27 Mart 2013 Çarşamba

Öyle İşte !


Konuyla uzaktan yakında alakasız foto bana aittir, çalıp çırpmak da serbesttir

*Hali hazırda bir kaç hazır yazım vardı onları yayımlamak için oturdum pc başına ama yayımlamadan önce bir bakayım bloglarda neler paylaşılmış dedim.Tıkladım bir yazıyı o da nesi, blogger kaldırmış yine yazısını.Dün de aynı şey olmuştu yine yayından kaldırılmış bir yazıyla karşılaşıp çıkmıştım blogdan (acaba kimden bahsediyorum!) Bu yazıyı okuyunca anlayacak değerli blogger dostumuz kendinden bahsettiğimi onun için ufacık bir not kendisine :''Ama neden yapıyorsun böyle ,neden siliyorsun da kapından döndürüyorsun bizleri!'' Notum bu kadar, umarım bir daha olmaz ,gerçi bunları dedim diye kızmayacağını tahmin ettiğim için rahatım..ama o da habire yayımladığı yazıları kaldırmasın kaardeşim ;)

*Bir de şu blogdan, olmadı twitterdan, yetmedi face den yine yetmedi tlf da laf sokmalara uyuz oluyorum .İlla ki bana yapılması da gerekmiyor.Ne yani konuşacak cesaretiniz yok diye çemkirmeye ne gerenk var ,çohhh ayıp benden demesi.Ne o çocuk gibi uzaktan uzaktan laf çarpmalar daha önemli işleriniz yokmu sizin karrdeşim .Biri ''Sana ne?''mi dedi ? Ne demek bana ne kardeşim, bizde okuyoruz onları ama halka açık yerlerde yapıyorsunuz her türlü laf çarpmaları ..Bari mail atın laf sokun sınırsızca ;halk görmesin ,sizi çocuk bellemesin...Bak çok iyi dostundur falan,espri olsun diye laf çarparsın (sonra tebessüm edersin/ederde) ama ne o kızdıklarına sürekli sürekli (ara ara olsa ona da lafım yok) çarpmalar falan olmuyor gerçekten olmuyor.Kendinizi ifade etmek için daha dikkat çekmeyen ,can sıkmayan şeyler bulun bence (nacizane fikrim budur,adım da değil Hıdır) Ben de şimdi çemkirdim di mi birilerine ( al işte bana da çohh ayıp yaa)

*Hazır  elim değmişken şunu da yazayım içinde kalmasın.Şimdi sevgili arkadaşlar benim gibi sıradan vatandaş sıradan Müslümanlar, her alimi dinler her bilir kişiyi okur ve yazılarından sözlerinden alabildiklerini alıp bilgi dağarcığına ekler.Var mı bunda bir kötülük ? Yok tabi..Ama dinlediğim her alimi,okuduğum her yazarı,Kur'an dışındaki okuduğum kitapları sorgusuz sualsiz sevmek zorunda değilim.Bazen hiç kimsenin beğenmediği bir insan bile bana davranışlarıyla haddimi bildiren nasihatler verebilir,ben onu da alim bellerim..Çaktırmadan iyilik yapan biri de benim için yol göstericidir mesela( çoğu kişi ciddiye almasa da)  Benim amacım ne ?doğruyu bulmak için okumak ya da bilgilerimi kuvvetlendirmek, hedefime doğru ilerlemek değil mi ? He öyle ,o zaman ben aldığım bilgiye bakarım,okuduğum/dinlediğim/gözlemlediğim şeyler benim bakışımı ne derece genişletiyor ve netleştiriyor ona bakarım.Kimsenin avukatı değilim,kişilere Allah razı olsun derim çıkarım...Biri de beni gösterip :''İşte bazıları da bu tip kitaplar okuyor''diye küçümsediğinde tepemin tasını alır ona fırlatırım (o an olmasa başka bir an ,yaparım bunu )

