16 Aralık 2010 Perşembe

Rabbena Hep Bana !!!

Alakasız demeyin çok alakalı..Keser elinde çok insan var bu hayatta;)
 Bana haksızlık yapıldı/yapılıyor..Aman bunu bana nasıl yaparlar diye her daim şikayet eden biri değilimdir..Birileri hakkımı yer bana haksızlık yapar çok da umrumda değildir..Yani ''bana bunu nasıl yapar ben bunu hakedecek biri değilim'' tarzında şikayetlerim olmaz..Bu,  ben yapılanları kabul ediyorum anlamı taşımıyor ...

Yapılan her şeyi ve yapan herkesi gören Allah! ..O'na havale ederim insanları onlarda beni havale etsinler razıyım ...İnsanlarla uğraşacak olsam haktan bahsedecek olsam kim haklı kim haksız bir birine karışır ..İyisimi Allah'a havale ederim O herşeyin en iyisini bilir..Düzenin sahibi odur ve haklının hakkını haksızdan en güzel en doğru biçimde alır...

Benim kızdığım ,insanların başkalarını saf yerine koymaları..Kendilerini uyanık sanmaları..Ve üstüne üslük yaptıkları her şeyde kendilerini haklı görmeleri.Her zaman haklı mazeretleri ve doğruları vardır..Sizi dinlemez sizin hakkınızı gözetmezler..Yoksa benim birileri malımı yemiş umrumda değil. Dedim ya Allah bir şekilde düzene koyuyor herşeyi..

İnsanın insanı hor görüp kendini zeki görüp başkalarının haklarını istila etmesi çok sinir bozucu..Hani ''Rabbena hep bana ''sözü vardır bilirsiniz..İşte katlanamıyorum bu tip insanlara..Ya hiç mi düşünmezsiniz karşınızdaki insanı..Hiç mi teraziniz yoktur aklınızın kalbinizin bir köşesinde..Hep mi keserle gezersiniz!! Çok mu akıllı ya da uyanık görüyorsunuz kendinizi..Bu davranışınızla insanların gözünden çok mu yüceldiğinizi sanıyorsunuz..!!!

Sandığınız hiç bir şey doğru değil ve kandırdığınızı sandığınız ya da uyanıklık yapıp her şeyin iyisine sahip olduğunuzu sandığınız hiç bir şey gerçek değil..Siz sadece ve sadece kendinizi kandırıyorsunuz..Kesinlikle o bildiğiniz gibi karda değilsiniz...Kar diye gördükleriniz bir gün sizden çıkar ..Ama siz o zaman da anlamazsınız, bunlar bana neden oluyor diye şikayetler de edersiniz.. Biraz geriye dönüp baksanız yaptıklarınızın karşılığıdır aslında başınıza gelenler..ama bilemezsiniz belki de işinize gelmez böyle düşünmek.

Bunlar hepimiz için geçerli gerçekler..Bu gün yaptıklarımın karşılığını bu gün görmüyorsam  yarın muhakkak göreceğim..Benim bundan hiç şüphem yok..Onun için elimden geldiğince kalbimi temiz/iyi niyet paketleriyle dolu tutmaya çalışıyorum..Belki ufak tefek şeylerde sabırsızlık gösteriyorum ama iş hakka hukuka gelince beklemeyi seviyorum...Bu duruşumdan taviz vermek de istemiyorum Allah izin verirse...

Bir insan, Allah'ı sevdiği kadar Allah'tan korkmalı da..Eğer gerçekten Allah'ı sevip O'ndan korkmuyorsa her durumu menfaati doğrultusunda mantığa bürür ve yanlışları da doğru olarak kabul eder yaşar gider..Böyleleri hep haklıdır..Onlar mağdurdur onlar haketmiştir onlar başarmıştır onların hakkıdır istedikleri her şey...! Ben böyle olmaktan Allah'a sığınırım...

Böylelerinden uzak olmayı nasip etsin Rabbim..Çoğu zaman karşılaşırız bu tip kişilerle. İçlerinden bazıları var ki insanı hayretler içerisinde bırakıyor...Hayret etmekten başka da bir tepki gösteremiyorsunuz karşılarında..!!! O anlamıyorsa, bunları yapıyorsa ben ona doğruyu öğretecek durumda değilim diyorsunuz ve yine yeniden zamana bırakıyorsunuz belki insafa gelirler diye !! Tabi  belki..!!

Yaşanan herşeyde bir hikmet vardır deyin susma vakti...
Share:

9 yorum:

üryan dedi ki...

