6 Mart 2013 Çarşamba

Biraz Dikkat, Biraz da Saygı LÜTFEN!

Otobüs yolculuklarını çok da sevdiğim söylenemez.Eskiden yolculuklar çok daha çekilmezdi şimdi şükür tv ve internet  var  da yol nasıl bitiyor anlamıyorsunuz.Enteresan davranışlar(!) sergileyenler çıkıyor her zaman yolculuklarda! Buna ne televizyon ne de internet engel olamıyor(keşke olsa )

Film izleyen abi/amcanın kulaklık takınca ortamdan uzaklaştığını sanması bunlardan biri.Nerede olduğunuzu unutacak kadar filme kendinizi kaptırdığınızda :''Ulannnn'' ya da ''Hahahah çok komik..''gibi naralar atabiliyorsunuz otobüslerde ! İşi iyice abarttığınızda şoför: ''Biri şunu ikaz edip sustursun!'' diyebiliyor.Kulaklık takınca kimse görünmez olmuyor ,sessiz moda alınmıyor lütfen unutmayalım,unutanları uyaralım!

Bir de telefonla konuşanlar var.Yolculuğa çıktığınızda telefon olmazsa olmazlardan.Şu saatte otobüsteyim/uçaktayım haberi verilir,molalarda sevdiklerimiz haberdar edilir falan filan..Ama kardeşim dakikalarca muhabbet edilmez ki! İlla ki muhabbet ederim sen karışamazsın diyenler de büyük harflerle değil MÜMKÜNSE küçük harflerle yapsınlar muhabbetlerini n'olur.Uyuyanı var, başı ağrıyanı var ,kitap okuyanı var (evet kitap okuyanı var, sizin yüzünüzden kitabını bırakmak zorunda kalanı var) Kardeşim bana ne senin kiminle nerede buluşacağından, akrabalarının bilmem hangi konuda ne dediğinden, kızının hangi filme gittiğinden ya da  senin hangi mahallede  güne gittiğinden, Makbule ablandan, Hüseyin dayından!! Biraz dikkatli olmalıyız sanki ne dersiniz !

Sürekli şikayet eden biri değilimdir ama (ama mı dedim ben) gelip de beni buluyor bu tip traji komik durumlar.Ben ne yapayım...

Share:

11 yorum:

Kalemzade Kamil dedi ki...

Pabucun çekim gücü :) :) Yazanların kaderi mi böyle insanlar :) Belki de biz fazla dikkat ettiğimizdendir.

Pabuc dedi ki...

Kendimi bildim bileli insanları izlemeyi (gözlemlemek diyeyim de farklı anlamlar kazanmasın izlemek) sevmişimdir.Ama şimdilerde daha fazla dikkat ediyorum normal dışı davranışlara.Onlar mı beni buluyor ben mi o anlara denk geliyorum bilemiyorum :)

Hayal Meyal dedi ki...

ayyy bende sinir olurum. dikkatli olsunlar canım. uyuzlar.

GÖK-TÜRK dedi ki...

Bazen benim de başıma geldiği oluyor. Ne zaman başıma gelse takunyalarımı evde unutmuş oluyorum. :]

Pabuc dedi ki...

/HayalMeyal,
uyuz kelimesi süper yakıştı onlara :)


/GÖK-TÜRK,
takunya iyiydi ama çok dikkat çekmez mi ;)

Volkan DENİZ dedi ki...

Bırak insanlar hissettiklerini dışa vursunlar . Ne olur sen de gül onlarla... :)
Hep mi toplum baskısını hissederek yaşanmalı ki. Sen de tak kulaklığını kahkaha atarak film izle. Olmadı okuduğun kitabı yüksek sesle oku ve ondan sonra olanları bir daha değerlendir. Bence çok daha inanılmaz tepkilerle karşılaşırsın. Bir dene bence... :)

Pabuc dedi ki...

/Volkan DENİZ,
tabiki herkes hislerini dışa vursun hatta isteyen etrafa hislerini dağıtsın da mümkünse sessiz bir şekilde yapsınlar bunu..Ben başka bir şey istemiyorum :)

Volkan DENİZ dedi ki...

E işte o zaman dışa vurum olmuyor ki... :)

Pabuc dedi ki...

He işte olur olmaz dışa vurulan o hisleri dinlemek zorunda olmama haklarını kullanmak isteyenlerde olabilir onlara da biraz saygı diyorum ben de

kahve telvesi dedi ki...

İnsan hangi konuda hassas davranıyorsa , sanki bütün aksilikler o konuda gelip kendisini buluyor. İnsanları hizaya getiremiyeceğimize göre , galiba bizim biraz daha rahat olmamız gerekiyor...

Pabuc dedi ki...

Haklısın..Ve zaten en sevdiklerimizle en çok istediklerimizle de imtihan oluyoruz.