5 Ağustos 2011 Cuma

Hatim Duamız...

Sevgili dostlar bilmem hatırlar mısınız ! Bundan bir yıl önce bir Hatim başlatmıştık .2011 Ramazan'ında tamamlanacaktı.Hatmimiz tamamlandı Allah kabul etsin..10 Hatim oldu çok şükür..Duayı hep beraber yapalım inşaallah..

Yâ Rabbi! Biz, ancak Sana ibadet ve yalnız Sana kulluk ederiz. Ancak, Senin için namaz kılar ve yalnız Sana secde ederiz. Yalnız sana yalvarır, ancak Sana koşar ve Sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. ibadetlerimizi sevinçle ve arzu ile yaparız. Yasak ettiklerini yapmaz ve azabından korkarız. Sen'den, bizlere rahmet ve ihsanının bol olmasını dileriz yâ Rahim. 

''Yâ Rabbi, günahlarımızı affet, kusurlarımızı bağışla, dualarımızı  kabul eyle!

Ya Rabbi, ahir ve akıbetimizi hayreyle! Son nefesimizde kelime-i tevhid söylememizi nasip eyle! Ölmüşlerimizi af ve mağfiret eyle!

Yâ Rabbi, bizi şeytan ve düşman şerrinden ve nefs-i emmaremizin şerrinden muhafaza eyle! Evimize iyilikler, hayırlı ve bereketli rızıklar ihsan eyle! Ehl-i İslama selamet ihsan eyle! Din düşmanlarını kahr ve perişan eyle! Kâfirlerle cihad etmekte olan müslümanlara imdad-ı ilahiyyen ile imdat eyle!


Yâ Rabbi, hastalarımıza şifa, dertlilerimize deva ihsan eyle!

Riyadan, nifaktan, şikaktan, her türlü hastalıktan, kazadan, beladan, tembellikten, acizlikten, zelil olmaktan, zulüm görmekten, azdıran zenginlik ve azdıran fakirlikten, şeytan ve nefsin şerrinden, düşman galebesinden, kötü huydan, bid’at işlemekten, dalalete düşmekten, ihlassız amelden, her çeşit günahtan, küfre girmekten, erzel-i ömürden, ölürken gelecek fitnelerden, dinimize, dünyamıza zarar verecek şeylerden bizleri koru!


Yâ Rabbi! Bizleri, verdiğin ni'metlere karsi sükür borcunu yerine getiren; nimetlerin karşısında nankörlük değil, bol bol hamd eden kullarından eyle, üzerimizden nimetlerini eksiltme

Yâ Rabbi, kendi sevgini, sevdiklerinin sevgisini, sevgine kavuşturacak amellerin sevgisini nasip eyle! İlmimizi, ihlasımızı, kabiliyetimizi artır, muratlardan, muhlaslardan olmamızı nasip eyle, cömert ve îsâr sahibi kullarından eyle.''

Not:Duayı bir kaç yerden alarak hazırladım.Asıl duayı sizler yapacaksınız inşaallah..Rabbim her şeyin hayırlısını versin sizlere ve bize inşaallah..Yüreğinde güzellikler taşıyanlarla karşılaştırsın her daim hepimizi Rabbim! ..Sevgi ve dua ile....


Share:

6 yorum:

đerkenαя dedi ki...

Esselamu aleykum..

Ecmain canım dualara teşekkür, Rabbim yapılan hatimleri kabul etsin inşâAllah, hatimler yüzüsuyu hürmetine üzerimize rahmet ve merhametini sağanak sağanak yağdırsın ve bizleri O(c.c.)'nun rızasını kazanan kulları arasına dahil eylesin, bizleri Kur'an-ı Kerimi kendine yoldaş edinen, okuyan, amel eden ve başkalarının da okuyup amel etmesine vesile olan kullarından eylesin ve bizleri Kur'an-ı Mübin yolundan ayırmasın..

Hayırlı cumalar, dua ve muhabbetle..

Adsız dedi ki...

hayiiirrrrrrr olamaz,hatim duasini yapmayin!!ben hala okuyorum.biliyorsun zor bir hamilelik gecirdim ve dogumdan sonrada pek firsat bulamadim.firsat buldukcada okumaya devam ediyorum:)cok az kaldi,ben bitirince duayi tekrar edermisin?zaten ramazan icinde bitecek insALLAH.

Ρaɓuç/بابج dedi ki...

/ đerkenαя,
amin allah razı olsun..Sana da hayırlı Cumalar..

/Anlayamazsın,
bu tarz konuşmalardan pek hoşlanmam ama allah şahidim şimdi seni düşünüyordum..Blogunu tıkladım mesaj göndereyim diye ama açılmadı adresin...Mail adresinde olmadığı için ne yapsam diye düşünürken sen yorum yazdın..Nasılsın ,Bebeğin doğdu demek geçmiş olsun Ve Gözün aydın..allah hayırlı uzun ömür versin meleğine..

Allah kabul etsin...Sen yine de duamıza amin de bişey olmaz :)

Sevgi ve duayla..

Adsız dedi ki...

saol canim aminn diyorum,rabbim anne adaylarinin hepsine yardim etsin.o yolda kimseyi birakmasin:)hamd olsun simdi daha iyiyim.bir tane oglum oldu,ailemiz 5 kisi oldu:)

blogumu kapattim,ikinci blog actim ama birsey yazasim yok.ara sira gundeme takiliyorum ama yazamiyorum,yemekte oyle:)sizlere bakmak yetiyor:)kacar kacar gelirim artik.

cuzlerimi bitirince duamida ederim.

ihyaca dedi ki...

Duaya en gönülden Amin..Allah kabul etsin,tekrarını nasip etsin.Hayırlı cumalar :)

Gelibolu17 dedi ki...

Allah kabul etsin inşallah canım :) Rabbim tekrarlarınıda okumayı nasip etsin...Sendende bu kadar saçmalığın içinde böyle bir şeye vesile olduğun için Allah razı olsun...Sevgiler,selamlar :)