19 Ağustos 2011 Cuma

Birileri Birileri...

Çakal gibi alavereli, tilki gibi sinsi,aslan gibi cesur, kedi gibi mülayim(kuyruklarına basın da bir görün),Kuş gibi özgür,gelincik gibikırılgan ve buna benzer tarzlarda çok kişi tanırız hayatımız içinde..Çok iyimser olanlar, alınganlar, melek görünüp şeytan yanı ağır basanlar, canım cicim deyip hakkınızda hiç de iyi düşünmeyenler, arkanızdan olur olmaz konuşanlar, yanında huzur bulduklarınız, bir sözüyle hatanızı düzeltebileceğiniz kişiler,kıskançlar,sizi kullanmaya çalışanlar,iyi niyetinizi suistimal etme meraklıları, sevginizi isteyenler, dost olanlar,yoldaş olanlar..v.b saymakla bitmez..Ne kadar çok insan tanırsanız o kadar çok uzar özellikler..


Sanalın sevdiğim  yanı daha çok kişi tanıyıp daha çok özellikten haberiniz olması..Burada kimin ne olduğu anlaşılmaz diyenler de çıkabilir ben buna çok fazla katılamayacam..İnsanları belki tam olarak tanıyamıyorsunuz (ki yanınızdaki insanları bile tam olarak tanıyamazken sanaldakileri tanıdığımızı söylememizde inandırıcı olmaz) ''görülen köy kılavuz istemiyor'' ve bize insanlar hakkında bilgi veriyor..bu tarz insanlarla bu ortamda da karşılaşıyoruz tıpkı gündelik hayatınızdaki gibi..Birileri numaradan ilgili görünüyor, birileri sizi tanımadan yorum yapıyor, birileri tanımadan kıskanıyor, birileri yanlış anladığı sözlerden küfrediyor, birileri herkese mavi boncuk dağıtıyor,  falan filan...


Çoğunu biraz sohbet ettikten sonra tanıyorsunuz..Bazen anlamamış gibi yaptığınız da oluyor,izliyorsunuz riyalarını...Garip ama evet yapıyorsunuz bunu...Öyleleri de çıkıyor ki ''Böyle insanlar da var mı gerçekten ''diyebiliyorsunuz..kimilerinden yardım istiyorsunuz ve yüreğini koyuyorlar size yarım etmek için..Seviyorum bunları görmeyi..Okumayı...İzlemeyi...


İnsanları izlemeyi seviyorum tıpkı onları tanımayı sevdiğim gibi...Hayat dersler alınca ilerliyor ne de olsa...
Share:

5 yorum:

Adsız dedi ki...

Yazıda görmedim sanırım bir de ilgili olup öyle değilmiş gibi davrananlar var. Çok ilginç ama size yakınlık duyuyorlar ama bunu dile getirmekten, hatta göstermekten çekiniyorlar.

İnsanları anlamak çok zor. Tam sarraf oldum diyorsunuz hayat bitiyor.

Allah karşınıza daima iyi olanları çıkarsın.

Pabuç dedi ki...

Bir önceki yazımda bununla ilgili bir şeyler söylemiştim..biri benden çekiniyorsa bu benim en büyük ayıbımdır :/

Adsız dedi ki...

İyi de bu benim suçum değil ki, yani ben derken böyle insanları kast ediyorum. Bir insan hiç sorun yapmayabilir ama buna rağmen çekinenler olabilir. Yani acaba bu benim ilgili olduğumu fark ederse ne olur diye çekinebilir. Sanırım bu benim için ayıp değil, o kişi için de değildir. Sadece fazla endişeli olabilir bazıları.

Pabuç dedi ki...

o zaman çaktırmadan endişelerini yorumlarında belitsinler ,zor değil bu :)Belki blog sahibi anlayışı kıt biri olabilir bazı şeyleri söylenmeden/ima edilmeden anlamıyordur..Bunları da düşünmek lazım..

Arkadaş/dost olma yolunda çekingenlikle olmaz/olmamalı...

Böyle birileri varsa bu cidden benim ayıbım..

SİHİRLİTORBA dedi ki...

sonuna kadar katılıyorum canım...