4 Mart 2013 Pazartesi

Köyümün Havası

Kısa süreli bir yolculuk sonrası da güzel anılarla dönüyor insan evine.Hele ki gidişiniz köyünüze yapılmışsa demeyin keyfinize.Kışın tüm asık suratlı haline rağmen güzellikleri görebilecek enerjiyi yüklüyor sevdiklerinizin sevgisi. Sevdiklerinizle görüşmek,gülmek bazen de bir birine takılmak,hatta havadan sudan sohbetlerden başlayıp alakasız konulara kaymak da güzel.Görüşemediğiniz zamanlarda geçen güzel anları paylaşıp fıkra modunda sohbetleri şekillendirme de çok güzel..Köy güzeldir ,herkes ara sıra kaçıp köyde almalı soluğu .
Bahar gelecek diye fısıldıyor doğa.
Kışın tüm doğa kendini uykuya alıyor ve daha çok ölümü hatırlatıyor insana.Ama baharda her yanın yeşillenip çiçekleneceğini bilmek de umut oluyor.

Bazen korksanız bile çıkmalısınız yola devamında ne getireceğini bilmeden! Bazen de sizi korkutan yolculuklar enerji olur yaşamınıza bilemezsiniz..

Ne kadar eski olursa olsun köyde herkesin bir dağ aracı olmalı ki rahatça çıkabilin tepelere:) Gerçi benim gibi yolcunuz varsa çığlık çığlığa geçer gezileriniz ama olsun orman yolları başka türlü aşılmaz (benim gibi tembeller için)


Güzellikleri görmek lazım evet ! Mesela kurmuş yapraklar tüm ölü görüntüye rağmen romantizm katmış görüntüye/doğaya(kendimi pek bi iyimser görüyorum bu aralar hayır olsun bakalım)

Share:

8 yorum:

cem dedi ki...

eğlenceli bi gün olmuş ya da günlr...

Pabuc dedi ki...

eğlenceli bir kaç gün..şükür

absalom dedi ki...

vay vay vay ben de sayın pabuç kayıp bu ara diyodum koydeymis meğer:)))

iyi yapmısın.
bi abim daraldınmı belediye sınırlafrının dısına çıkıp giricen derdi.

valla bizim koy bar restoran doldu anasınbı satayım köy mü barlar sokağı mı belli değil artık:))

bu sebeplen imrenerek baktık fötölara bunu da burdan belirteyim.

Pabuc dedi ki...

/absalom
en kısa zamanda kendine bir köy beğen haritadan ;şöyle ortasından dere geçen,sabahları horoz sesiyle uyanacağın, taze süt içebileceğin bir köy.He bulursan bize de haber ver zira köyler de köylükten çıkalı çok oldu malesef..

Gelibolu17 dedi ki...

Eğlenmişsin belli :)
Fotolarda çok güzel,selamlar

Budeliçocuk dedi ki...

Köyler çok güzel..!
Hele dağı,taşı,ormanı bir başka güzel..:)
Benim köyüm çok uzak,Ve şimdi her tarafı karla kaplı.Mayısta nasipse gitmeyi düşünüyorum..:)

Pabuc dedi ki...

ağrı ya da Kars (gerçi iki farklı il) diye aklımdan kalmış memleketiniz ...Umarım gidersiniz gezersiniz ve fotograflarsınız..

Budeliçocuk dedi ki...

Ağrı ya da Kars değil memleketim..
Erzincan'lıyım ben..:)