23 Mart 2013 Cumartesi

Düşündüklerim -2-

Nerede kalmıştık devam edelim.Madem ''isterük isterük ''diye ısrar ettiniz ;)

- Evet farkındayım dil bilgisi kurallarına uymuyorum bak işte yine yapıyorum bu umursamazlığı !Dil bilgisi kuralları benim ''olmazsa olmaz'' kurallarımdan olamadı bir türlü.Bunda benim yazar olmamam da önemli bir etki sanırım.Beni böyle kabul edemiyorsan istediğin şekilde devam et.Ya benden uzak ol/yazılarımdan da tabi ya da sus ve oku sessizce çekil..Ben daha fazla bir şey yapamıyorum.Adım Hıdır değil ama elimden gelen budur...

-Ben mükemmel değilim onun için sana senin istediğin gibi karşılık veremiyorum kusura bakma! Sevdiğini söyleyip bunu sadece lafta bıraktığını düşünüyorum, yoksa neden insan hem sevdiğini söyleyip hem de umarsızca kalp kırar ki!

-Sen de haklısın ben kiiim dini bütün insan olmak ki ! Sürekli soru soruyorum, kafama bir şey takıldığında sorguluyorum,aklımı kullanıyorum,okuyorum ve anlayabildikleri hayatıma tatbik etmeye çalışıyorum,o kadar kendini beğenmişim ki nefsime köle olmuşum ki hiç kimseye tabi olamıyorum ,inatla Kur'an ve Peygamber yeter diyorum,sevdiğim insanların eleştirilemez olmadığını düşünmüyorum,çok sabit fikirliyim çok..Sen de haklısın ben hiç bir şey bilmediğim gibi bir de yanlış yolda ilerliyorum!

-Ciddi anlamda iyi birisin.Yardım severlik bir tac olsaydı sana verilmeliydi diyebilirim.Ama keşke sonradan da sinirlendiğin zaman ya da ilişkilerini sonlandırdığın zaman yaptığın iyilikleri hatırlayıp dile getirmesen! Belki bunu kötü niyetle yapmıyorsun ama hiç yapmamalısın da...Yaptığın iyiliği o an unut gitsin ;karşılık bekleyerek yapılmaz ki iyilik...Neyse iyi birisin ama sen bu konuyu da bir düşün derim ben ...

-Hem dinin gereklerini yerine getirmeye çalışıyorsun ,iyi bir kul olmak için ömrünü geçiriyorsun hem de bankadan kredi çekiyorsun ...Ve bunun haram olduğunu da bana söylüyorsun.Peki ,kredi çekerek aldığın şey(!) sana hayatın pahasına lazım olan bir şey mi ? Değil biliyorum sen de bal gibi biliyorsun peki savunman ne olur bu konuda ?

-Ben en azından cehaletimi aczimi kabul ediyorum.Hiç bir zaman EN olmadım olamam ,olmak istemem ki; ne derler diye düşüneyim!...

-Kim ne derse desin,kim seni eleştirirse eleştirsin günahlarını yüzüne vursun ; sen tanıdığım en merhametli insanlardan birisin..Kendi günahların hataların senin sorunun ,sen başkalarına karşı çok iyisin..Ne bana ne de başkalarına seni eleştirmek düşmez diye düşünüyorum.

Devam edebilir de etmeye bilir de..

Share:

4 yorum:

absalom dedi ki...

a aa son pragraftakiğ aynı ben :))

senin iman azcık zayıfmıs.
sadece kuran ve peygamber olur mu?

bunun hacısı var hocası var şeyhi var şıhı var ampulu var bademi var var oğlu var.
olmadı.
olmadı yakıstıramadım karsı kıyının kızı:))

efenim sahane bi pazar olsun...

Pabuc dedi ki...

/absalom,
belki de olabilirsin olası bir durum :)

İşte olmaz diyorlar;sen anlamazsın okuyarak diyorlar ! Ben de şunu anlamıyorum ; benim anlayamayacağım bir kitabı neden göndersin Allah! Ve Peygamber bana neden yetmesin...Ama ben cahilim işte ne anlarım yaaaa ;)

Sizin için de güzel bir Pazar olsun;dışarı çıkıp güneşle dans etmek lazım ..(o nasıl olur diye sakın sorma emi) :)

Budeliçocuk dedi ki...

Yine dokundurmuşsun birilerine..:)

Akıl boşa verilmedi..!
Kullanmayanlara acımak gerek..!

Pabuc dedi ki...

/Budeliçocuk,
hayatın içinde hepimiz karşılaşıyoruzdur benzer kişilerle ve benzer cümleleleri de kuruyoruzdur..akıl kullanmak için verilmiş ,keşke herkes bilse :)