Kim ne istiyorsa onu okur, onu dinler, onu sever ben size karışıyor muyum ? Yok, hatta uzaklaşıyorum da bulaşmamak için..E o zaman sen neden benim okuduğum şeyleri küçümsüyorsun ! (en mülayim insanı bile kızdırır böyleleri ) İşte böyle,herkes kendi okuduğuna baksın karışmasın ona buna..He bu arada Allah,Kur'an,Peygamberden uzaklaşmışsam gel beni ikaz et, uyar hatta kulağımı çek ama bana gelip okuduğum diğer kitaplar için aşağılayıcı cümleler kurup da kendini yüceltme karşımda...Git başka yerde kendine benzer kişilerle yükselt egonu, benim gibi aciz biriyle uğraşma!...


Bitti :)
Share:

14 yorum:

cem dedi ki...

ODUN

Sizin naliniz nal inandım,
sizin atınız at inandım.
Boyunuz uzun amenna,
fotoğrafınız adam akıllı foto.
Dumani da caba dumani da caba...

Bütün odunlarla dövüşmüşüm
yakıtımız ha olmus ha olmamış
Odunlukta yitirmiş ormanda bulmuşum.
Ama ormanlar şöyleymiş.
Ormanlar şoyleymis odunlar boyleymis
Ormanlar şoyleymis odunlar boyleymis
darar ram para ram para darar rara rarirara ra

(Sezen Aksu şarkısı, Turgut Uyar "Denge" şiirinden uyarlamadır)

cem ben, bu da kendini imha edecek notlardan

bu son kaldırılan yazı,

ee başka varmu ki, ha resim vardı onu kaldırdım onda da Turgut Uyar' ın "denge" isimli şiirinin orjinali vardı.

kızmak ne demek efem, aydınlatmak merak gidermek görevimiz. :))

Uyuşuk Hayalperest dedi ki...

:) Doğru tahmin etmişim. Yorumunuzu da gördüm, hepten emin oldum. Bazen bende aynı düşünüyorum. Yorum yazmış oluyorum, peşine tekrar bakıyorum, yok olmuş.. püff.. :) :)
Laf sokmak bazen çok eğlenceli oluyor bence. Bazen ama. Hele o laf soktuğun fena alınmışsa, daha eğlenceli. Deli miyim neyim. :) Ama öyle huyum pek yoktur yani.

kahve telvesi dedi ki...

Bak ikinci paragrafa müthiş katılıyorum, hem de şiddetli..Korkakların baş vurduğu bir yöntem bence..
İlk paragrafa takılmıyorum, akıllandım, tek nokta koyup geçeceğim bundan sonra. Yorumum silindi mi aman bi hüzünleniyorum, bi hüzünleniyorum :)) Aslında bu yöntem güzel, benim de yapasım var da, çok kızar taklit ediyorum diye biliyorum (!) :))İnsanın içini rahatlatmak için kalıcı olmayan yazılar yazası geliyor bazen..
Tek yönlü okumaya, düşünmeye karşıyım.. En aykırı kitaplar bile, ( çocuk değiliz, kapılıp gitmezyiz ) insana mutlaka artı bir değer katar diye düşünüyorum :)

Pabuc dedi ki...

/Cem,
teşekkürler açıklamadan dolayı:) İki defa üst üste blogundan geri dönünce bunu da yazmadan geçemedim :)

/Uyuşuk Hayalperest,
ya iki arkadaş arasında laflarla çemkirmeler yapılır hatta bazen komik de olur da;bu halka açık (sosyal paylaşım) yerlerde yapılınca hiç hoş durmuyor..Gtalkda bir bir iletişim mekanlarında günlerce çemkirsinler lafım olmaz :)))

/kahve telvesi,
haklısın ,her konuda bilgin olunca daha farklı açılardan bakabiliyorsun hayata da içindekilere de..Ama bazıları anlamak istemiyor işte...malesef..

