13 Mayıs 2012 Pazar

Çok Yazık!...

  Biri şampiyon olduğu için diğeri her türlü zorluğa rağmen şampiyonluk için finale kaldığı için başarılı iki takım...İkisi de kazandı bana göre.Türkiye'nin iki büyük takımı final oynadı ve biri kupa aldı diğeri alamadı ama her iki takımda başarısını ispatlamış oldu...

  Gerçi ben maç sonrası yaşananlardan sonra medyayı tebrik etmek istiyorum(!) Bu insanları bu hale getirdikleri için,futbolun spor olmaktan çıkıp savaş haline döndürülmesinde önder oldukları için tüm medyayı tebrik etmek lazım(!) Günlerce maç yaygarası yapıp ,olaylar çıkacağı telkinlerini beyinlere kazıdıkları ve bu insanları en sonunda bu derece fanatik (gözleri göremez beyinleri düşünemez )hale getiren herkesi tebrik etmek istiyorum(!)Uğraşlarınızın meyvesini almak hoşunuza gitti mi ? Yazıklar olsun! Futbolun spor olduğunu söyleyenlere artık maç sonrası görüntüleri göstermek yetecek.

Sporda yenmek de var yenilmek de.Amaç eğlenmek ve belirli sınırlarda stres atmaktır diye biliyorum.Peki bu olanlar ne ve bu olanları yapanlar kim ? Yazık diyorum ,çok çok yazık!Biz ki dış güçlerin oyunlarıyla bir birine düşürülmeye çalışılan bir ülkede altı üstü bir futbol müsabakası sonucundan sonra bir birimize bu derece düşman olabiliyoruz çok çok yazık..! Bu insanların bu derece fanatik hale gelmesine destek verenleri de Allah ıslah etsin diyorum !

Günlerdir gündemi meşgul eden bir konudan (ki bence bu derece gündem edilmesinin altında da başka şeyler olabilir) kurtulmuş olduk en azından.Şimdi gerçek hayata dönebiliriz herhalde!
Share:

6 yorum:

acıdan_geçtim_güzelleştim dedi ki...

fanatik değilim hatta futbolla hiç işim olmaz ama gs yi tebrik ederken fb ye geçmiş olsun dileklerimi iletirim. ayrıca ikisi şampiyon değil sadece gs şampiyon bence. saçmalığa dönmüş lig sisteminde bunun yani derbi sonrası şampiyonun belirlenmesi rastlanması zor bir durum değil. aslında lig galatasarayın 9 puan farkla şampiyonluğuyla bitmişti.

Adsız dedi ki...

Pabuç; çok güzel yazmışsın. Eline sağlık. Senin vesilenle Galatasaray taraftarı olan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Olay çıkaran aptallar hariç olmak üzere Fenerbahçeli kardeşlerimizi ve Fenerbahçe takımını da alkışlıyorum.

kahve telvesi dedi ki...

İnsanları düşünmekten ve toplumun gidişatını etkileyen problemlerle ilgilenmekten alıkoymanın, istenilen mecralara farkettirmeden sürükleminin en iyi yolu.....Bunu çok iyi yapıyorlar, çok iyi oyuna geliyoruz..

İbrahim Ortaç dedi ki...

fanatiklik kötü birşey. zaten berabere biten bir maç. ne bıçaklanan çocuğa değer ne yakılan stada, yaşanan tedirginlik ve korkulara. gs yi de fb yide tebrik etmek gerek dediğinizce. neticede kupayı bir takım alacaktı. kan davasına dönmemesi gerek...

Profösör dedi ki...

Futbol dünyada bir endüstri halini almıştır. Spor gençliği hatırlatır ya.. Bir ara beşiktaş birası dahe çıkmıştı. Başka bişi demiyeyim ben..

Pabuç dedi ki...

@acıdan_geçtim_güzelleştim,
Fanatik değilim ama Galatasaraylıyım..Evet ligde bir şeyler oluyor bence de ..pek de temiz olmayan şeyler..Ama bunlar tek taraflı değil diye de düşünüyorum...Asıl sorun fanatizmin insanlarımızı ne hale getirdiği ve bundan kimlerin kazançlı çıktığı!


@Kalemzâde,
Hoşgelmişsiniz
keşke tebrik edip tebessümle anılsa derbiler ya da şampiyonluk maçları ..ne güzel olurdu değil mi? Neler oluyor bizim insanımıza ,üzülüyorum...


@kahve telvesi,
Bir şeyler illaki dönüyor ki futbol konusu bu kadar çok gündem de tutuldu ..

@İbrahim Ortaç,
çok haklısınız..doğru olan da bu maç olur biri kazanır diğeri onu tebrik eder/etmez ve unutulur gider...Savaş alanına dönmez hiç bir yer..Tabi futbol sadece spor olarak kalsa!

@Profösör,
bir belgeselde bir taraftarın ''Beni takımımın bayrağıyla ve marşıyla gömün''dediğini izlemiştim..Çok yazık...!