3 Ağustos 2011 Çarşamba

Geçen Hafta Neler Demişler!


''Bir eşi olmalı insanın Rüzgar onun kokusunu getirmeli, Yağmur O’nun sesini. Akşam onu görecek diye, pırpır etmeli yüreği, Ayakları birbirine dolaşmalı heyecandan eve dönerken, ...…Cennetten köşe almışçasına Sevdiği, sakındığı, bakmaya kıyamadığı… Her bir hücresinden aşkın fışkırdığı, Çölde okyanusu yaşadığı bir eşi olmalı insanın Ben seni ölene... ''(aksuaksu)

Çok sinirli patrondan daha tehlikeli bir şey varsa, o da onun bu halini hiç umursamayan çalışandır.(yesari)

''Her işin çıraklık, kalfalık, bir de ustalık evresi vardır. Daha çırakken ustalığa soyunursan başarısızlık kaçınılmaz olur...''    (tercan)

''Herkese hayırlı Ramazanlar. Rabbimiz bu mübarek ayı layıkı ile yaşamayı bol bol dua etmeyi nasip eylesin inşallah. Dua, bir yükseliştir. Her dua, ruhtan bir filizin yeşermesi, boy sürmesidir. Dal budak salmak için rahmetlere avuç açar gibi, yaprak açmasıdır. Her yaprak yakarış, her çiçek açılışı bir duadır. Tohumun yarılması bir duadır'' (Musa Talayhan)

"Yoksulu hatırlatmayan, Zenginin uykusunu kaçırmayan, Miskinle bölüşmeye teşvik etmeyen bir oruç. Diyettir, rejimdir, kuru açlıktır..."(@l!SNRLR)

 "Hayatta hiç bir zaman bir başkasına tüm benliğinle güvenme, çünkü; hiç kimse sana tüm benliğiyle görünmez"(sgokbakar)

''Çocuk! Rabbim, sana ve senin gibilere; bu dünyada yokluğunu hissedeceklerinizle ebedi dünyanın cennetinde bol bol zaman geçirmeyi nasip etsin...'' (tercan)

''Coca Cola ile oruç açan mümin reklamları TV'ye düştüğüne göre, ramazana hazırız artık.'' (serdar)

''İnsanları seviyorum ama bana verilen tek hayatı onlar için harcamak istemiyorum.Her türlü yardımlarına koşmaya evet ama benim hayatıma mudahale etmelerine hayır.Diyorum demesine de bunu tam olarak uygulayabiliyor muyum!'' (pabuç)

''Afrika'daki açların yaşadığı acıyı paylaştığınızı söylerken, bir yandan da birbirinden çekici ve ağız sulandırıcı yemek görseli paylaşmanız, Afrika'daki kadar olmasa da buralarda da açların olduğunu göz ardı etmeniz, işte öyle bir şeyler... Düşündürüyor beni. Derin derin. En iyisi gidip bir tas çorba içeyim ben. Çok şükür verene...''(Banu Eker)

''Can çekişmen için yaralanman gerekmez.'' (Seyrüsefer)


''Ali ile Ahmet kardeştir. Ayrım yapan kalleştir. Ayşe Ahmet'le çıkmaktadır ama gönlü Ali'dedir. Ali ise Ayşe'nin kız kardeşi Leyla'ya kesiktir. Bu durumda Cevat kimdir?'' (tokerdo) :)

''Bazı insanlar,isteselerde kötülük yapamıyorlar.Yapmaya kalktıklarında ellerinize yüzlerine bulaştırıyorlar.Kötülük alışık olmadığı bedende olmuyor !'' (yine Pabuç)

''Nefis kaf dağı gibi dik istediğin kadar Allah de! Önemli olan nefsi körelterek O'na yönelmek'' 
(Diamond)

Devam edecek...
Share:

0 yorum: