Ana içeriğe atla

Korkmuyorum !

Korkmayın nettekilerden ;)
Sıkıcı bir Pazar gününden kurtulmuş olmanın rahatlığıyla oturdum pc başına...Ne yazsam diye de telaşım yok aklım da bir konu var ama neresinden başlasam diye biraz sıkıntım var sadece..Reel dünya sanal dünya ; reel dostluklar sanal dostluklar...Sanalda kimseye güven duyulmaz...mış..., herkes iki yüzlü davranıyor..muş..insanlar burada oldukları kadar iyi değiller..miş...

Kim diyor bunları; bu ortamı hiç bilmeyen belki de aslında iyiliğin ne olduğunu tam olarak bilmeyen ,herşeyin karşılıklı olduğunu düşünen bir takım kişiler...Evet ben de diyorum çoğu kişiye güven olmaz bu ortamda ama gündelik hayatımızda da bu böyle değil mi Allah aşkına..Herkese güvenebiliyormuyuz etrafımızdaki? Sanki bu durumu aşmışız da sanala ulaşmışız ...Bana ne yani bu ortamda ki yalancıdan dolancıdan..Ne beklentim var ki insanlardan bana karşı güven sarsıcı bir şey yapılınca yıkılayım..!

Kim ne derse desin bazen bu ortamdaki insanlar yanı başımızdaki bir insandan çok daha yoğun dost olabiliyor size...Belki sıkıntınıza çare olamıyorlar ama sizi DİNLİYORlar..Sizin hakkınızda önyargılarda bulunmadan dinliyorlar..Fikrini belirtmesini istediğinizde önce sizinle ilgili yergilerini sıralamıyorlar önceye ait sizinle ilgili sıkıntılarını laf arasıda sıkıştırıp canınızı da sıkmıyorlar..Sadece dinliyorlar..Sorun şu ki sizi gerçekten dinleyen ya da sizin için bilgi açısında verimli olan güzellikte insanları bulmak zor ama imkansız değil..

Net olmazda olmaz diyenlerden değilim olursa da zararı yok diyenlerdenim...Okul,iş için çok çok gerekli..Artık buna alış-veriş de dahil oldu ..Ve burada zaman geçirdiğim insanlar var...Ve onları dünyanın (Ya da Türkiye'nin )  bir çok yerinden gelmiş ateş böcekleri gibi düşünüyorum...Hepsi bir aradayken (ki sadece kendi tanıyıp değer verdiklerim için geçerli bu durum)kocaman bir ışık oluyorlar hayatımda, bazı dönemler...Varlıklarını hissetmek bile nimet ...


Öyle pembe gözlüklerle bakmıyorum bu ortama ama ilk yazımda güzel insanların var olduğunu belirttim..Nerden mi bu kadar eminim çünkü bir çoğuyla sohbet ediyorum, samimice klavyeden dökülen yazılarını okuyorum.Yazıların gerçekle alakası olmayabilir mi dediniz! Ama iyi de insanlar (aklı başında insanlar yani) neden sitelerinde düşüncelerini paylaşırken birilerini kandırma gereği duysun ki ! Ve bir şey daha herkes bir şekilde gerçekten nasıl biri olduğunu belli eder ..her nerede olursa olsun...

Bana isim saydırmayın olur mu :) Zira blog dünyasında değerli olduğunu düşündüğüm kişileri artık hepiniz ezberlemişsinizdir.Şimdilerde onlara bir de FF'den güzel yürekler eklendi...Biliyor musunuz burası daha kolay, neden mi? Çünkü sevmediğiniz  kişileri kolaylıkla çıkarabiliyorsunuz hayatınızdan..Bakıyorsunuz sorun çıkaracak gibi biri hemen siliyorsunuz bitiyor...Ben de tembel bir insan olduğum için kolay işleri severim ;) Birilerinin tersine..İlmi sohbetler de oluyor hayatın kendisiyle ilgili sohbetlerde...Ara sıra esprisi bol tebessümlük sohbetlerde..Ama hepsini sadece frekansınızın tuttuğu kişilerle yapıyorsunuz tıpkı gündelik hayatınızdaki gibi ;)

Bu ortamdaki insanlar hayalet felan değil ...Hepimiz burada neleri savunuyorsak, burada nasıl hitab ediyorsak, burada nasıl algılanıyorsak, burada kendimizi nasıl ifade ediyorsak öyle insanlarız gündelik hayatımızda da...Siz bakmayın abuk sabuk tiplere, onlar heryerde varlar ..Sanal reel dinlemez öyleleri..Allah ıslah etsin kişiliği oturmamış tipleri ;) 

Çok uzattım sanırım..Anladınız siz beni...Bu da yeterli...
Sevgiler..

