14 Ağustos 2011 Pazar

Bir 'mim''dir İki ''mim''dir. Bu ''mim''lerin Sonu Yokmidir(evet biliyorum yanlış yazdım)

Sevgili Sanem(Sanem kim diye sormayın nickini söyleyemem) rica etti bir mim hazırla diye ben de onu asla kırmayacağım için hazırlamaya çalıştım..Düşündüm düşündüm pek bir konu gelmedi aklıma e malum 2 sene içerisinde aklıma gelen tüm mim sorularını zaten sizlerle paylaştım ve cevaplayın diye sizlere pasladım..şimdi hazırlayacağım sorular anlık aklıma gelen şeyler olacak artık Allah yardımcınız olsun sevgili arkadaşlar..


Oflayıp puflamayın hangi yemeği sevdiğinizi sormayacam çünkü öğrenince oturup o yemeği size yapacak halim yok. En sevdiğiniz rengi de sormayacam, ıssız adaya düşseniz yanınızda götüreceğiniz ilk 35 şey nedir diye de sormayacam çünkü ıssız bir ada kalmadı..Sevdiğiniz şarkıyı da sormayacam çünkü sevilen şarkılar da ruh haline göre değişiyor...Hayalinizi de sormayacam şimdi gerçekleşmeyecek şeyler yazarsınız ben de patavatsızlık yapar gerçekleri hatırlatırım size şık olmaz..Peki ne soracam merak ettiniz mi? Merak etseniz iyi olur çünkü ben merak ediyorum zira yazarken hiç bir şey aklıma gelmedi(nayır nolamaz yok ise ben hem yazıp hem düşünemiyor muyum?)
Benim de işime yarayacak bir kaç şey sorayım da bir işe yarasın ''mim''


Hazır mısınız? Şöyle oturun koltuğunuza alın elinize kahvenizi ve başlayın okumaya...Baktınız beğenirseniz de soruları cevaplayı verin...


-En sinirlendiğiniz anlarda siniriniz geçsin diye ne yaparsınız? (Sinirlendiğim kişiye dalarım cevabını kabul etmiyorum bilesiniz çünkü bana pek faydası yok bunun)


-Sizi en çok etkileyen olaylardan birini paylaşır mısınız?Sizi en çok şaşırtan ya da sizi en çok mutlu eden ya da keşke yaşamasaydım dediğiniz bir olay olabilir..


-Kimi örnek alıyorsunuz ya da kimin yerinde olmak isterdiniz eğer siz siz olmasaydınız? (siz siz olmasaydınız biraz garip kaçtı ama sevimli de durdu neyse)Aman ha cevaplamadan geçmeyin bu soruyu da..


-Tepenizin tasını attıracak 3 sihirli sözcük ne olabilir?Bir düşünün bakalım...


-Dünya görüşünüz hakkında ip ucu verebilir misiniz? ''misiniz'' dediğime bakmayın cevaplamama hakkınızı kullanmayın ,cidden merak ediyorum buna verilecek cevapları...
-Bana kitap önerisinde bulunur musunuz? Görüşümü ,bakışımı değiştirdi dediğiniz kitaplar hangileri mesela?
Sorular bitmiştir ,istediğiniz sorudan başlayabilirsiniz.Cevaplarken sağa sola bakmak yasaktır ,kurallara uymayanlar kapının yanına tek ayak üzerinde bekletilecektir..(hiç tavsiye etmem Ramazan Ramazan) Kağıtlar siz bu soruları okuduktan 45 dakika sonra toplanacaktır ..Sonra ''aman zaman yetmedi' mazeretleri duymak istemiyorum biline...Son bir not:Bunları sakın tehdit olarak algılamayın Polat Alemdarla kesinlikle bir akrabalığım yoktur.Hadi size kolay gelsin...Ben de kural şöyledir tek tek kimseyi ''mim''lemem,bu yazıyı gören herkes benim gözümde ''mim''lenmiş demektir(sevimli gülümseyen bir yüz ifadesi) Ben biraz kitap okuyayım..Görüşürüz....Share:

3 yorum:

FaRuKS dedi ki...

Yok blog falan ama cevaplayasım geldi nedense =)

- Sinirlendiğim anlarda insanları kırmamak için ortamdan uzaklaşırım, uzaklaşamayacaksam yanımdakinin uzaklaşmasını isterim, o da olmazsa ağzıma sürgü çeker sinirim geçene kadar beklerim.

-Eski Ramazanların eski olmadığı zamanlar, ilkokula ya gidiyorum ya gitmiyorum... Amcam şöför mahalinde, şu an hatırlayamadığım bir büyüğüm yanında, ben de arka koltukta yolculuk ediyoruz. Patavatsızlık etmiş bir şeyler söylemişim. Amcam "Bir şey söyleyeceğin zaman önce düşün, sonra söyle!" demişti. Sözün çok etkili olduğundan değil lakin o günden sonra zihnimde yankılanmadan ağzımdan çıkmış tek bir cümle hatırlamıyorum.

-Belirli bir isim hiç düşünmedim bu konuda, biraz ondan biraz bundan örnek almaya çalışıyorum galiba.

-Şahsıma veya yakınlarıma edilecek her nevi küfür. Ayrıca alakam olmayanlar bayanlar dahil yanlarında/yakınlarında küfür edilmesi.

-http://fizy.com/s/166onh

-http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=45099

Gelibolu17 dedi ki...

Nasıl bir mimdir bu böyle domdom kurşunu gibi değdi :)
ben kopya çekebilirmiyim,aşam elentirikler kesikti,çalışamadımda :)
bakalım herkesler cevaplasın,ölmez sağ kalırsam bende çiziktiririm bişeyler :)Hadi canım Allah'a emanet ol,sağlıcakla kal :)

SİHİRLİTORBA dedi ki...

ben bişey duymadım görmedim :)