23 Eylül 2011 Cuma

Hayırlısı Olsun...

  Üniversite sınavına ilk girdiğim yıldı..Sınavım iyi geçmişti diye düşünürken sonuç hüsran olmuştu...Ne kadar üzüldüğümü tahmin edemezsiniz.Okumayı o zamanlar her şeyden çok istiyordum.Okuyup iyi bir gazeteci olmak tek hayalimdi..Ey gidi gençlik nelerle sınırlıyorduk o zamanlar hayallerimizi;) O günü hiç unutamıyorum resmen başımdan aşağıya kaynar sular dökülmüş tüm hayallerim yerle bir olmuştu (öğrencilere bu durumu yaşatanlar utanın ,kulaklarınız çınlasın) Neyse inanılmaz bir baş ağrısı kendimi odama kapatıp saatlerce ağladığımı hatırlıyorum...Sabah kalktığımda yastığım kan içerisindeydi...Sanırım gece vücudum pes etmiş bir dur demiş olanlara ve fazla kanı (içimdeki negatifliği diyorum ben ona) dışarı atmış koca burnumun yardımıyla..Ben o manzara karşısında 2. bir şok geçirdim ki bu ikinci şok giden aklımın geri gelmesine neden oldu şükür..Korku insanı kendine getiriyor benden söylemesi dostlar..

  İşte o günden sonra aşırı bir isteğim hiç olmadı sanırım bu rahatlığım yüzünden de istediğin üç bölümden birini bile okuyamadım ve gittim şimdi adını bile söylemekten nefret ettiğim uyduruktan bir bölüm okudum...da ne olduysa..Gazeteci olmayı çok istiyordum orta okul yıllarımdan itibaren ,okul gazeteleri benden sorulurdu.Univ.yıllarında (sonradan burnumdan gelmiş olan) bir dergi olayına da girmişliğim var..Gerçi 3.sayıyı hazırlayıp basamadık o ayrı mesele...İkinci olarak nedendir bilmem Sanat Tarihi okumak istemişimdir bir de Sosyoloji.Aslında başarısız da bir öğrenci değildim neden kazanamadım buraları bilemiyorum..Nasip değilmiş, yine düşünüp canımı sıkmayayım...

 Hayallerim oldu olmaya da devam ediyor ama aşırı istemiyorum artık..Hakkımda hayırlısı neyse Rabbim onu verecektir..Neyin benim için hayırlı olup olmadığını ben bilemem ki..Neden asılıyorum ''istiyorum da istiyorum ''diye ;) Bir yastık yüzü kadar kan bana bunu hatırlattı ve kulağıma küpe yapmasam da yüreğime nasihat yaptım ''Hayırlısı Olsun''lafını..

  Belki hayallerimdeki hayata sahip olamadım ama bana verilenlerin çoğu hayal edemeyeceğim kadar da güzel (çok şükür) Hala hayallerim var ve hala ümitlerim de var..Yapmak istediklerim şimdi kendimi vasıta kılacak şeyler..Daha çok insanlar için yapmak istediklerim var ve bu yolda ilerlediğimi de düşünüyorum...Belki de hayallerini değil de cesaret edebildiklerini yaşıyor insan..Ben çok cesur biri sayılmam ama elimdekilerle de mutluluk/huzur adına kendi çapında pay çıkarabilen biriyim...Gerçi bazı bazı karamsarlığa kapıldığım da oluyor ama o kadarcık kusur kadı kızında da olur misali önemsemiyorum bunları...Rabbim sağlık sorunu ve sevdiklerimizle(özellikle en en en sevdiklerimizle) sınamasın bizleri inşaAllah..Diğerleri gelir geçer, yerini başkaları alır bir şekilde doldurulabilir boşlukları, yoklukları, acıları...

  Rabbim neylerse güzel eyler...!


Share:

15 yorum:

Erkan Şen dedi ki...

Bencillik!..

Bir aşık dedi ki...

Kısmetse Şam'dan Bağdat'tan gelir,
Kısmet değilse elden ne gelir..

Profösör dedi ki...

