7 Ocak 2011 Cuma

Dürüstüz Hepimiz !

Herkes dürüst olduğunu söylüyor..Öyledir de heralde! Ama söylemediğimiz, önemsemediğimiz başkaları için önemli olan gerçekleri dilimizden geçirip seslendirmememiz ne derece dürüstlüğe girer düşünmüyoruz..
Hadi biraz daha büyük sözler edeyim;Yapmamız gereken ama yapmaktan uzak olduğumuz gerçekler ve onları yapmadığımız için bunu mantığa bürümemiz..Kısaca kendimizi kandırmamız..Kendimizi kandırırken de Allah'tan hiç utanmamamız..Ne ile adlandırılabilir ? Aslında iyi bir insanım ama namaz kıl(a)mıyorum sadece! Cömert biriyim ama zekat vermiyorum veriyorsam da mümkünse en kötülerinden malımın!!
Bİz değilmiyiz şehadet getirip görevlerimizi yapacağımıza dair söz verenler? Biz değilmiyiz Peygamberimi sevdiğimizi söyleyip Onu bir türlü örnek almayanlar?
Sözlerimizi ne kadar yerine getiriyoruz?
Bunları gözardı etmek dürüstlükten uzaklaşmak değil midir ?
Bunların gündelik işlerimize genelleyebiliriz..Sonra da oturup düşünelim ''Ne kadar dürüsttüm ben''diye...Dürüstlük/samimiyet için attığımız adımlarımızı koşar hale döndürsün Rabbim...Yolun(m)uz açık olsun dostlar!! Hayırlı Cumalar...
Share:

8 yorum:

SİHİRLİSEPET dedi ki...

amin cnm amin...ne söyleyebilirim ki.çok haklısın...

Ρɑɓuç dedi ki...

#SİHİRLİSEPET ,
güzel tevafuk,ben de şimdi senin son yazına yorum bıraktım sonra bir baktım bloga sen de bana yorum bırakmışsın :) Hayırlı cumalar güzel insan sevgiyle ve huzurla kal inşaAllah

Gelibolu17 dedi ki...

Hayırlı cumalar canım,yazın çok güzel:)içimi sızlattın yine:)
hoşça vede dostça kal,selamlar,sevgiler:)

Ρɑɓuç dedi ki...

#Gelibolu17;
Teşekkürlr sen de huzurla kal ve çok çok mutlu ol bu gn inşAllah..Biliyormusun acilen pc başınan kalkmam lazım ama kalkmak istemiyorumm oturmak ne güzel üüüühüüü :(

Hayırlı Cumalar sana da dost :)

Urfa Tutkunu dedi ki...

Katılıyorum. Hayırlı cumalar Pabuç.

Profösör dedi ki...

"Ainesi iştir kişnin lafa bakılmaz"

iç ses dedi ki...

dualarına Amin diyorum.sanada hayırlı cumalar.

Sabahattin Gencal dedi ki...

Duanız duamızdır. Dürüstlük indan olmanın ilk şartıdır.
....

Merhaba,
14 Şubat Dünya Öykü Gününde DAMLA/ ÖYKÜ ÖZEL SAYISINI çıkarmayı düşünüyoruz. Bu konudaki çağrımız “Bloglardan Seçmeler”de yayınlandı. Özel sayı için öykülerinizi göndermenizi önemle rica ediyoruz.
Not: Sitemizi ziyaret edenlerin sayısı sınırlıdır. Biz de birçok siteye ulaşamıyoruz. Onun için de yardımlarınızı bekliyoruz. Bu etkinliğe katılmaları için bloglarda yazanları teşvik ederseniz memnun olurum.
İyi günler dileğiyle.