17 Temmuz 2011 Pazar

Türkiye'de Hepimiz Kardeşiz...

Vatan için  canlarını verdiler.Bize de bu emaneti en iyi şekilde birlikte korumak düşer..
Benim en yakın arkadaşım bir Kürt.Ve bu ,bu ülke için gayet doğal bir durum.Çünkü  ırkı ne olursa olsun bu ülke üzerinde hepimiz kardeşiz.Klasik bir cümle olacak ama çok da güzel olacak,bu ülke için atalarımız canları pahasına savaşmışlar.Ben Türk'üm sen Lazsın sen Kürtsün diye kavga etmemişler.Tek bir yumruk olmuşlar bu vatanı kurtarmak için savaşmışlar.Rabbim hepsinden razı olsun,mekanları Cennet olsun...


Ben ülkemde ırk sorunu olduğuna inanmıyorum.Irklar arası sorun varmış gibi gösterilmesinin altında ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar bulunuyor...Kürtlerle p..'lıların birmiş gibi gösterilmesine de karşıyım...Bu ülkenin Kürtlerle ya da başka hiç bir ırkla sorunu olduğunu düşünmüyorum.Sorun olan sadece p.. yani dıştan yönetilen,Türkiye'yi karıştırıp/bölmeye çalışanların bir araya toplandığı yer.


Biri bana şunu söylesin;Kürtler hangi okullara giremiyor( başörtülüler giremiyor hatırlatırım) hangi mesleği yapamıyor (arkadaşımın abisi albay) nerede yaşayamıyor ? Okul,hastane hizmetleri verilmiyor mu? Yolları suyu mu yok? Ki bunlar iyi bir hizmetle hallolacak şeyler ve aşılmaya çalışıldığını da söyleyebiliriz...Okullar yapılıyor ,hastaneler yapılıyor ve hizmet veriyor..peki sorun ne ? Bir dip not olarak;belli bir döneme kadar tüm bunlara sahip olmayan bir çok köy vardı batı illerinde de..Yani sadece doğu illerimize has sorunlar değildi bu...Peki şimdi sorun ne? Bu ülkenin her şeyinden hepimiz yararlana biliyorsak hala Kürt hakları diye seslerini yükseltenler ne yapmaya çalışıyorlar..Hakları yenen Kürt kardeşlerimiz için adalet için mahkemelerimiz var...


Ezilen halk diye Kürt kardeşlerimizin p... tarafından kullanıldığını düşünüyorum ve hala da devam ediyor bu durum...Kürt kardeşlerimizin artık bu duruma bir ''dur''demeleri lazım...Seçim zamanları baskılara boyun eğmemeliler artık.Haklarını dağlarda arayanlara boyun eğmemeliler...! Bu duruma/gidişata ''Dur!'' demeliler..Ve bu da anca onların sağ duyularıyla olacaktır...


Artık kan akmasın! Bunu hepimiz can-ı gönülden söylüyoruz.Sağ duyuya çağırılıyor sürekli halkımız.Bizim halkımızı sağ duyuya çağırmaya gerek yok ki bizler kardeş olduğumuzu biliyoruz ve bu şekilde memnuniyetle yaşıyoruz güzel ülkemizde...Bizim sorunumuz p.. illetleriyle.Ve ben dış güçler tarafından yönetilen p..nin hiç bir şekilde bu gidişi durduracağını sanmıyorum.(umarım yanılıyorumdur)Çünkü önemli bir ülkedeyiz önemli bir konumdayız ve bu ülke üzerinde oynanan oyunlar her zaman vardı hala da devam ediyor...Bu olanlar sadece Kürt sorunu falan olsaydı çoktan çözülmüş olurdu.Eğitim ve hizmetle...ama bu farklı bir oyun ve Rabbim yardımcısı olsun hepimizin..Bu vatan kardeşlerin canla başla savaşmasıyla elde edildiyse ,ülkeyi bölmeye çalışanlar,karıştırmaya çalışanlar asla emellerine ulaşamayacaklar...inşaallah...


Bir not daha düşmek istiyorum son olarak.Kürt sorunu olduğuna inanmadığımı ve p..ile Kürtlerin bir gösterilmesini kabul etmediğimi söyleyerek şunu belirtmek istiyorum..Bir kaç yerde rastladım buna ,p..sorununu israil-Filistin sorununa benzetenleri de buradan kınıyorum...İkisi arasında hiç bir benzerlik olmadığını düşünüyorum...Filistin, kendi ülkesinde esaret yaşıyor,başka yerlerden gelip ülke içinde sahiplik iddeasında bulunmuyor..Zaten kendine ait olanın savaşını veriyor..Ayrıca orada yaşananların dinler arası bir savaş olduğunu düşünüyorum...
Allah doğru yolda ayağımızı sabit kılsın ve her konuda yar ve yardımcımız olsun...