absalom dedi ki...

sayın pabuç:))
cem mi kızdırdı seni hahahaaa.
cem sevgili kardesim silme yahu bırak yazıldıkları gibi kalsınlar.

efenim esek kadar anlı sanlı bi abimiz yine bu abilerden neler çekiyorum ben ya:)))

ben kitap okumam etkiler insanı...
kitap okunmasına da karsıyım.
ben ne biliosam hayattan oğrendim bundan sonra da hayattan oğrenirim dediydi bi ara.

okumasın bana ne de...
tımırımda sanki onun kitap okuması.
amma...
okuyanları küçümsemesi ayarlarımı bozduydu fi tarihinde.
ayarlarımla oynuyolar sonra da absalom kırıcı diyolar karsı kıyının kızı.
kafalarını kırmam lazım aslında centilmenim kırmıyorum hala kırıcı diyolar :)))

efenim ben rus edebiyatı okuyorum diye komünüst.
kuran okuyorum diye irtaicacı ilan edilmis bir garip oğlanım.

daha ne diyeyeim.
kime gideyim.

:)))

dur ya yeni bloklar kesfedeyim ben biraz.

Pabuc dedi ki...

/Absalom,
hayatta illa ki bir tarafta olmalısın !!! Ve sürekli o tarafın sunduklarını okumalı dinlemelisin !!! ASLa başka kitaplar okumamalı kişileri dinlememelisin sonra şaşırırsın yolundan saparsın Allah muhafaza :)

Ya okumaktan zarar gelmez bence asıl zarar düşünmemekten gelir ;de gel de bunu anlat insnalara..

Oy sen hem komi(u,Ü)nist hem de irticacı mısın vuuu ;)

evet ya sen hiç durma git değişik bloglar keşfet ;)

Kolay gele...

Gelibolu17 dedi ki...

Ayyy az önce başıma geldi bu aradığın yazı bu blogda yok maalesef kaldırıldı olayı,küskün vaziyette geri döndüm aldım başımı ellerimin arasına oturuyorum :)
Denememi yapıyolar ne anlamıyorumki :)
Neyse fazla sıkma canını boşver,resminde çok güzel evet facedede görmüştüm çalıp çırpmak serbest demişken çalabilirimmmm :)
Selamlar olsun günün güzel geçsin güzel insan..

Pabuc dedi ki...

/Gelibolu1u17,
benim kasdettiğim kişi (bakınız yukarıda) sildiği yazılar hakkında bilgi vermiş bize sağolsun :) Ama bu yazı silmeler üst üste gelmesin ;arada bir olur ama sık sık omasın demek istemiştim bende :) Fotograflar sana feda olsun :)

Ahu dedi ki...

Merhaba :)

Gelibolu17 dedi ki...

Bakayım ne zamandır gidip kimsenin yorumlarını okumuyorum :) Hoş yorumda bırakaamıyorum ya ....
Okuyorummm,sussttt sessizlik hala okuyorummm ;)

Blogger dedi ki...

:)'

NoEngel dedi ki...

Merhaba Pabuç,
Bende bloğuma yeni bir alan adı aldım ve bazı yazılarıma linkine tıklandığında aslında var olan yazı yok gibi görünüyor. şimdi senin yazını okuyunca endişeye kapıldım. Neyse bu sorunda zamanla düzelir inş.
Sağlıcakla,mutlulukla kal...

Budeliçocuk dedi ki...

Özgürlük kadar heyecan verici bir şey var mı acaba..? Elbette ki aklın özgürlüğünden bahsediyorum..!
En büyük esaret aklın esaretidir..

Pabuc dedi ki...

/NoEngel,
Yok senin blogdan bahsetmedim ,yazılarını silenler var onlara seslendim biraz :)

/Budeliçocuk,
çok haklısınız..özgürlük güzel bir şey;keşke kimse kimsenin alanına hükmetmeye çalışmasa..