Yorumlar

BANU dedi ki…
iki el ve bir beyin marifetiyle sanal alemde var olan herkes, gerçek hayatımızda karşımıza çıkanlar kadar gerçek. yazdıklarına katılmamak mümkün değil pabuç. buraları, kendileri için kinlerini kusma ve kötülük yapma mekanı olarak kullananlar da, insanlarla hayata dair ne varsa paylaşabilenler de harfler aracılığıyla çok kısa bir sürede anlaşılabiliyor. yüreğine, ellerine ve beynine sağlık ;)
sekeral dedi ki…
sanal dünya, reel dünyanın bir yansıması mı?? İnsanlar iyi mi kötü mü?? İyilik, güzellik kime göre?? Ben şimdi iyi birimiyim? Benim kategorim nedir sayın Pabuç??

Bit kadar yazmışsın, yetmemiş upuzun yazmışsın.. En sonunda da "anladınız siz beni" demişsin ama ben anlamadım : ))

Şaka şaka, güzel doğru demişsin valla.. Altına ben de bir imza atarım.. Ya da paraf atarım en azından : ))
¢ιg∂єω dedi ki…
esselamu aleykum...

kim sinirlendirdi seni akşam akşam :)

ben bu konuda şöyle düşüyorum; 100 kişiden 90 'ı yalan olabilir ama bize kalan 10 kişi yetiyor. :)

sevgiyle.
Hayal Meyal dedi ki…
amin amin, ama ben de istiyorum o iyi huylu net arkadaşlarından. Yok ben güvenemiyorum. Birebir arkadaşlarıma daha bi güveniyroum nedense, sölediklerinde haklısın ama ne biliyim. bi de gel içime anlat :/
SİHİRLİSEPET dedi ki…
sana katılıyorum cnm...ayrıca doğru bir şekilde kullanılırsa internet çok iyi bişey ama herşeyde olduğu gibi suyunu çıkarmicaz ;)mesela senin geeçnlerde yaptığın hatim etkinliği...herkese anlatıyorum.çünkü gerçek hayatta bu tarz bir şeyi organize etmek bi hayli zor olabiliyor...aslında olmaması lazım...ama işte birtakım nedenlerden dolayı olabiliyor...senin gibi dostlarımız olduğu ve interneti doğru kullandığımız müddetçe sorun yok ;) sevgiler...
Gelibolu17 dedi ki…
Ben seni anlıyorum ve sonuna kadar hak veriyorum.
Ben sanaldan korkmadım ve korkmuyorum,insan gittiği yeri bilirse,az buçuk aklıyla ve mantığıyla hareket ederse başına hiç birşey gelmez.
yan komşumuza ne kadar güvenebilirizki?
kendine iyi bak canım,sanalda gördüğün bir kaç saçma sapan insan için canını sıkmaya değmez inanki:)

selamlar sevgiler
đerkenαя dedi ki…
Esselamu aleykum..

Pabuç'um, öyle güzel ifade etmişsin ki bize yorum kalmamış aslında.

Kesinlikle bu ortamı seviyorum, öyle hiçbir kardeşim dediğimi de kolay kolay silemem,benim için sanal reel diye birşey yok, aynı pencereden bakabiliyorsak, o noktada kardeşiz :)

Öylesine benimsedimki artık, yaşadığım şeylerde sizler için; o olsa şöyle derdi, bu buna kızardı diye yorumlar yaparken bluyorum kendimi. :))

Seviyorum :)
Profösör dedi ki…
Ben de anlamışımdır değil mi?
zühre dedi ki…
merhaba.burada yazdıklarından bir kelimeyi beynime yerleştirdimse ne mut lu bana dimi ya sen yazmaya devam et seni benim gibi cahil biri örnek alırsa yeter sana başarılar dilerim hatim devam ederse ben varım pabuç.
Gelibolu17 dedi ki…
Pabuc'um nasılsın?
gece gezmesine çıkmıştımda sanada uğradım,bir yandanda çay içiyorum ince belli bardağımda:)))
istermisin doldurayımmı sanada bir bardak?

sevgiler canım,iyi geceler renkli rüyalar:)
Ρɑɓuç dedi ki…
@BANU;
Ne kadar saklanırsa saklansın bir şekilde kendini belli eder insan..Güzel insanlar da ne kadar saklanırsa saklansın kendini anlayacak kişiler çıkar karşılarına ;)Sevgiler..

@sekeral;
Seni buralarda görmek güzel:) Yazı ufaldı çünkü sanki az yazmışım gibi görünsün diye ama kandırılmıyormuş sayende anladım ;)

@¢ιg∂єω ;
yok beni birileri sinirlendiremez kolay kolay :)

Söylediklerine katılıyorum yürekten...

@Hayal Meyal;
buradaki arkadaşlarında reelindekiler gibi olmazsın (eğer sürekli görüşmeyeeksen) ama bazı zamanlar sana en yakın arkadaşlarından bile daha iyi dost olaiblirler bu da uzak bir şey değil inan...

