11 Şubat 2011 Cuma

Fenerbahçeli Misafir Yazar:))

 Tarihte kahramanlara ya da devlet adamlarına ya da hiç bir şey yapmasada bir şekilde o topluma mal olmuş kişiler incelendiğinde dikkat çeken bir şey var. Onları yüceltmek isteyen zavallılar bazı yöntemlere başvururlar.Örneğin;bir hayvanın sırtını okşamıştır ya da kuşları sevmiştir,Clinton amcanın burnunu sıkmıştır.Bu ve buna benzer olaylardan bahsediyorum.

 Daha da ileri gidelim,balinaları kurtarmaya çalışanlar çok çok gündemde olan küresel ısınma ve dünyayı kurtarmaya çalışanlar.Siz siz G-7, G-8, G-20, B.M, NATO,IMF,FAO,WHO …ve sizin gibi dünyanın anasını ağlatanlar.Siz hiçbir şey yapmayın,durun durun kımıldamayın hiçbir şeye karışmayın dünya zaten kurtulur! Bakın sizin müdahale etmediğiniz her yerde düzen mükemmel işliyor(Güneş Sistemi,karıncaların yuvaları, arıların petekleri,börtü böceklerin hayatları…v.b)Yeter ki siz kurtarmaya çalışmayın! Okyanuslardan uzak durun oraları da kurutmayın…

 Bir de zarardan başka hiçbir şeyi olmayan büyüklerimiz var(!) Bazen beyaz bazen siyah oluyorlar ya..(Obama, Clinton ,Kofi Annan gibi) Hani insanları bu şekilde oyalıyorsunuz, kandırıyorsunuz ya …Binlerce kilometre ötelerde bizler coşkuyla kutluyoruz,halaylar çekiyoruz  ya, ‘’A.b.d’nin başına siyahi bir başkan seçildi ,adalet gelecek’’diye.Onlarda bize ne güzel kendilerini  anlatıyorlar.Ölme eşeğim ölme,yaz gelecek…

 Ah benim yurdumun sevgili insanları, bilmem ki daha nasıl anlatsam.Ve siz vampirler ve vampirlere takılıp gidenler, (gidemeyecekler de)
bırakın insanlığın yakasını bırakın insanları kandırmayı …


                                                                        Halil Ç.


 Fenerbahçeli misafir yazardan konu dışı not:Fenerbahçe'nin Antalya kampı sırasında taraftarlar ısrarla ve hararetle Guiza'dan imza almak için yarışıyorlardı gözlerime inanamadım.Adam tirilyonları aldı ,o yetmedi Fenerbahçenin canını aldı ..hala imza almaya çalışıyorsunuz. Uyanın millet Fenerbahçem elden gidiyor :)

 Ve Pabuç'un notu:Misafir yazar (başımın tacı ) yine dayanamadı Fenerbahçesini andı burda da engel olamadım :) Bu arada misafir yazar başımın ve gönlümün tacıdır :)
Share:

2 yorum:

đerkenαя dedi ki...

Esselam,

İnsan denince aklıma ilk gelenlerden biri de sömürü!
En iyi becerdiğimiz şeylerden biridir, herkes en üstün vazife olarak benimsemiştir, makamını, insanlığı...
Elbette herkes yaptığından sorumlu olacak, kimsenin ettiği yanına kâr kalmayacaktır. Güzel değinmelerdi, kaleminize sağlık.

Pabuç'um :) Muhabbetle..

Gelibolu17 dedi ki...

Pabuc'um,nasılsın?
Şimdiden Mevlid Kandilin kutlu olsun,yarın buralarda olamıyacağım galiba,sevgiler,selamlar,öperim...