13 şehidimize Allah'tan rahmet , ailelerine de sabırlar diliyorum...
Bu ülke insanı kardeşliğini koruyacak ve oyunlara gelmeyecek..

Share:

6 yorum:

HAYIRSIZEVLAT dedi ki...

yüreğinize sağlık kalbimizde olanı özetlemişsiniz..

emaile dedi ki...

Güzel yazmışsın. Allah yardımcımız olsun. Ama sürekli ülke üzerinde oynanan oyunlara gelmemek lazım. Aydında bir grup kürt işçi linç edilmeye kalkışılmış ve aralarında şehit olan bir askerimizin kuzani de varmış. Yani bu adama nasıl p... derler

Yusufsan21 dedi ki...

Yazınız güzel olmuş ama maalesef Kürtlerin bu ülkede sorunları olmadığını söylemenize katılmıyorum. Yol su elektrik sorunu diyorsunuz ama sadece bunlar değil ki. Biz çok uzun yıllar boyunca Kürt olduğumuzu bile söyleyemedik. Hala kendi dilimizi öğreneceğimiz, çocuklarımıza öğreteceğimiz kurumlarımız yok. Bunun nedeni biz değiliz. Yıllarca devletin bize kurduğu acımasız baskıdır. Ben ilk okula giderken okulda Kürtçe konuşmamız yasaktı. Bunu hangi mantık açıklayabilir ve hangi mantık bu ülkede bir Kürd sorunu yok diyebilir.

Yaşadığım yerin yüzde doksanı Kürd ama dışarı çıktığınızda Kürtle dolu bir yerde olduğunuzu fark ettirecek hiçbir şey yok. Bunu kendimize biz mi yaptırdık. Çok önceden değil sadece bir nesil öncesi bile Türkçe bilmiyordu ki benim annem tek kelime bile bilmez. Bunu bize dayattılar ne yazık ki. Bu çok önemli bir sorun ve bence çözülmeli.

Pkk'nin derdi dil veya Kürdün kurtuluşu değil. Pkk Marksist bir örgüt ve amaçları Marksist bir devlet kurmaktı ama Allah'a şükür Kürd halkının çoğunluğu dindar olduğu için bu fırsatı bulamayacaklar. Irkçılık damarını zaten bu yüzden sömürüyorlar.

sihirlitorba dedi ki...

sonuna kadar katılıyorum cnm...ellerine ve yüreğine sağlık...

MAVİ TUTKU dedi ki...

Benimde can dostum kürt..fakat kürtler yerini iyi belirlemeleri gerekiyor, sadece ırkdaş oldukları için yanlışın yanında olunmaz. Bir birlik olsak kimse tutamayacak bi güzel ülkeyi..

Anlayamazsin dedi ki...

bir kac yer haric yazdiklarina katiliyorum papuc.bizler icimizdeki curukleri ayiklayabildikmi ki,kurt kardeslerimiz aralarindaki teroristleri ayiklayabilsinler.keske hersey yazmak kadar kolay olsaydi.ben inaniyorumki cogu kurt kardesimiz bu oyuna gelmiyor.zaten oyle olsaydi bugun hersey savas alanina donmus olurdu.

bugun bolunen ulkelere baktigimizda ayni dili konustuklari halde,ayni irktan olduklari halde paramparca oluyorlar,bizler ise farkli irklarimiza ragmen birbimize simsiki bagliyiz,bizi birbirimize baglayan en onemli sey dinimizdir kardesligimizdir.

doguya yatirimlar yapiliyor ama yeterli degil.turkiyenin batisina baktigimda hic cig dusen bir koy goremiyorum.sadece dogu tarafinda gorebiliyorum.daha cok sey yapilmali.cocuklar okutulmali ve bu konuda devlet para yardimi yapmali.ailelerinin parasi olmayinca mecburen cocuklarini calistirmak zorunda kaliyorlar.devlet el uzatmali bu konuda ve her konuda.okul demisken basortululeri ocu gibi gorup okula almayanlarla ,malum grubun yeyip ictiklerinin ayri gittigini dusunmuyorum.sistemdeki bu pisliklerin temizlenmesini umit ediyorum.eger bunlar temizlenirse inaniyorumki bize SORUN diye gosterilen seyin ortadan kalkacagini umuyorum.

son gunlerde yasanan olaylarin kurt kardeslerimize mal edilmemesini ummak istiyorum ama maalesef birileri bizim kardesce yasamamizi istemiyorlar.

bu konu hakkinda yazilmasi gereken o kadar cok sey varki,bir turlu kafami toparlayamiyorum.ama inaniyorum bu halkin birbirinin canina kastetmeyecegine,malina irzina goz dikmeyecegine .ALLAH yardimcimiz olsun.