21 Ocak 2011 Cuma

Haksızsam Haksızsın Deyin :)

Birinin sizin hakkınızda ne düşünüğünüz merak ettiğiniz zaman kendinize ''O kişiyle ilgili ne düşünüyorum?'' diye sorun! Çünkü karşınızdaki insanın psikolojik sorunları yoksa sizi sizin izin verdiğiniz gibi/kadar tanıyabilir...Bence tabi..Yanlış mıyım ;)
(Pabuç'un iç sesi)
Share:

13 yorum:

samil dedi ki...

Haksızsın ;) Davranışlarında sen hiç farkında olmadan belki de anlatmak istemediğin çok şeyi anlatmış olabilirsin. Tabiki buna dikkat eden için geçerli bu da, bence :)

Gelibolu17 dedi ki...

Haklısın pabuc'um bende sende haklısın,zaten herkes kendince haklı:)
Amam bişiy diyeyimmi,yazıyı yanlış yazmışsın,haksızsız değil haksızsın olmuyacakmı doğrusu:)
sende kızdıysan kızdım de bana ama söylemezsem çatlarım kadın ben sen biliyonmu?
hayırlı cumalar sevgiler,selamlar olsun:)

bak hala kızıyo yaaaa,iyi o zaman sende benim yanlışımı düzelt,hatalıysam ara:)))

mit dedi ki...

Haksızsın! Yaşasın kötülük, muhahaha :))) Hayırlı cumalar.

Hayal Meyal dedi ki...

Çok doğru, inanılmaz haklısın :)

Ρɑɓuç dedi ki...

#şamil,
''davranışlarında..'' derken ! Demek sen de beni haksız buldun nayır nolamaz :)

#Gelibolu17,
Tamam ya ne bağırıyon değiştim işte hayatı :) Ayrıca tşkler hatalarımı söyeyin tabi ki kızmam buna yeterki samimi olun kınamak açaçlı olmayın..

#mit,
seni görmek güzel öyle ki hazsız görmeni bile görmemezliğe geliyorum;)

#hayal meyal;
tşkler hak veren birinin olması ne hoş varolunuz:)

Profösör dedi ki...

B konu biraz karışık. Bir insana ne kadar izin verirsiniz ve ya vermessiniz o sizin elinizde değildir. Karşınızdaki kişi derin bir bakışınızdan .bile sizi çözebilir. Yada jes ve mimikleriniz, hatta sessiz duruşunuz bile bir iletişim dilidir. O kadar keskin olmamalıyız.

Profösör dedi ki...

Bugün de boşlamayayım burayı. Hiç olmassa bir hüzün bırakayım ki bin gözyaşı damlası bizi kurtarsın şu katı yüreklerden..

http://www.youtube.com/watch?v=YB1d0lcQfWc

Ρɑɓuç dedi ki...

#Profösör hocam,
jest ve mimiklerimiz biz bağlı değil mi, bize başlıysa ifadelerde elimizde değil mi? Belki o an ki ruh halimizi anlayabilir biri ama bizi tanımış olabilir mi bu durumda? Ben de bir tuhaflık da olabilir ben sevmediğim insanlara GENEL davranırım beni tanımaktan çok o an için konuşurum onlarla o kadar..Tanımasını istediklerim ise değer verdiğim kişiler oluyor..

Video için çok teşekkür ederim çok severim Farid. F. müziğini varolunuz inceliğinizden dolayı..Allah razı olsun hatırlayanlarınız çok olsun yüreğinizdeki sevgi gün ve gün artsın inşaAllah..

Saygılar..

Gelibolu17 dedi ki...

Ne barıcam yaaaa parnak kadar çocuğa:)))
ne kınıyıcam ayrıca,korkarım ben öle şeylerden:)))
hayırlı hafta sonların olsun,yağmurlu bir gelibolu'dan selamlar olsun:)
kırmızı pabucların çamur olmasın kenardan gel bana gelirken:)))

Gelibolu17 dedi ki...

Pabuc'm iyi geceler,sevgiler,gece gezmesine çıktımda,sanada uğradım,nasılsın?
selamlar

EBRAR(Nam-ı Diğer Papuç) dedi ki...

İyiyim sağolasın,umarım sen de iyisindir.Allah'a emanetsin..

Yol ve Yolcu dedi ki...

Hakkınızda ne düşündüğümü merak ettiğinizi hiç zannetmiyorum. Zira büyük ihtimalle bu garip yolcuyu unutmuşsunuzdur. Bir ara geçerken uğramış, kısa bir moladan sonra yola devam etmiştim. "Takdir" bu ya, bugün gene geçerken rastladım size. İşin psikolojik-misikolojik tarafı bir yana bizim medeniyetimizde "yaratılanı Yaratan'dan ötürü" sevmek vardır. Dolayısı ile diğerleri bizim hakkımızda ne düşünürse düşünsün biz onun hakkında hep olumlu düşünürüz. Böylece bu anlayışın hakim olduğu toplumda kimse olumsuz düşünceli olmaz. Diye düşünüyorum. Belki konu ile alakası yok ama arada bir uğrayan misafiri mazur görürsünüz inşaallah. Vesselam...

Ρɑɓuç dedi ki...

Muhakkak iyi düşünmek iyi şeylere vesile olacaktır..

Yaratılanı Yaratından dolay sevmek konusunda hem fikiriz..Fakat insanlara Yaratanan dolayı insan oldukları için saygı duyarım fikirlerine saygı duymak zorunda değilim.. Bunu da kendilerine söylerim söylemem kendime kalmış..Ama Fikirleri dinlerim saygı duymam..Biri karşımda değerlerime saldırıyorsa saygı duymam düşüncelere..Dinlerim/dinlemem ortamı terkederim..Terketmem de insan olmasından dolayı saygımdandır..

Yorum içi tşkler..

Hatırladım sizi...