9 Kasım 2011 Çarşamba

Yine Güzel Bir Bayramdı...

 Hızlı ,yoğun, bol sohbetli,bol kahkahalı sevenlerle geçen bir bayram daha..Çok şükür...Dar zamanda çok yoğun yaşandı günler.Çok şey gördüm çok şey düşündüm çok kızdığımda oldu çok güldüğüm de..Hepsi hakkında da yazacaklarım var ileriki yazılarımda! ...


 İkiyüzlülüğün en gerçek yüzüyle de karşılaştım, sevgiyle açılan kucaklarla da..Sevdiklerimle bol kahkahalı sohbetler de yaptım yaşanan acılarla ilgili de ...Hem güldük hem ağladık,çok farklı duygular yaşadım bir kaç günlük zamanda..Yine sevenlerimi sevdiklerimi gördüm hasret giderdim,yine şükrettim yine huzur duydum..Tüm acılara rağmen hayatın devam ettiğini hatırladım.Bir kez daha iyi ile kötünün,merhametle menfaatin,nankörlükle şükrün aynı toplumlarla var olduğunu hissettim.


 Riyakarlıkları gördükçe midem bulanırken sevgi dolu yüreklerin varlığından mutlu oldum... Hayat her yerde aynı hayat, asıl olan sevgi dolu ne kadar yürek var etrafınız da ve siz neler katabiliyorsunuz hayata...!Olumsuzlukları ''Rabbim görüyor''diyerek umursamamaya çalıştım,sevgi dolu her anımı da enerji olarak yüreğime depoladım...Kuzenlerle (fazla değil 3-4 araba dolusu) bayram ziyaretlerimiz fıkraları aratmayacak cinsten komik geçtiği için en özel anlardır bizim için.Başka eğlenceye gerek bile kalmaz eğer bir aradaysak...Bayramlar bizim için Türkiye'nin bir çok iline dağılmış akraba/kuzenlerin köyde bir araya gelmesi de demek olduğu için iple çekilir ve heyecanla beklenir oldu şimdilerde...


 Bayramlar sevdiklerimizle hasret gidermemiz için çok özel günler.Şükür Allah'a!
Kısacası, benim için güzel bir bayramdı çok çok şükür..Peki sizler için ?
Share:

6 yorum:

Profösör dedi ki...

Hele bir de torunun sana bayramlaşmaya gelirse; o zaman bayramlar daha da ballı oluyor.. Bizim Mehmet Akif balkondaki bütün meyveleri dişlemş, dişlemiş yrine bırakmış. Ama nedense ayvayı dişleyelemiş. Denemiş ama dişleyememiş. Ben de onun yanaklarını dişledim..

uYusUK PasA dedi ki...

berbat bir bayramdı bizim için.. devamlı sallandık.
özetle sallana sallana bi bayram geçirdik

Pabuç dedi ki...

/Profösör,
Hocam bebekler herşeyin tadına bakarak öğrenmeye başlıyorlar dünyayı :) Torununuzu da Rabbim nazarlardan saklasın inş.

Bayramın çoğu yollarda geçiyor ama toplanabildiğimiz anlarda öyle güzel geçiyor ki şükür özlemle bekliyoruz bir sonraki Bayramları..

Selam ve dua ile..Bayramınız mubarek olsun..

Pabuç dedi ki...

/uYusUK PasA,
Van dolaylarında mısınız ? Geçmiş olsun..Sağlık ve afiyetteyseniz şükür dolu bir bayram olmuş sizler için de...Selam ve dua ile, saygılar..

SİHİRLİTORBA dedi ki...

Allah a şükür canım...Allah bu günlerimizi aratmasın.birlikte nice bayramlara ulaşmak dileğiyle...sevgiler...

Pabuç dedi ki...

amin inşaallah yüreği güzel..Yine çok güldüm bu bayramda şükür..Sevgiler..