21 Ekim 2011 Cuma

Kur'andan Nasihatler...


-Ey iman edenler, sizden olmayanları sırdaş edinmeyin. Onlar size kötülük ve zarar vermeye çalışıyor, size zorlu bir sıkıntı verecek şeyden hoşlanırlar. Buğz (ve düşmanlıkları) ağızlarından dışa vurmuştur, sinelerinin gizli tuttukları ise, daha büyüktür. Size ayetlerimizi açıkladık; belki akıl erdirirsiniz.


-Sizler, işte böylesiniz; onları seversiniz, oysa onlar sizi sevmezler. Siz kitabın tümüne inanırsınız, onlar sizinle karşılaştıklarında "inandık" derler, kendi başlarına kaldıklarında ise, size olan kin ve öfkelerinden dolayı parmak uçlarını ısırırlar. De ki: "Kin ve öfkenizle ölün." Şüphesiz Allah, sinelerin özünde saklı duranı bilendir.


-Size bir iyilik dokununca tasalanırlar, size bir kötülük isabet ettiğindeyse buna sevinirler. Eğer siz sabreder ve sakınırsanız, onların 'hileli düzenleri' size hiçbir zarar veremez. Şüphesiz, Allah, yapmakta olduklarını kuşatandır.

                                (Al-iİmran/118,119,120)“Rabbimiz, üzerimize sabır yağdır, adımlarımızı sabit kıl (kaydırma) ve kafirler topluluğuna karşı bize yardım et.”(Bakara/250)
AMİN…


Share:

7 yorum:

SİHİRLİTORBA dedi ki...

amin...çok üzgünüm bu aralar...Rabbim den sabır diliyorum,hepimiz için...

Pabuç dedi ki...

Rabbim sıkıntılarını gidersin inşaAllah...Ne dileğin varsa hayırlısıyla gerçkleştirsin inşaAllah...Sevgi ve huzurla kal yüreği güzel...

Adsız dedi ki...

Keşke herkes kibir ve düşmanlıktan sıyrılarak ve akıl erdirerek okusa bu ayetleri...

Profösör dedi ki...

Daha da bilenelim.. Daha da bilinçlenelim.

Gelibolu17 dedi ki...

Amin,canım....Hz.Eyüp aleyhisselamın sabrı gibi sabır versin Mevlam bizlere,
susacaktım bir kaç gün,susarak kendimce protesto yapacaktım,ama baktımki susmakla bir şey olmuyor,asıl susması gerekenler susmadıktan sonra dedim kendi kendime,tv ler yayın akışını bile değiştirmedi,gene aynı reklamlı,dizili,şarkılı yayınlarına devam ediyolar,,,
ağzı olan konuşuyor yani pabucum anlıyacağın,,,,bilende konuşuyo bilmeyende konuşuyo,tek gerçek var yıllardır gözyaşı dinmeyen analar ve babalar var bir yerlerde,her şey yalan onların acıları gerçek bir tek....
ve hiç bir şey,hiç bir söz yitip giden evlatları geri getirmeyecek...

Pabuç dedi ki...

Keşke okusak okuyabilsek ve okuduklarımızı GERÇEKTEN uygulayabilsek...Keşke Dinimizi emredildiği gibi yaşasak da dini kendimize uydurmasak..

Yorumlarınız için teşekkür ederim..Allah razı olsun...

Saygılar..

yüreğimdeki yağmurlar dedi ki...

Bunları yapanlarda inanç ve Allah korkusu yokki okusalarda anlamazlar kalp gözleri kapalı başka türlü bir şey onlar