22 Mart 2011 Salı

Biri...!

Biri...
Geleceği,hayalleri ellerinden bir süre sonra da yüreğinden alınmış biri..Onunda herkes gibi geleceğe dair güzel beklentileri vardı ama birileri çıktı kendi gelecekleri için onun hayallerini çaldı ve yerine koca bir boşluk doldurdu.Ses bile çıkaramadı çünkü büyükler(!) her zaman söz hakkına sahipti...İlk ve son söz hakkı hep onlara aitti..


Okuyacaktı başarılıydı da..Okuyacaktı ve mesleğine bile karar vermişti ama olmadı/olamadı..Hayallerinden vazgeçtiğinde evlenmişti yeni bir yuva kurmuştu belki de bu yeni adımda bir şeyler güzel olacaktı..kim bilebilir...Ne düşünüyordu !Kimsenin umrunda değildi çünkü herkes kendi fikrinin peşindeydi ve herkesin kendi doğrusu vardı ve bu doğrular içinde onun hayallerinin hiç bir yeri yoktu..


Uzaklaşmışmıştı insanların (kendini mükemmel sanan insanların)dünyasından..İşte o zaman da ''garip''damgası yemişti.Ne konuşmasına izin verilmişti ne de susmasına..Herşeyine karışmaya hak buluyorlardı hayatında ve onun buna şaşırmasına bile izin vermiyorlardı..''O zaten böyledir, O zaten tuhaftır, O'ndan herşey bekle...'' olmuştur artık.


Dışardan bakılınca garip haraketleri vardı ama neye göre garipti..Yaptıklarının öyle güzel açıklamaları vardı ki; insan kimin garip olduğu konusunda şüpheye düşüyordu...Onun kadar ince düşünemediği için diğerleri vicdanlarına dönmelilerdi ama bunu o söylese yine ''garip''damgası yiyebilirdi


Devam edecek...
Share:

3 yorum:

Adsız dedi ki...

Şu İhh bannerinin bence kare olanını ekle. Böyle senin yan sütuna göre ince olduğu için kötü görünüyor.

Volkan DENİZ dedi ki...

Geleceği,hayalleri ellerinden ve yüreğinden alınmış birinin garip biri olabileceğini o kişiye konuşma hakkı vermeyenler, sonra da konuşmayıp köşesine çekildiğin de nedenini anlamayanlar, kendi tercihini yapmasına fırsat vermeyenler.. Yani o büyükler..Anlayamazlar... İşte o büyükler sadece o birini değil etraflarındaki birilerini ve hatta kendilerini de karanlığa attıklarını anlayamadan yaşarlar.. Onlara göre garip olan, kendileri dışındaki herkestir. Yaş kemale erdiğinde hellaleşmeden ölemeyenlerdendir zira onlar.. Onların yüzünden kaybolan birileri, bilseler ki kendi kendilerini yetiştirdiklerinde, bitecek her şey. asla o biri olmazlar..
Saygılar..

Ρɑɓuç dedi ki...

/Yusufsan21;
Bakacam..

/Volkan,
Ölüm döşeğinde helallik istiyorlar genelde..Ama o zaman yitirilmiş hayatlar onlarla gömülmüş oluyor..Birilerinin hayatını çalıp kendi istedikleri hayatı yaşatmalarının azabını duyuyor mu bilemiyorum...Zamanında yakılan canlardan 30 yıl sonra helalik istmek ne kadar doğru ben bu konuda da şüphedeyim...

Keşke herkes kendi hayatını yaşayabilse...

Saygılar bizden de sana...