12 Şubat 2013 Salı

Site Tanıtımı/kalemzade.net


Muhakkak izlenmeli dediğim sitelerden biri.Yazılarına biraz göz atarsanız ne demek istediğimi anlarsınız.Benim severek,ilgiyle ve her yeni yazısını merakla beklediğim sitelerden biri.Takipte olduğum (pardon itinayla takipte olduğum ilk 10 blog/site arasında)Eğer okumayı ve düşünmeyi seviyorsanız(!) bu siteyi muhakkak takibe almalısınız diyorum da başka bir şey demiyorum :)“Peki” dedi melek “Madem istiyorsun, ilk sorunu soruyorum, hazır mısın?” “Hazırım” dediniz hevesle. Ve sorunuz geldi.
“Sen dünya hayatını yaşarken Allah sana ‘Kuran’ adında bir mesaj gönderdi. Aldığını biliyoruz. O mesajda ne yazdığını okudun mu? Hani ilk cümlesi ‘OKU’ diye başlayan!”
“Hayır! Ama içinde ne yazdığını başkaları bana..” derken melek sözünüzü kesti. “Böyle bir cevap kural gereği hesabı burada bitirir! Başka sual yok! Cennet senin emrinde, git oraya ama Allah’tan da, nebi elçilerinden de, biz meleklerinden de tebessüm bekleme!”
“Ama böyle cennet mi olur, Allah’sız bir cennet olur mu? Bu düpedüz cehennem! Ateşi de Allah’ın yüzüme bakmaması!” diye haykırdınız. Melek size üzgün bir ifadeyle acır bir gülümseme gönderdi ve “Emir böyle. Senin cennetin okunmamış bir kitaptır. Okusaydın istediğin gibi biçimlendirebilirdin! Ve biz de sana diğer soruları sorardık! Ne biliyorsun ki ne soralım artık? Sen Onun kitabının yüzüne merak edip bakmamışken, O senin yüzüne neden baksın?” dedi. Sizi orada bıraktı ve kitaplarını okumuşlara doğru sevinç içinde yönlendi. Cennetine hoş geldin! Ama ne yazık ki boş geldin!.....

Share:

10 yorum:

Profösör dedi ki...

Teşekkür ederiz..

Pabuc dedi ki...

/Profösör
rica ederim..Güzel ,yazıları faydalı bloglar daha çok okunması için tanıtılmalı diye düşünüyorum...

Osman Raif dedi ki...

Verdiğiniz değer ve onur verici sözlerinizden ötürü çok çok teşekkür ediyorum. Bugün kendimi çok mutlu hissediyorum sayenizde. İnşallah siz de sonsuz mutluluklara sahip olursunuz.
Selamlarım ve dualarım sizin için.

Pabuc dedi ki...

@Osman Raif,
Estgrllah...Sizin paylaşımlarınız benim için ufuk açıcı (paylaştığınız kitap da öyleydi) onun için istiyorum ki herkes yazılarınızı okusun ve üzerinde düşünsün..Yanlış olduğunu bile düşünüyor olsa gidip Kur'anı açıp okusun doğru olduğunu görsün....

Saygılar
Siz yazmaya bizler de okumaya devam inşaallah:)

cem dedi ki...

mümkün olduğunca takip etmeye çalışıyorum sizi ve tavsiyelerinizi pabuc hanım :) ama hak verirsiniz ki blog olayına ara verdim de okuyucu ve yorumcu olmaya devam tabi :)

Pabuc dedi ki...

@cem,
teşekkür ederim ...Biz de sizin blogunuzu ilgiyle takip ediyoruz emin olunuz :) Ve tamamen gitmiyor olmana sevindim ben de blogunu kapatıyorsun sanmıştım ve üzülmüştüm...

cem dedi ki...

yazı ekler miyim, ne zaman eklerim onu bilmiyorum tabi. taslak olarak kaydetmeye devam şimdilik :)

teşekkürler

klima servisi dedi ki...

gayet acıklayıcı bir yazı olmuss tsklerr işe yarar gibi..

Pabuc dedi ki...

/klima servisi,
enteresan bir takipçi :)twitterdan mısınız ? Neyse ,evet benim için en faydalı bloglardan biridir bu blog...

www.ekiszamani.com dedi ki...

Teşekkürler...