7 Temmuz 2011 Perşembe

Sarsıntılar Olmuyor Değil Hayatta...!

İnsanın psikolojisi, bir nedenden bir sarsıldı mı kendine gelmesi biraz zor oluyor...O dönem içerisinde başınızda bir duman haliyle geziyorsunuz sanki ve kendinizi tanıyamıyorsunuz..Bu nankörlük olarak algılanmamalı bence,kişinin yaşamı içerisinde ummadığı şeylerle karşılaşınca bu tarz tepkiler/tepkisizliklerde bulunması doğal ...Ummak güzeldir ama ummadıklarınızın ani sarsıntıları sizi de ister istemez sarsıyor belki de ''kendine gel, olman gereken değilsin şaşırma''diyor bu sarsıntılar.Bilemiyorum hayat üzerine fazla yorum yapmakta ne kadar doğru bilemiyorum..ama her kişi sarsıntılar yaşıyordur yaşamın içinde..Rabbim üstesinden kalkamayacağımız sarsıntılardan uzak etsin bizleri ve sevdiklerimizi(amin)

Not:Yazın blogu biraz boşluyorum ama yazmayı da özlüyorum.Belki de alışkanlık oldu.Burada sıkıntı ve mutlulukları paylaşmak daha güzel/kolay/beklentisiz/korkusuz oluyor ve bu da alışkanlık oluyor işte..Seviyorum blogumu dersem yalan söylemiş olmam yani..
Share:

11 yorum:

Gelibolu17 dedi ki...

Amin :)
Bizlerde seni ve blogunu seviyoruz :)
selamlar...

BuRCu dedi ki...

Sarsıntılar tabii ki var, üstesinden gelebileceğimizi kendimize hatırlatmamız gerekiyor. Güzel bir temennide bulunmuşsun. Umarım öyle olur.
Sevgiler...

Adsız dedi ki...

Keşke olmasa mı desem yoksa olması da insanı olgunlaştırdığı için iyi ki oluyorlar mı desem bilemedim. Bu sarsıntılar her ne kadar zor olsa da bittikten sonra bence insanda önemli etkiler bırakıyorlar. Zaten monoton yaşamayan herkeste oluyor. Gerçi sende biraz fazla oluyor gibi, Allah yardımcın olsun.

komançi dedi ki...

dönem dönem oluyor malesef. engel olmak çok zor.

Ρɑɓuç dedi ki...

#Gelibolu17,
teşekkürler varolun her daim....

#Burcu,
Aslımızı hatırlamamız için gerekli şeyler sanırm...

#Yusufsan21,
olumlu izler bıraksın inşaAllah ya da olumluya çevirmeyi nasip etsin Mevlam..Ben de fazla oluyor demek beni çok iyi tanıyorsun!!

#komançi,
elimizde değilki engel olabilelim:S

Volkan DENİZ dedi ki...

Sarsıntı olmadan yaşamak, dünyanın dönmemesi gibi bir şey. Dünya dönüyor ama hissetmiyoruz bir de durduğunu düşün. Yani bence sarsıntı olmadan yaşamayı beklemek değil o sarsıntılara göğüs gerecek gücü bulabilmek lazım. Bu nasıl olacak.. Şöyleki :)
Dedim ve yazacak binlerce madde varken hiçbirini yazamadım...
Nasrettin Hoca damdan düştüğü zaman. "bana damdan düşen birini getirin" demiş ya o hesap. Hayat herkese aynı davransaydı, seri üretimden çıkmış robotlar gibi olurduk.
Seni çok iyi anlamakla beraber, yapabileceklerinin senin içinde bir yerlerde gizli olduğunu ve onları açığa çıkarman gerektiğini söylüyorum...
Sevgilerle, gülen yüzün solmasın buna izin verme...

ihyaca dedi ki...

Aslında bir önceki yazının tamamlayıcısı gibi olmuş bu yazı bir anlamda.Herkesin imtihanı farklı demiştik ya hani,bazı insanların fiziksel bazılarının duygusal imtihanları daha çok olabilir.Hayattan naçizane öğrendiğimi düşündüğüm bir şey var ki;imtihanlar gelip geçiyor ama o imtihan sürecindeki Allah'a karşı olan tutumumuz ise aldığımız not olarak bizimle kalıyor.Elhamdülillah ala külli hal diyebiliyorsak içtenlikle,imtihanı kazanmaya dair bir umudumuz yeşerebilir belki.Allah'a emanet ol :)

Ρɑɓuç dedi ki...

Volkan ve İhyaca;
yorumlarınızı tebessüm + biraz da göz yaşıyla okudum (neden diye sormayın belki de neden olduğunu az çok hissedersiniz) bana beni hatırlatmanız beni çok mutlu etti..Bazen insan yaşananlar karşısında özünü arkalara bir yerlere saklayabiliyor ve bazı nedenler ve kişiler kişiye ummadığı yerde kendini hatırlatıyor..Varolun inşaAllah (blog aleminde dahi olsa) hayatımda...

Sevgi ve dua ile...

Adsız dedi ki...

Sondaki ünlem işaretlerinden korktum valla.

Ρɑɓuç dedi ki...

O zaman ünlem yerini bulmuş demektir :)

Gelibolu17 dedi ki...

Hayırlı cumalar canım,sevgiler :)