Pabuç;
alacak defterleri var bazı insanların, seni borçlu kıldıkları defterlerle arada bir tahsilata gelirler, gecenin bir yarısı..

O kadar inanmışlardır ki haklılıklarına, sen bile bi an "acaba mı" dersin..

Sonra susarsın..
Allaha havale ediyorrum seni cümlesini bile susarsın.. Çünkü, bilirsin ki, bir insanın bir insanın hakikatleri bu kadar örtebilmesi için allahtan korkusunun kalmamış olması gerekir..

Ve ben en çok bunlardan korkarım..

Küfür ;kelime manasıyla hakikatin gizlenmesi, örtülmesiymiş biliyor musun?

Şimdi soruyorum sana; hakikati örtene ne denir o halde?

-Sen gelmez oldun..-

Ρɑɓuç dedi ki...

#üryan,
Garip olan ne biliyor musun...
Böyleleri yine senin yüzüne gülümseyerek bakabiliyor..Sen onları hayretlerle izlerken onlar sana iyi iyi hal maskelerini takıp konuşurlar..Sen hiç bir şey diyemez hiç bir şey yapamazsın...Ama içsesin der ki :''Sakin ol her şeyi gören var adaleti en iyi sağlayan var yalanı da doğruyu da gören bilen var..''

Kişi belki de kendinde olmayan bir şeyi garip karşılıyor anlamakta güçlük çekiyor ve can-ı gönülden ''Allahım bu hali bana yaşatma ''diyor..

Hakikati kimse gizleyemez sadece gizlediğini/örttüğünü sanır..

Not:Gelmesem de görmesem de gönülde saklıyorum dostlukları...

faruk özcan dedi ki...

Allah karşımıza birbirimizi anlayacağımız , birbirimize tahammül edeceğimiz insanlar çıkarsın . Çok güzel yazı eline sağlık :)

Ateş Böceği dedi ki...

Bazen insanın canı o kadar yanar ki yani öyle yakarlar ki ,konuşmaya mecali kalmaz ..

Ben suçu hep kendimde ararımm belki de hata ,aslında her insanın kalp ritmi farklıdır ..Farklı sever farklı kaga eder farklı susar ,küser ..Biz onca şey arasında ötekinin yerine kendimiz koymadığımızdan bunca savaş,kırgınlık,öfke kızgınlık..


Dünyanın dengesine ve duaya sonsuz inancı olan birisi olarak diyebilirim ki ..bir gün mutlaka adalet yerini bulacaktır..İşte o gün terazilerin kefelerinin eşitlendiği gündür..

Ρɑɓuç dedi ki...

@faruk özcan,
Amin inşaAllah...Her zaman bizi O'na yaklaştıracak yüreklere sahip kişilerle karşılaştırsın Rabbim bizi..

/Ateş Böceği;
Çok güzel söylemişsin..Bir gün doğrunun yanlışın gözler önüne serileceği ,haklının hakkını isteyeceği adaletin en güzel şekilde dağıtılacaı gün de Rabbim hiç birimizi utandırmasın yaptıklarımızdan dolayı...

Hayal Meyal dedi ki...

Sustukçe tepene çıkar bu yüzsüzler. Sesini çıkar, hakkını yedirtme.! Her işte bir hayır vardır diyerek bence dal direkt. Zİra ben artık öyle yapıyorum :)

Gelibolu17 dedi ki...

Canım bu keseri gördüğümde aklıma abimin bir sözü geldi:

"keser gibi hep bana hep bana değil,testere gibi bir sana bir bana"

der ne kadarda doğru der abim,kulakları çınlasın...
öpüyorum seni,sevgiler selamlar olsun...

SİHİRLİSEPET dedi ki...

ne denebilir ki...Allah böylelerine hidayet versin inşaallah...ve bizleri de karşılaştırmasın...bence bu dünyada değil ahirette ne olacağımız çok önemli.ama henüz insanlar bunun bilincine varabilmiş değil...ben de hakkımın fazlasıyla yendiğini düşünüyorum,özellikle iş ortamında...Ama Allah a havale ettim herkesi...O herşeyin en iyisini bilir...

Pabuç dedi ki...

/Hayal Meyal,
Direkt dlmak mı :)) yok almayayım ben korkakrım kavgadan ;)

/Gelibolu17,
abin çok haklı :)Saygılar..

/SİHİRLİSEPET;
amin diyorum güzel dileklerine...
Allah her zaman hayırlı insanlarla karşılaştırsı her birimizi..Sevgiler canım..