7 Eylül 2011 Çarşamba

İşte Bütün Mesele Bu Yeğen...!


Görmek ya da gör(e)memek,düşünmek ya da düşü(ne)memek,hissetmek ya da hissed(e)memek, sevmek ya da sev(e)memek,gönül kazanmak ya da kazan(a)mamak...İşte asıl mesele bunlar Yeğen...! ;)

Share:

6 yorum:

sihirlitorba dedi ki...

katılıyorum yeğen ;)

mit dedi ki...

Al benden de o kadar yeğen! İmza güzelmiş bu arada :)

Adsız dedi ki...

Bu kadar basit değil Ramiz Dayı. Bir de sevmek ama sevilmemek var. Sevdiğini sanıp gönül eğlendirmek var. Kahrolurken başkalarının eğlendiklerini görmek var.

Sevmediğini sanıp eriyip bitmekten bahsetmiyorum bile Ramiz Dayı. Sen biraz daha yaşlan bence.

Pabuç dedi ki...

/sihirlitorba,
sağol yeğeenn :)

/mit,
teşekkürler ,önceden kullanıyordum bu imzayı unutmuştum son zamanlarda yine yeniden kullanmaya başladık hoş da oldu beğenmenize sevindim ;)

/Yusuf,
Sevmek ve sevemememk demişim zaten..bu sevgi aşk anlamındaysa sevildiğiniz zaman sevmeniz mümkün olmaya da biliyor bu da doğal bence..Sevdiğini sanıp gönül eğlendirmek kısmını pek anlamadım özr...Eriyip bitmek ve sevmediğini sanıp kısmına da çıklık getirsen ne iyi olurdu..

Bir de hayat imtihandan ibaret biri sevgisiyle biri evladıyla biri bilgisiyle biri de yoksulluğuyla...v.b sınanıyor unutmamak lazım...

Adsız dedi ki...

Açıklık getireyim de uzamasından korkuyorum.

Sevgi değerli bir şey, araya menfaat girmemeli. Fakat kimi zaman insan kendisi için, sırf vakit geçirmek için ya da ne bileyim hoş duygular için başkalarının sevgisini kullanabiliyor. Buna gönül eğlendirmek diyorum.

Birine bağlanmak, çok sevmek ama bundan habersiz olmak. Bir nevi sevmiyorum diye kendini kandırmak.

Pabuç dedi ki...

/Yusuf,
Sevgi nin yanında menfaat varsa o sevgi değildir..İnsan kalbini menfaatleri için kullananları da Rabbim ıslah etsin ne diyeyim..Hoş vakit geçirmek için sevgi neden kullanılır ki demiyorum konu uzamasın diye...

Sevmiyorum diye kendini kandırmaya başlamışsa birisi işte sevginin/aşkın acısını tatmaya başlamıştır ...Derin konular...Allah hepimizi korusun bu durumlardan diyeyim...

Selam ve dua ile...