Gazeteci olmayı çok istiyordum diyrsun. Eğer bu mesleği istiyorsan, önünüzde hiçbir engel yokutr. Gazetecilik bir anlmda içten gelen bir dürtüdür. Şarkı söylemek gibi, şiir yezmak gibi. İstersen bunu yapabilirsin. Bence bu konda elverişlisin de. İletişim dilini iyi biliyorsun. Selam ve dua ile..

Pabuç dedi ki...

/Erkan Şen,
bencillik dedirten neydi sana merak ettim ...

/Bir aşık,
Kesinlikle..Kısa ve öz :)

/Profösör,
Öncelikle iltifatınız için teşekkür ederim Hocam... Yazmayı seviyorum ama sanırım dil bilgimi ve edebiyat bilgimi arttırmalıyım...Duygularımı daha iyi dile getirebilmek için..Daha düzgün cümleler kurabilmek için...Çok istiyordum gazeteci olmayı ama olmayınca olmuyor..Hakkımda hayırlısı böyleymiş..bundan sonra değişir mi bilmiyorum keşke değişse ve gerçekleşse hayallerim..Nasip.

Sevgi ve dua ile...

elma kurdu dedi ki...

yazın aslında o kadar çok insan için geçerli ki. yürümek istediğin yollarla yollandığın yerler farklı oluyor bazen. evet her şeyde bi hayır vardır. bende bunca yıldır hala ama hala bırakmadım hayal kurmayı acaba nasıl olurdu demeyi ...

Adsız dedi ki...

Her başarısızlık daha iyi bir başlangıç için bir fırsattır diye bir söz vardı. Sanırım böyle düşünüp başarısızlığa yenilmemek daha doğru olur.

Adsız dedi ki...

Pabuç, her iki blogumu da eklemişsin sol tarafa teşekkür ediyorum kardeşim. Yalnız "if i write down" yazanı "Bir bakarsam" olarak değiştirdim. Onu düzeltirsen sevinirim. :)

FASLI dedi ki...

''Belki hayallerimdeki hayata sahip olamadım ama bana verilenlerin çoğu hayal edemeyeceğim kadar da güzel (çok şükür) ''

Mükemmel bir cümle tebrik ederim...

Erkan Şen dedi ki...

Yazında benim de çok sık kullandığım bir kalıbı kullanmışsın. Yanlış olduğu için değil, oraya dikkat çekmek için yazdım. (İlgili kalıp yazının son kısmında)

Pabuç dedi ki...

ELMA KURDU,
çoğu zaman iyi ki zamanında öyle olmuş diyorum..Rabbim herşeyin hayırlısını benden senden hepimizden iyi biliyor..Her daim hakkımızda hayırlısını versin inş.

YUSUFSAN21,
inşaallah öyle olur her zaman..sıkıntılar güzelliklere kapı olsun...

KAMİL CENGİZ,
rica ederim ..peki en kısa zamanda değiştirecem efenim :)

FASLI,
teşekkürler..

ERKAN SEN,
açıklama için teşekkürler..

elma kurdu dedi ki...

evet aynen öyle kardeşim herşeyin hayırlısı

sihirlitorba dedi ki...

evet canım herşeyde bir hayır vardır...ben de istediğim bölümü okuyamadım mesela(tabi bu bir örnek,sınırlandırmıyorum kesinlikle)...zaten asıl mesele istediğimiz her şeye ulaşmak değil.asıl mesele her şekilde şükredip mutlu olabilmeyi bilmek...

Pabuç dedi ki...

/sihirlitorba,
çok haklısın..hakkımızda hayırlısı diyebilmek önemli..

Adsız dedi ki...

su an haketmediğimi düşündüğüm aynen adını bile anmak istemediğim bi bölümü okuyorum bende.
acaba bir gün bende iyiki böyle olmuş diyebilecekmiyim?
tabiki herşeyde bi hayır var tüm mesele bu belkide ama insan NİYE sorusundan kendini alıkoyamıyor malesef

Pabuç dedi ki...

Bir gün gelecek bu durumun sebebini anlayacaksın ..Pabuç demişti dersin :)

Yorum için teşekkürler Adsız..