6 Şubat 2011 Pazar

Ne Güzel Olur Zor Görüneni Tanısam

Benim acilen; ince düşünen, bir çocuğu bile kırmaktan kaçınan ,önce başkalarını sonra kendi menfaatlerini düşünen biriyle tanışmam lazım…Öyle biri varsa bunu gözlerimle görmek istiyorum, menfaatlerini göz ardı etmiş birinin anlattıklarını dinlemek hayatından ders almak istiyorum..

Bu hayatın bu kadar da bitik olmadığını bana inandıracak bir dost istiyorum.İnsanlık ölmedi biliyorum ama insanlığı bir bütün halinde birinin gözünde gönlünde görmek istiyorum..Sevginin gerçek anlamını bilen ve hayatını bu noktadan genişleten birini tanımak ,ümitlenmek istiyorum..

Şikayet etmeyen birini tanımak istiyorum..ŞÜKÜR kelimesini candan söyleyen birini bir sefer bile olsa görmek /tanımak istiyorum..

İnsanları tanımak adına gerçekleri görüyor olmak midemi bulandırıyor bazen..Katı bir insan mıyım bilemiyorum  ama riyakarlıktansa  böyle katı biri olarak algılanmayı tercih ederim.. Menfaat ve bencillik insani tüm vasıfların önüne geçmiş artık..Ve bu bir salgın gibi yayılıyor bu durum beni ürkütüyor en az sizi ürküttüğü kadar …

Yapılan her hata da kendini haklı gören bir insanlık var artık..Herkes haklı herkes mağdur! Güçlü, haklı olmuş! Ağzı en iyi laf yapan itibar görüyor..Menfaat, söz olmuş, para olmuş, itibar olmuş…Olmuş da olmuş insanlık doğru yoldan şaşmış..

Share:

10 yorum:

mit dedi ki...

Aynaya bak arkadaşım, uzaklara bakmana gerek yok :)

amak-ı hayal dedi ki...

Öncelikle Hoşgeldin.

Hayat o kadar da bitik değil.Ben böyle birini tanıyorum.Ama sadece sevdiği birine böyle davranmış sadece bir kişiye bunu yapabilmiş biri, bu tanıma uyarmı ki?
Bence uymaz...

BANU dedi ki...

"Bu hayatın bu kadar da bitik olmadığını bana inandıracak bir dost istiyorum" demişsin ya, ben seni buna inandırmaya talibim pabuç. Yaşadıklarımdan kesitler aktarıp, "baak ben neler yaşadım, haline şükret" gibilerinden egoizm ürünü hallere girmeden, şükrün bize olumlu getirilerinden dem vurarak... Ben buradayım, tanışalım mı? ;)Gönlüne, yüreğine, emeğine sağlık...

@|!SNRLR dedi ki...

umarım arayışlarımız buluşlarda ümidini bulur,bulunmalar da buluşlarda kendimizde oluruz,her yer zifiri karanlık,çıkmaz bir kuyu gibi,gecenin koynunda bir mum ışığı arar gibi olsak da umarım ışığı,umudu bulabilenlerden oluruz..

Gerçekten güzel bir yazı olmuş gerçeklerin gün yüzüne çıkarabilen..eline,yüreğine sağlık
selametle...

Erkan Şen dedi ki...

Benimle de tanistirir misin bir talip çıkarsa?

SİHİRLİSEPET dedi ki...

sevgili Pabuç,durum gerçekten de vahim...ama sen sen olmaya devam ettiğin sürece sorun yok...bırak insanlar her daim çıkarlarının peşinden gitsin,çirkinleşsin...eğer bazı şeyleri değiştirme şansımız yoksa,kendimizi üzmeye hakkımız yok...

Ρɑɓuç dedi ki...

@mit ;
keşke ben güzel insan keşke öyle olsa..

@amak-ı hayal;
hoşbuldum sağolasın,sevdiğine bile olsa böyle olabilmiş biri varsa ne güzel öyle birini tanımış olman da ne güzel..Ama herkese karşı bunları sergilemek koca bir yürek istiyor..Yoksa hepimiz dost ve sevdiklerimize elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz..

@BANU;
Tanışalım güzel insan ..Anlaşılmamak acı ama bazen anlaşılmak da bir şey değiştirmiyr ki hayatta..Akıl almak da istiyor insan ara sıra :) Sevgiler..

@|!SNRLR ;
amin inş sınanmalaran yüz akıyla çıkarız ..Güzel sözlerin için teşekkür ederim..Sen bende çok çok daha iyisin yazma işinde emin ol..Saygılar..

@Erkan Şen;
Ah ahh keşke böyle birini bulsam emin ol haberdar ederim sizleri de..

@SİHİRLİSEPET;
Bizim de kusurlarımız vardır muhakkak ama işte insan riyalara karşı tepkisiz duygusuz kalamıyor..Beklemek en iyisi..ama yapılan her kötü şey yürekte yara bırakıyor keşke onlar da olmasa..

Gelibolu17 dedi ki...

Hani bazen olurya pabucum,hatta çokça olur şu adına yalan dedikleri dünyada,aslında dünya falan yalan değildir,bizler yalancıyız,kendi suçumuzu dünyanın üstüne atıyoruz,yalan atmaktan uzadıkça uzayan burnumuzu sığdıracak yer bulamayınca tek suçu bizi üzerinde en mükemmel bir şekilde ağırlayan,misafir eden dünyaya atıveriyoruz...
birini çok seversin,karşı cins olması önemli değil,hemcinsinde olabilir,öyle çıkarsız karşılıksız seversinki,kardeşinden yakın görürsün,ama gel gelelim onu tanımaya başladıkça,bilinmeyen,görünmeyen yönlerini gördükçe,şifrelerini çözdükçe ben bunumu sevmişim dersin,keşke hiç bu kadar yakından tanımasaymışım dersin,sana olurmu bilmiyorum ama bana çokça oluyor:)
ama şuda bir gerçekki pabucum,karşısındakini menfaat için kullanan kişi kendi kaybeder,olsun iyiler,saf kalpliler enayi yerine konsun,eninde sonunda iyilik,güzellik kazanıcak ben biliyorum,inanıyorum...

"Sen anılması güzel bir söz ol,çünkü insan kendi hakkında söylenilen güzel sözlerden ibarettir" Mevlana

hadi şimdi herkes kendine bir baksın bakalım,kaç tanemiz kaç güzel söz bırakıcak arkasında?

öpüyorum pabuç,sevgiler,selamlar:)

GüLüm'Se dedi ki...

Malesefki haklisin. Durum vahim.. Rab'den sabir ve hidayet dileyelim..
Saygilar :)

Ρɑɓuç dedi ki...

/Gelibolu17,
belki arkamda özlü sözler bırakamam büyük eserler de bırakamam ama şimdi bu dünyadan göçecek olsam arkamdan hiç kimse ''kötü bilirdik ''bu kişiyi diye demezdi içinden de geçirmezdi diye düşünüyorum ...

/Gülümse,
amin Allah her konuda yardımcımız olsun..