Ana içeriğe atla

Geçen Hafta Neler Demişler!


''Bir eşi olmalı insanın Rüzgar onun kokusunu getirmeli, Yağmur O’nun sesini. Akşam onu görecek diye, pırpır etmeli yüreği, Ayakları birbirine dolaşmalı heyecandan eve dönerken, ...…Cennetten köşe almışçasına Sevdiği, sakındığı, bakmaya kıyamadığı… Her bir hücresinden aşkın fışkırdığı, Çölde okyanusu yaşadığı bir eşi olmalı insanın Ben seni ölene... ''(aksuaksu)

Çok sinirli patrondan daha tehlikeli bir şey varsa, o da onun bu halini hiç umursamayan çalışandır.(yesari)

''Her işin çıraklık, kalfalık, bir de ustalık evresi vardır. Daha çırakken ustalığa soyunursan başarısızlık kaçınılmaz olur...''    (tercan)

''Herkese hayırlı Ramazanlar. Rabbimiz bu mübarek ayı layıkı ile yaşamayı bol bol dua etmeyi nasip eylesin inşallah. Dua, bir yükseliştir. Her dua, ruhtan bir filizin yeşermesi, boy sürmesidir. Dal budak salmak için rahmetlere avuç açar gibi, yaprak açmasıdır. Her yaprak yakarış, her çiçek açılışı bir duadır. Tohumun yarılması bir duadır'' (Musa Talayhan)

"Yoksulu hatırlatmayan, Zenginin uykusunu kaçırmayan, Miskinle bölüşmeye teşvik etmeyen bir oruç. Diyettir, rejimdir, kuru açlıktır..."(@l!SNRLR)

 "Hayatta hiç bir zaman bir başkasına tüm benliğinle güvenme, çünkü; hiç kimse sana tüm benliğiyle görünmez"(sgokbakar)

''Çocuk! Rabbim, sana ve senin gibilere; bu dünyada yokluğunu hissedeceklerinizle ebedi dünyanın cennetinde bol bol zaman geçirmeyi nasip etsin...'' (tercan)

''Coca Cola ile oruç açan mümin reklamları TV'ye düştüğüne göre, ramazana hazırız artık.'' (serdar)

''İnsanları seviyorum ama bana verilen tek hayatı onlar için harcamak istemiyorum.Her türlü yardımlarına koşmaya evet ama benim hayatıma mudahale etmelerine hayır.Diyorum demesine de bunu tam olarak uygulayabiliyor muyum!'' (pabuç)

''Afrika'daki açların yaşadığı acıyı paylaştığınızı söylerken, bir yandan da birbirinden çekici ve ağız sulandırıcı yemek görseli paylaşmanız, Afrika'daki kadar olmasa da buralarda da açların olduğunu göz ardı etmeniz, işte öyle bir şeyler... Düşündürüyor beni. Derin derin. En iyisi gidip bir tas çorba içeyim ben. Çok şükür verene...''(Banu Eker)

''Can çekişmen için yaralanman gerekmez.'' (Seyrüsefer)


''Ali ile Ahmet kardeştir. Ayrım yapan kalleştir. Ayşe Ahmet'le çıkmaktadır ama gönlü Ali'dedir. Ali ise Ayşe'nin kız kardeşi Leyla'ya kesiktir. Bu durumda Cevat kimdir?'' (tokerdo) :)

''Bazı insanlar,isteselerde kötülük yapamıyorlar.Yapmaya kalktıklarında ellerinize yüzlerine bulaştırıyorlar.Kötülük alışık olmadığı bedende olmuyor !'' (yine Pabuç)

''Nefis kaf dağı gibi dik istediğin kadar Allah de! Önemli olan nefsi körelterek O'na yönelmek'' 
(Diamond)

Devam edecek...
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bir Öğretmenimizle Eğitim-Öğretim Üzerine Röportaj

Röportaj: Pabuç - Aslı Öğretmen
Sevgili blogger dostlarım; Bundan böyle bloğumuzda röportajlara da yer vereceğim.İlk konumuz toplum olarak geleceğimizin oluşmasında temel taşlarımızdan olan eğitim-öğretim kurumlarımız  ve sorunları. Ne yazık ki; eğitim sisteminin çarpıklığından doğan sorunlara temel çözümler getirilmez ise, geleceğimizin risk altında olduğunu söyleyebiliriz. Çocuklarımızın, kimlik, kişilik, kariyer sahibi olmalarını bunun yanında insanlık idealinde hizmet etmelerini esas alan müfredatların öğretim ve eğitim alanında reformların yapılması gerektiğine inanmaktayız. Bu reformlar  ancak zihniyet değişiminin yapılmasıyla gerçekleşebilecektir. Yaşadığımız şehirde, bir ilköğretim okulunda  öğretmenlik yapan bir öğretmenimizle, eğitime dair kısa bir söyleşi gerçekleştirme fırsatı yakaladık.  Fen Bilgisi öğretmenliği yapan "Aslı Öğretmen" bizim ricamızı kırmayarak söyleşi sonrularımızı blog okuyucularımız için bize içtenlikle cevaplandırdı. Bundan ötürü kendisine teşe…

Gözlerim Dalıyor

Gözlerim dalıyor içimde var olan uzaklara.... Noktasını koyamadığım cümlelerime ve ünlemi eksik olmayan düşüncelerime...
Gözlerim dalıyor, Yaşantım içinde bir tarafa ötelediğim Hayallerime..
Gözler dalınca bir tanıdığın gelir derler büyükler, Benim gözlerim dalıyor; beni ben yapan düşüncelerime,sevinçlerime,tebessümlerime..
Gelin ve hiç gitmeyin! Yaşadıklarımın yanında siz de hep yer alın; ötelediklerim,düşüncelerim,tebessümlerim,hayallerim... Beni ben yapan hislerim...


Teşekkürler Rabbim !..

En eski günlerden başlamayacağım bu sefer zira yaş artık tamamen kemale erdi sayılır eskilerden de iyice bi uzaklaştım...
Öyle :" Bir Kasım akşamı doğmuşum..." gibi tamamen klişe şeylere de başvurmayacağım söz!.

Eskiyi yad ettikçe içimi acıtan gerçekleri hatırlıyorum onun için herkesin sürekli dile getirdiği şeyi yapıp anın içinde yaşamaya çalışıyorum, zaten hayal kurmayı yıllar önce bırakmıştım: hayatın gerçekleriyle hayallerimin uyuşmadığını fark ettiğimde..

Çok güzel bir ailem oldu büyürken ve dünyada arayıp bulamayacağım denklikte de bir sevdiceğim ve canlarım...çok şükür ,hep şükür ,sonsuza kadar şükür...

Hayat işte öyle ya da böyle geçiyor herkese ayrı mekanlar ayrı ortamlar ayrı yardımcılar ayrı düşmanlar ayrı imtihan soruları verilmiş herkes bir telaşın içinde yaşayıp gidiyor..Felsefik şeyler yazmak istemiyorum tüm roman olmaya aday hayatlara saygımı sunuyorum buradan ....Yaşayın la yaşayın son nefesinize kadar doyasıya...Gülümseyin, kızın bağırın çağırın sonra pişma…