20 Aralık 2012 Perşembe

Trafik Kurallarına Uyalım Uymayanları Uyaralım!


  Bizim yolculuklarımızdan ara ara bahsediyorum sizlere blogumda.Minumum hız 120, maksimum hız 174 bizde sınır.Ama kanunlar öyle değil (ne mutlu) peki sizin sınırsızlığınızla kanunların sınırı çakıştığı zaman ne oluyor? Böyle(fotoğrafa bakınız) yolda yakalanıyor durduruluyor ve  paşa paşa ceza alıyorsunuz.100km sınır olan yerden 150km hızla geçmemeyi de öğreniyorsunuz böylelikle!!! Hız sınırını aşmanın cezasının 320 lira olduğunu da öğrenmek cebinize zarar size bilgi olarak aktarılmış oluyor ve siz de daha dikkatli araba kullanıyorsunuz!...

  Yanınızda olanların korkuyla yaptıkları dualar bir gün size trafik polisi olarak geri dönebiliyor ( iğrenç espri yapasım var ama ceza biraz yüksek olduğu için yapmayacağım bu sefer) ve trafik polisinin arabayı durdurması yanınızda yolculuk edenleri mutlu bile edebiliyor !!!

  Kurallar bizleri korumak için var.Onun için kurallara uyalım, onları dikkate alalım, yarış pistindeymiş gibi araba kullanmayalım di mi ? Kış da geldi ,kar lastiklerini taktıralım ,daha yavaş araba kullanalım,yaya geçitlerinde okul geçitlerinde yavaşlamayı ARTIK öğrenelim ve Allah aşkına trafik ışıklarında beklerken yeşil yanar yanmaz kornaya basmayalım (o an arabadan inip korna çalan arabanın sahibine kafa göz dalası geliyor insanın ..ne kötüyüm ben ya..) Yaya geçidinden geçiş yaparken herhalde bir tek bizim ülkemizde insanlar (N'olur n'olmaz diye) yine de sağına soluna bakarak karşıya geçiyordur.Bizim şoförlerimiz geçitlere yaklaşırken (hadi iyi niyetli olayım) nadiren de olsa yavaşlamayı unutuyorlar da !

  Ne güzel kar yağıyor ah bir de şu insanı uçuracak gibi esen rüzgar olmasa...Yayalar kar da düşmesin ,araçtakiler de yolda kalmasın inşaallah...

  Hepinize hayırlı, mutlu, huzurlu, bol tebessümlü ,sağlıklı günler diliyorum...

Share:

5 yorum:

kahve telvesi dedi ki...

Lütfen bazı saçma sapan hız sınırlarına bir el atılsın....Cezalara verilen paralara çok acıyorum ben..

Profösör dedi ki...

Kanunlar caydırıcı değil..

Hayal Meyal dedi ki...

hızdan çok korkuyorum. az bile o paralar. bir insan hayatı o kadar kolay tehlikeye atılıyor ki memleketim Türkiye'm de.

Budeliçocuk dedi ki...


Ama arada bir hız yapmanın dayanılmaz cazibesi kapılmadan edemiyor insan..:)
Kimsenin hayatını riske sokmadan bazen kuralları çiğnemek güzeldir..

Pabuc dedi ki...

/kahve telvesi,bazen bir musibet (mesela trafik cezası) bin nasihatten daha iyi oluyor inan ! O arabanın içinde ne çektiğimi bir ben bilirim bir de Allah Ve çok şükür sadece cezayla kaldı bu tehlike!

/Profösör,
kesinlikle çok daha fazla cezalar olmalı (hız bizlerde tutku nedense)

/Hayal Meyal,
katılıyorum özellikle alkollü araç kullananlar çok daha ağır cezalar verilmeli ...Trafik oyuna gelir bir şey değil malesef..

/Budeliçocuk,
trafiğe kapalı alanlarda bu tutkularını gerçekleştirsin herkes ...Trafikte değil çünkü böyle şeyler sadece kendi hayatımıza değil başkalarının hayatına da mal olabiliyor malesef..

Haksız mıyım :)