçmalama sakın söyleme içine yaşa gitsin''diyen  yanınız arasında ufaktan bir kavga hali olabiliyor maalesef ara sıra...

Siz, siz olun sevginizi hissettiğiniz güzellikte dillendirin de...Beni sakın kendinize örnek almayın (oy tamam ya şaka yaptım, ben örnek alınacak biri değilim kızmayın ) Ben gidip arabesk bir şarkı bulup akşama kadar dinleyeyim (yalana bahele) Gerçi Tarkan da arabesk şarkı söylüyor o da sayılır ..Tarkan ve Mehmet Erdem benim arabesk şarkıcılarım olsun bu gün .Uysa da oldu uymasa da oldu açtım dinliyorum işte..

Herkese iyi ,güzel,mutlu,huzurlu,tebessümlü,sevgi dolu bir gün olsun...

Görüşelim ;)

Share:

20 yorum:

Aliyah Muhammed dedi ki...

Yazınıza kaynak yapmanız farklı bir düşünce. Yazıya; 'evet ya, doğrı düşünüyorsun. ama hani ne bileyim...' havası katmış. Bakma saçmaladım ama duygudan yoksun biri ancak bu kadar yazabilir.

melek bahar dedi ki...

Sevdiğini dile getirmek önemli çünkü karşında ki insan bunu bekliyor ben senj seviyorum demeyi bir kişi hariç soylemek istediklerime söylüyorum soyleyemedigim tek kişi olana soyleyebilmem için kendime bayagi bir cesaret depolamam lazım onun nasıl olacağı konusunda ise en ufak bi fikrim yok :(
Neyse ya amaaaaaaan dalmayayim bu konuya dalında batıyor um cikamiyorum
Bu arada bana da beklerim ;)

Pabuc dedi ki...

@Aliyah Muhammed,
Öncelikle Twitterdan gelip yazıma yorum bıraktığın için teşekkür ederim :) Ve duygudan yoksun olan biri olman için kalbinin olmaması lazım ya da cansız olmamam lazım ...İmkansız demeye getirdiğimi anlamışsındır herhalde :)


@melek bahar,
iadeyi ziyaret edeceğim inş.Kahvem sade olsun lütfen :)

Sevdiğini söyle muhakkak o söyleyemediğin kişiye bile (bak bana denmesini istemem ama ben derim) sonra geç olabilir sevdiğini söylemek için...

Aliyah Muhammed dedi ki...

@Pabuç,
Orası öyle de... Ne bileyimbu duygu bende imkansız gibi duruyor.

kahve telvesi dedi ki...

Oysa öfkelendiğimizde, kızdığımızda bu kadar ketum ve cimri olamıyoruz. Hemen tavrımızı koyuyoruz. Sevgide neden bu kadar çekingeniz ki? Sanki sevmek ayıpmış gibi, içte yaşanması gerekirmiş gibi. Bu da genlerimizden mi geliyor acaba?

absalom dedi ki...

pek sevgili sayın pabuç...
efenim herkes sıkı dursun uzun yazacağım.
yazı mı yazsam yoksa önemli bir konu çünkü bu.

efenim...
derler ki seviyorum demeyin çok fazla anlamını yitirir.
bunu diyen varsa direk küserim valla haberleri olsun.
nasıl saçma bir seydir bu yahu.

dur be karsı kıyınınj kızı boyle olmayacak yazı yazayım ben iki dakka maç baslayana kadar hahahaaaaa.

saygılar efenim.

Pabuc dedi ki...

/kahve telvesi,
Bilemiyorum genlerde mi var ama ben de aileme karşı çekingenlik var aslında çekingenlik de değil bu ama adını bulamıyorum..Sevgimi belli ediyorum ama dile getiremiyorum..


/absalom,
konu ile ilgili yazını okuyup yorumumu bıraktım..Sana hak verdiğimi
burada da belirtmek istiyorum..

Yazını da paylaşayım herkesler okusun faydalansın ;)http://absalom-ritspa.blogspot.com/2013/03/seni-seviyorum.html

Sen de mi Fenerbahçelisin karşı kıyının delikanlısı...Yok mu bu ülke de başka takım tutan ya hu :))

Saygılar bizden de sana...

absalom dedi ki...

hak vermeyiniz efenim...
ben "haklısın" lafını duymak için yazmadım.
ese dosta nacizane tavsiye olarak yazdım.

e tabiki fenerbahçe cumhuriyetindenim.
büyük bir gururla hemde.

:))

Pabuc dedi ki...

/absalom,
ama hak verdim dediklerine ,ne deseydim ''daha iyi açıklayabilirdin
dediklerinden gıdımcık bile bişey anlamadım
bi daha bi daha anlat mı diyeydim :)

Fenerbahçeli olup da fanatik olmayan taraftar var mıdır ? Cevap veriyorum :Kesinlikle HAYIR :) Allah kurtarsın karşı kıyının delikanlısı :)

absalom dedi ki...

evet yahu devre arası aceleyle yazılmıstır yorum...
cümle anlamını değistirmis haklısınız efenim.

ebet fenerbahçeli olupta fanatik olmayan yoktur zaten.
olamaz zaten.

allah geride kalanları kurtarsın;)

Pabuc dedi ki...

Geride elinde kupasıyla kalanlar da sizler için duacı efenim ;)

Daha ilk yarı gol atarsınız aman ha ümidinizi yitirmeyiniz :))

Nazenihayat dedi ki...

ben karar verdim eliff sizi seviyorumm bende size eksik yazı okumayı sevdirecem söz :))) sevinbenii deee :))

cem dedi ki...

kadınlar gününüz kutlu olsun efem .

Pabuc dedi ki...

/Nazeninhayat,
teşekkürler ilk defa tanımadığım biri beni sevdiğini söylüyor :)) Bloguna baktım tek yazı var onu da yazı karakteri yüzünden okuyamadım ,üzgünüm...

/cem,
teşekkürler bu mübarek(!) günümüzü kutladığın için ;)

yasemin kuzen dedi ki...

seviyomm senii

Pabuc dedi ki...

Jasmin kuzen :)
Ben de seni seviyorum bi de çok özledim :)

Kalemzade Kamil dedi ki...

Öyle bir yazı ki yapacağım yorumları da söyleyeceğim şeyleri de içine siz yazıp cevabını vermişsiniz. :)
Bana şunu söylemek kaldı: Söyleseniz de söylemeseniz de siz onları sevmeye devam edin bence.
Çok içten bir yazıydı. Teşekkürler.

Pabuc dedi ki...

/Kalemzade Kamil,
Ben teşekkür ederim var olunuz...Evet insan bu dünyada bir tek kendi hislerinden emin oluyor ,paylaşamasa da...Sevmek sevilmek en büyük nimetlerden...

Budeliçocuk dedi ki...

Sevgi söz değildir..!
Bir dili vardır,anlayan anlar..
İster söyleyelim,ister söylemeyelim..
Hani söylense fena olmaz..

Pabuc dedi ki...

/Budeliçocuk,
çok haklısınız
ben de bundan sonra söyleyeceğim
sevdiklerime onları
sevdiğimi..Çünkü en güzeli ve
en doğrusu bu...