23 Nisan 2011 Cumartesi

Daldan Dala...

-Sevgili günlük(haftalık oldu bu aralar ama olsun ) fena boğazım ağrıyor ,öksürük de bir taraftan ..Söylemek istemiyorum ama sanırım hasta oluyorum (heh bir bu eksikti dedi iç ses) Umarım uzun sürmez hastalık beni sevmez çeker gider ...Sevmiyorum hastalığı seven olmadığı için de rahat yazdım bunu..


-Amak-ı Hayal adlı bir kitap bitirdim geçen günlerde..Çok beğendim kitabı farklı bakışlara kapılar açıyor ya da ben de öyle bir etki bıraktı diyeyim...Masal tadında gerçeklerini hatırlatma gibi bir şey..Aklınızda olsun okursanız pişman olmazsınız...
-İnsanları anlamayı bıraktım diyorum sürekli ki evet bıraktım da..Ama insanları hayretle izliyorum artık Ciddi ciddi hayret içerisinde kalıyorum bom boş bakanlara, boş konuşanlara özellikle..Hani olur ya kafa dağıtmak için hepimiz ordan burdan geyik sohbetler yaparız eğleniriz felan ama sonra denge devreye girer ve gerçeklerimize döneriz gelişimimize devam ederiz..Hatta gelişme yolunda okuruz, izleriz öğreniriz felan...Benim hayretim hep aynı kalanlara..Özellikle öncesinde hangi hataları varsa bu günlerinde de aynı hataları yapanlara...Ben de onlardan biriyimdir belki bilemiyorum ,bana da hayretle bakanlar var mıdır bilemiyorum ama ben anlamaktan çok hayretle izlemeyi tercih ediyorum artık..! ''Şaka gibi'' diyorum bazıları için (içimden) Yargılamak değil bu izlemeler ,ders çıkarma gibi bir şey... 


-Bir de sevgili günlük, insanlar bu dünyada hayal ettikleri hayatları yaşayabiliyor mu ? Ya da var mı böyle birileri tanımak isterdim..Tüm hayallerim gerçekleşti nasıl bir hayat istiyor/umuyorsam onları yaşadım diyenler var mı? Varsa umarım karşıma çıkarlar ve ben de dinlerim onların hayat hikayelerini...
Share:

6 yorum:

Gelibolu17 dedi ki...

Canım selamlar,çok şükür sesini duyabildik (boğazların ağrısada)
geçmiş olsun,dur ben sana ıhlamur kaynatayım iyi gelir :)
Az önce göçebe ile kulaklarını çınlattık,yani ben onun yorum penceresini bayağı bir ağlama duvarına döndürdüm,dedimki at kafama pabuc'un kırmızı pabuçlarını,oda dediki nerde o,,,,
hakikatten seni merak eder olduk...
bak iç sesine kulak ver şu hastalığa yüz gösterme asık suratlı ol gider o :)
yazdıklarında çok haklısın inanki,başka bişey diyemiyorum...
sağlıcakla kal güzel insan Allah'a emanet ol her zamansevgiler,selamlar...

Adsız dedi ki...

Çok şükür hayallerime büyük ölçüde kavuştum diyebilirim. Bunda biraz çıtayı çok fazla yükseltmemenin de etkisi var tabi. Zaten en anlamsız bulduğum soru, özellikle ünlülere sorulan "hedeflerinize ulaştınız mı?" sorusudur. Benim en büyük amacım mutlu ve huzurlu olmak, hedefim ise Allah'ın izin verdiği ölçüde bunun ömür boyu devamını sağlamak. Hedefine ulaşıp mutsuz ve huzursuz hele de sağlıksız olduktan sonra "havan kimeydi güzelim" derler herhalde. Başarının tadını da çıkaramazsın.En önemlisi de senin ne istediğin. Çevrenin hedef kabul ettiklerine kanıp o yolda yürüseydim, şu anki iç huzuru asla yakalayamazdım.

Adsız dedi ki...

selam canımm öncelikle geçmiş olsun.Allah acil şifa versin.

hayaller konusunda ben de merak ederim hep kimler hayallerine kavuşmuştur diye ve biyografileri okumayı çok severim.mümin sekman'ın kişisel gelişim sitesinde çok güzel bu konuda örnekler var.okumanı tavsiye ederim.

http://www.kigem.com/default.asp?catID=14

AlternatifModa arkadaşımız gibi mutluluğu ve huzuru yakalamak en büyük hayalim.dediklerine katılıyorum.umarım hepimiz hayallerimizi gerçekleştirebiliriz.

çoook öptüm pabuççum:)

GüLüm'Se dedi ki...

Allah sifa versin bacim :)
O insanlardan çok var, Rabbim akil fikir versin demekten baska ne gelir elden...
Sevgiler :)

đerkenαя dedi ki...

Esselamu aleykum,
Pabuç'um öncelikle çok geçmiş olsun, umarım çarçabuk iyileşirsin, hastalık seni sevmez :)
Yazılarını özlemiştim, okuduğun kitapta çok güzel, bende D&R den uzun bir süre önce almıştım çok methini duyarak ama okumak nasip olmadı henüz :)
Hayallerinin tümünü gerçekleştiren insanların olduğunu sanmıyorum pabuç, birde bu gerçekleştirme meselesinin kişiyi mutlu edip etmeyeceğinden emin değilim.. Yani hedeflerinin tamamının bitmiş gerçekleşmiş olması..

Yüzün hep gülsün, güzel dost.

sihirlitorba dedi ki...

sanırım istediği hayatı yaşayan çok az insan vardır.şu da varki istediği hayatı yaşayanlar için biçok şey bitmiştir.bir şeye ulaşamamak onu değerli kılar.hayatı da...bir şeylere ulaşmak ümidi ve bunun için çabalamak varlığımızı güçlendirir...kavuşamayınca aşk olur bilirsin...işte onun gibi ;)