16 Mayıs 2012 Çarşamba

Mimmm!

Neden mi bu fotoğraf? 
 Amak-ı Hayal tarafından ''mim''lenmişim.Mim başlığı/konusu şöyleymiş (tabi ki kopyala yapıştır yapıyorum)

 "Silmeden, içimizden geldiği gibi bir yazı yazıyoruz. Nasıl aklımıza geliyorsa o anda, düzeltmeden, en dürüst halimizle. Şu anda aklımıza gelen ne olursa silmeden, üstünde oynamadan…"


Peki başlıyorum ,bakalım aklıma neler gelecek ...-Bir şeyleri zorunluluk olduğu için yapmaktan nefret ediyorum.Ya da doğrusu şu;zorunluluk gibi dikte edilmesi...Böyle geldiği, böyle alışıldığı için yapmak..sinir oluyorum böyle şeylere.Bir hayvan olsam Zürafa olmak isterdim ,kendi halinde ..aheste aheste yürüyüşüne ve asil duruşuna hayranım zürafaların da :)-Mavi,yeşil ve kahve tonları renkleri seviyorum.Kırmızıyı da çok severim ama kıyafet (eşofman haricinde) kullanmayı sevmem.
-Uzun yolculuklarda otobüsteysem kitap okuyarak ,arabayla gidiyorsam da müzik dinleyerek yolculuk yapmayı severim.Deniz ve ağaç olmayan yollarda yolculuk yapmaktan sıkılıyorum.


-Bazen insanların ne kadar saçma sapan şeyler için zamanlarını geçirdiğini görüp uzun uzun düşünüyorum neden neden neden diye? Çünkü ben de bazen boş işlerle zaman öldürüyorum yaşamın bir parçası sanırım bu ,neden kızıyorum ki...


-Hayallerle gerçeklerin (yaşadığın şeylerin) bazen çakışması ters yönde ilerlemesi acı oluyor.Bunu da yazasım geldi neden bilmem..Hayallerdeki gibi aydınlık ve ayrıntısız teferruatsız olsa keşke yaşananlar da..

Benden bu kadar ,dağılabiliriz arkadaşlar..Yine yeniden bir yazıma katlandığınız için size teşekkür ederim..Hiç birinizi ''mim''lemiyorum hadi yine iyisiniz.Unutmayın bu iyiliğimi aynını beklerim ona göre ;)


Share:

7 yorum:

GÖK-TÜRK dedi ki...

Aman iyi.Bir an için korka korka girmiştim içeri.Ne olur ne olmaz ? İşin sonunda mimlenmek te var...:)))

Şaka şaka mim iyidir,mim candır :D

Pabuç dedi ki...

madem ''mim''leri bu kadar seviyorsun bu ''mim''i üzerine alabilirsin :)) Ben uğraşmayın yine isim yazmadım ama mim cevaplamak serbest :)

Profösör dedi ki...

Zürefa, arapça dilbilgisinde zarif kelimesinin çoğuludur. Acaba zürefanın inceliği bir zerafet nişanesi midir?

Nedense ben moru ve onun tonlarını seviyorum. maviyi de severim ama gizemlilik beni çekiyor.

Yolculukta yanımda biri olsun yeter. Ama tanımadığım biri olursa daha da keyif alırım. yavaş yevaş kendimi ele veririm. karşı tarf sökün ettikçe, bazen ayykırı aykırı konuşabilirim.

Boş zaman yok ki1 Mutlaak o boş dediğimiz zaman bir an değil midir ki! o anda bile nefes alır veririz. demek ki yaşamak da bir iş. yaşayabilmek ise bir mucize. ölüm ise ebediyette buluşma yeri.

Hayaller, rüyalar insanı aldatabilir. zaten dünyanın kendisi sanal değil midir? Gerçek Hakka dair bir teslimiyettir. Ebedi alem gerçeğin ta kendisidir. sanki kırk yaşından sonra daha da hızlı yaşlanıyoruz gibidir. sonbaharın yaprak döküşü gibi.

Teşekkür ederim.

Profösör dedi ki...

Silmeden bir yazı yazmak bir mimin konusu olduysa, işte benim yazım..


" Neydik?.. Ne olduk?.. Ne olacağız?.." Sorusunun cevabını hıhhıraş bir arayış gibi, yaşanmadan geleceğimizi ararız. Ne biliriz ki; geleciğimiz ancak iki dudağın birleştiği, ancak iki kelimenin bir dostluk cümlesinde buluştuğu, "Seni seviyorum" dur. Şimdiden bilemediğimiz, fakat rüyalarımızda ve hülyalarımızda şimdiden iyiliklerle, güzelliklerle süsleyip bezediğimiz, namazlarda, niyazlarda hakkımızda hayırlı olmasını dilediğimiz, geleceğimizi büyük bir inanç, teslimiyet ve tevekkülle dulalarımızla anlamlandırdığımız ancak mahşere kadar sürecek olan, büyülü bir dostluk iklimidir.

kahve telvesi dedi ki...

katlanmak mıııı !! bir daha duymayayım, aksine keyifle okudum :))

Pabuç dedi ki...

/profösör (Hocam)
Bu kadar güzel bir yorumun üstüne söyleyecek söz olamaz..Rabbim sizden razı olsun..Güzel yüreğiniz düşünceniz sıkıntı görmesin ...Her şey gönlünüzce hayırlısıyla olsun her daim inşaallah...Sevgi ve saygılar..

/kahve telvesi,
teşekkürler ,ah ahh eskiden mimlere daha güzel cevap verirdim de şimdi yoruldum sanırım onun için böyle geçiştiriliyor (tembel ben) ;)

SİHİRLİTORBA dedi ki...

senn bitanesin bi ;)