@SİHİRLİSEPET;
Allah razı olsun..Evet çok güzel faliyetler de oluyor..Bilmediklerimizi öğreniyoruz bildiklerimizi paylaşıyoruz....Yeterki burada neden olduğumuzu bilelim :)

@Gelibolu17,
sizleri gördükçe yazdıklarımda ne kadar haklı olduğumu yine anlıyorum ..SEvgiler..

@đerkenαя ,
ben de öyle okuduğum kitaplarda hatırlıyorum burdakileri daha çok..Ya da bir program izlerken gelip burdan birine mail atarken buluyorum kendimi (sen de izle diye) ;)

@Profösör ;
hem de çok iyi anlıyoruz sizi hocam :)

@zühre,
Allah razı olsun..

@Gelibolu17,
çay çoktan donmuştur değil mi :)
Profösör dedi ki…
Bence büyülü bir masalın dışında kalmak yalnızlığın ta kendisidir desem ne dersiniz?

Bir video ve düşüncelerimi benimle paylaşırsanız sevinirim. Öndens buyurun bizde patlemış mısır da var. Yanında da güzel demlenmiş çay da jkramımız olur size...

http://mefkuremiz.blogspot.com/
Gelibolu17 dedi ki…
Saate bakılırsa evet canım,çay buz oldu,bende soğuk çayı hiç sevmem:)
sen gel ben sana en iyisi yenisini demliyeyim:)
gelince cama tıkla:)
sevgiler,hayırlı cumalar
Gelibolu17 dedi ki…
pabucum seni mimlemiş bulunmaktayım,sayfama teşrif etmeni bekliyorum.
sevgiler,selamlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bir Öğretmenimizle Eğitim-Öğretim Üzerine Röportaj

Röportaj: Pabuç - Aslı Öğretmen
Sevgili blogger dostlarım; Bundan böyle bloğumuzda röportajlara da yer vereceğim.İlk konumuz toplum olarak geleceğimizin oluşmasında temel taşlarımızdan olan eğitim-öğretim kurumlarımız  ve sorunları. Ne yazık ki; eğitim sisteminin çarpıklığından doğan sorunlara temel çözümler getirilmez ise, geleceğimizin risk altında olduğunu söyleyebiliriz. Çocuklarımızın, kimlik, kişilik, kariyer sahibi olmalarını bunun yanında insanlık idealinde hizmet etmelerini esas alan müfredatların öğretim ve eğitim alanında reformların yapılması gerektiğine inanmaktayız. Bu reformlar  ancak zihniyet değişiminin yapılmasıyla gerçekleşebilecektir. Yaşadığımız şehirde, bir ilköğretim okulunda  öğretmenlik yapan bir öğretmenimizle, eğitime dair kısa bir söyleşi gerçekleştirme fırsatı yakaladık.  Fen Bilgisi öğretmenliği yapan "Aslı Öğretmen" bizim ricamızı kırmayarak söyleşi sonrularımızı blog okuyucularımız için bize içtenlikle cevaplandırdı. Bundan ötürü kendisine teşe…

Gözlerim Dalıyor

Gözlerim dalıyor içimde var olan uzaklara.... Noktasını koyamadığım cümlelerime ve ünlemi eksik olmayan düşüncelerime...
Gözlerim dalıyor, Yaşantım içinde bir tarafa ötelediğim Hayallerime..
Gözler dalınca bir tanıdığın gelir derler büyükler, Benim gözlerim dalıyor; beni ben yapan düşüncelerime,sevinçlerime,tebessümlerime..
Gelin ve hiç gitmeyin! Yaşadıklarımın yanında siz de hep yer alın; ötelediklerim,düşüncelerim,tebessümlerim,hayallerim... Beni ben yapan hislerim...


Teşekkürler Rabbim !..

En eski günlerden başlamayacağım bu sefer zira yaş artık tamamen kemale erdi sayılır eskilerden de iyice bi uzaklaştım...
Öyle :" Bir Kasım akşamı doğmuşum..." gibi tamamen klişe şeylere de başvurmayacağım söz!.

Eskiyi yad ettikçe içimi acıtan gerçekleri hatırlıyorum onun için herkesin sürekli dile getirdiği şeyi yapıp anın içinde yaşamaya çalışıyorum, zaten hayal kurmayı yıllar önce bırakmıştım: hayatın gerçekleriyle hayallerimin uyuşmadığını fark ettiğimde..

Çok güzel bir ailem oldu büyürken ve dünyada arayıp bulamayacağım denklikte de bir sevdiceğim ve canlarım...çok şükür ,hep şükür ,sonsuza kadar şükür...

Hayat işte öyle ya da böyle geçiyor herkese ayrı mekanlar ayrı ortamlar ayrı yardımcılar ayrı düşmanlar ayrı imtihan soruları verilmiş herkes bir telaşın içinde yaşayıp gidiyor..Felsefik şeyler yazmak istemiyorum tüm roman olmaya aday hayatlara saygımı sunuyorum buradan ....Yaşayın la yaşayın son nefesinize kadar doyasıya...Gülümseyin, kızın bağırın çağırın sonra pişma…