Ana içeriğe atla

Köyümün Havası

Kısa süreli bir yolculuk sonrası da güzel anılarla dönüyor insan evine.Hele ki gidişiniz köyünüze yapılmışsa demeyin keyfinize.Kışın tüm asık suratlı haline rağmen güzellikleri görebilecek enerjiyi yüklüyor sevdiklerinizin sevgisi. Sevdiklerinizle görüşmek,gülmek bazen de bir birine takılmak,hatta havadan sudan sohbetlerden başlayıp alakasız konulara kaymak da güzel.Görüşemediğiniz zamanlarda geçen güzel anları paylaşıp fıkra modunda sohbetleri şekillendirme de çok güzel..Köy güzeldir ,herkes ara sıra kaçıp köyde almalı soluğu .
Bahar gelecek diye fısıldıyor doğa.
Kışın tüm doğa kendini uykuya alıyor ve daha çok ölümü hatırlatıyor insana.Ama baharda her yanın yeşillenip çiçekleneceğini bilmek de umut oluyor.

Bazen korksanız bile çıkmalısınız yola devamında ne getireceğini bilmeden! Bazen de sizi korkutan yolculuklar enerji olur yaşamınıza bilemezsiniz..

Ne kadar eski olursa olsun köyde herkesin bir dağ aracı olmalı ki rahatça çıkabilin tepelere:) Gerçi benim gibi yolcunuz varsa çığlık çığlığa geçer gezileriniz ama olsun orman yolları başka türlü aşılmaz (benim gibi tembeller için)


Güzellikleri görmek lazım evet ! Mesela kurmuş yapraklar tüm ölü görüntüye rağmen romantizm katmış görüntüye/doğaya(kendimi pek bi iyimser görüyorum bu aralar hayır olsun bakalım)

Yorumlar

cem dedi ki…
eğlenceli bi gün olmuş ya da günlr...
Pabuc dedi ki…
eğlenceli bir kaç gün..şükür
absalom dedi ki…
vay vay vay ben de sayın pabuç kayıp bu ara diyodum koydeymis meğer:)))

iyi yapmısın.
bi abim daraldınmı belediye sınırlafrının dısına çıkıp giricen derdi.

valla bizim koy bar restoran doldu anasınbı satayım köy mü barlar sokağı mı belli değil artık:))

bu sebeplen imrenerek baktık fötölara bunu da burdan belirteyim.
Pabuc dedi ki…
/absalom
en kısa zamanda kendine bir köy beğen haritadan ;şöyle ortasından dere geçen,sabahları horoz sesiyle uyanacağın, taze süt içebileceğin bir köy.He bulursan bize de haber ver zira köyler de köylükten çıkalı çok oldu malesef..
Gelibolu17 dedi ki…
Eğlenmişsin belli :)
Fotolarda çok güzel,selamlar
Budeliçocuk dedi ki…
Köyler çok güzel..!
Hele dağı,taşı,ormanı bir başka güzel..:)
Benim köyüm çok uzak,Ve şimdi her tarafı karla kaplı.Mayısta nasipse gitmeyi düşünüyorum..:)
Pabuc dedi ki…
ağrı ya da Kars (gerçi iki farklı il) diye aklımdan kalmış memleketiniz ...Umarım gidersiniz gezersiniz ve fotograflarsınız..
Budeliçocuk dedi ki…
Ağrı ya da Kars değil memleketim..
Erzincan'lıyım ben..:)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bir Öğretmenimizle Eğitim-Öğretim Üzerine Röportaj

Röportaj: Pabuç - Aslı Öğretmen
Sevgili blogger dostlarım; Bundan böyle bloğumuzda röportajlara da yer vereceğim.İlk konumuz toplum olarak geleceğimizin oluşmasında temel taşlarımızdan olan eğitim-öğretim kurumlarımız  ve sorunları. Ne yazık ki; eğitim sisteminin çarpıklığından doğan sorunlara temel çözümler getirilmez ise, geleceğimizin risk altında olduğunu söyleyebiliriz. Çocuklarımızın, kimlik, kişilik, kariyer sahibi olmalarını bunun yanında insanlık idealinde hizmet etmelerini esas alan müfredatların öğretim ve eğitim alanında reformların yapılması gerektiğine inanmaktayız. Bu reformlar  ancak zihniyet değişiminin yapılmasıyla gerçekleşebilecektir. Yaşadığımız şehirde, bir ilköğretim okulunda  öğretmenlik yapan bir öğretmenimizle, eğitime dair kısa bir söyleşi gerçekleştirme fırsatı yakaladık.  Fen Bilgisi öğretmenliği yapan "Aslı Öğretmen" bizim ricamızı kırmayarak söyleşi sonrularımızı blog okuyucularımız için bize içtenlikle cevaplandırdı. Bundan ötürü kendisine teşe…

Gözlerim Dalıyor

Gözlerim dalıyor içimde var olan uzaklara.... Noktasını koyamadığım cümlelerime ve ünlemi eksik olmayan düşüncelerime...
Gözlerim dalıyor, Yaşantım içinde bir tarafa ötelediğim Hayallerime..
Gözler dalınca bir tanıdığın gelir derler büyükler, Benim gözlerim dalıyor; beni ben yapan düşüncelerime,sevinçlerime,tebessümlerime..
Gelin ve hiç gitmeyin! Yaşadıklarımın yanında siz de hep yer alın; ötelediklerim,düşüncelerim,tebessümlerim,hayallerim... Beni ben yapan hislerim...


Teşekkürler Rabbim !..

En eski günlerden başlamayacağım bu sefer zira yaş artık tamamen kemale erdi sayılır eskilerden de iyice bi uzaklaştım...
Öyle :" Bir Kasım akşamı doğmuşum..." gibi tamamen klişe şeylere de başvurmayacağım söz!.

Eskiyi yad ettikçe içimi acıtan gerçekleri hatırlıyorum onun için herkesin sürekli dile getirdiği şeyi yapıp anın içinde yaşamaya çalışıyorum, zaten hayal kurmayı yıllar önce bırakmıştım: hayatın gerçekleriyle hayallerimin uyuşmadığını fark ettiğimde..

Çok güzel bir ailem oldu büyürken ve dünyada arayıp bulamayacağım denklikte de bir sevdiceğim ve canlarım...çok şükür ,hep şükür ,sonsuza kadar şükür...

Hayat işte öyle ya da böyle geçiyor herkese ayrı mekanlar ayrı ortamlar ayrı yardımcılar ayrı düşmanlar ayrı imtihan soruları verilmiş herkes bir telaşın içinde yaşayıp gidiyor..Felsefik şeyler yazmak istemiyorum tüm roman olmaya aday hayatlara saygımı sunuyorum buradan ....Yaşayın la yaşayın son nefesinize kadar doyasıya...Gülümseyin, kızın bağırın çağırın sonra pişma…