Ana içeriğe atla

Aynı Şeyleri Yaşayan Çok İnsan Var

Bu gün moralini bir şey mi bozdu..
Gününü zehir eden bir söz mü işittin..
Bir konuda sürekli haksızlığa mı uğradığını düşünüyorsun...
Maddi sıkıntıların mı var...
Hakettiğin değerin sana verilmediğini düşündüğün çok mu oluyor...
Hep sen mi alttan alan oluyorsun...
İkaz ettiğin halde birileri aynı hataları yine yeniden yeniliyor mu..
Çirkin olduğunu düşünüyorsun ya da düşüncelerine değer verilmediğini düşünüyorsun ...
Arkadaşların seni anlamıyor mu ya da arkadaşlarından yamuk mu gördün...
Sen de çıkmazlardasın ve çareler arıyorsun ama düşüncelerinin içinde boğulup kalmaktan korkuyorsun...
Etrafında dert yanacağın kadar yakın hissettiğin kimsen mi yok..
Yalnız olduğunu mu düşünüyorsun onca kalabalığın içinde.
Ama senin gibi o kadar çok kişi var ki...Yalnız olmadığını bilmek rahatlatır  mı seni...
Ya da senden çok daha kötü durumda olan insanların olması dindirir mi sıkıntılarını/sıkıntı yaptıklarını... 
Dünya imtihandan ibaret her olaya her kişiye öyle bakınca daha rahat oluyor insan...
Olay ve davranışlardan ders çıkarıp ileriye bakmak lazım.
Yoksa hayatla boğuşarak ömür geçiyor...
(Pabuç'un iç ses vıdı vıdısı)

Yorumlar

seyyahmimoza dedi ki…
ilaç gibi geldi bu satırlar.yüreğinize sağlık...
FASLI dedi ki…
moralim çok bozuk olduğunda içinde bulunduğum an'a bakarım. Nerdeyim, ne yapıyorum diye. İçimdeki sıkıntı tamamen düşünce eksenliyse; salla diyorum. Rabbim kötüsünden saklasın diyorum. Bazen çok mu abartıyoruz? Bak bu son cümleden bir yazı çıkar:)
Pabuç dedi ki…
/seyyahmimoza,
teşekkürler..Duygularda bize hasmış gibi görünüyor ama o da bir bütünün parçası işte..Tüm sıkıntılar ve üzüntüler yaşanmışlıklar gibi..

/FASLI,
evet bazen değil sıkça çok abartıyoruz..En son kendimizden daha kötü durumdaki insnaları düşünüyoruz..bu da bizi şükürsüzlüğe itiyor..

Son cümlenden bi yazı yaz biz de okuyalım memnuniyetle :)
FASLI dedi ki…
Bu arada blogları ikilemişsin galiba yeni farkettim. Yorum yaptığın rumuz bu bloga ait değil değil mi?
Pabuç dedi ki…
Diğer blogu açalı çok oldu sadece dini resimler ,Ayet ve hadisler paylaşmak için açmıştım..Ama güncelleyemiyorum kaldı öyle..
SİHİRLİSEPET dedi ki…
şu saydıklarının bazısına kafa atmak geliyor içimden(nası bişeyse:)ama sonra düşünüyorum da evet herşey bi sınav...Papuç a katılmamak mümkün değil...(sihirli nin iç ve dış sesi :)
Pabuc dedi ki…
/SİHİRLİSEPET,
Teşekkürler canım :)
SÖZÜN ÖZÜ dedi ki…
Ya böyle şeyleri bende çok düşünür dururum. örneğin; şu an birileri beni düşünüyor, en azından birkaç sevenim var diye ufak şeylerden sevindirik olabiliyorum. Dertsiz insan yok zaten
, beterim dersen biri çıkar beterin beteri de var diye söylenir durur. Aynı anda aynı havayı soluyoruz. Bunlar da geçer, ya da her işte bir hayır vardır diyebiliyorsak ne mutlu.
Ya güzel insan ben bişeyler yazdım ama konu neydi ya :))))
neyse kısa bi zaman yoktum, blogcanlara uğramaya senden başladım. Ziyaret bitti ben kaçar. İadesine gelirsen elin boş gelme heaa :))

SEvgiler
adalıgünler dedi ki…
gerçekten ilaç gibi geldi yalnız ve üzgün sabahta...
Pabuç dedi ki…
/SÖZÜN ÖZÜ,
hoşgelmişsin blog alemine .Lütfen bundan sonraki uzaklaşman evlendiğin için felan olsun :) İyi haberlerini bekliyoruz :)

/adalıgünler,
teşekkür ederim..ayrıca umarım üzüntünüz geçmiştir ve şimdi mutlusunuzdur inşaAllah.
Kâzım Mızrak dedi ki…
Çok güzeldi; aynen öyle, ömür geçiyor ve bitiyor. Tüketilmişse ümitler, geçmişte kalmamalı artık anılar.! Yaşanmışsa eğer, illâ çıkarılacak dersler vardı demek ki. Anıları zorla bugüne, yarına taşımak; çok zordur çünkü Sabretmeli, sabretmeli.
Pabuç dedi ki…
yaşadıklarımızdan ders alabiliyorsak ne mutlu bize..
GÖK-TÜRK dedi ki…
Sabahın dokuzundan beri internet kağnı gibi.Cinnet,felaket,sabır ya sabır...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bir Öğretmenimizle Eğitim-Öğretim Üzerine Röportaj

Röportaj: Pabuç - Aslı Öğretmen
Sevgili blogger dostlarım; Bundan böyle bloğumuzda röportajlara da yer vereceğim.İlk konumuz toplum olarak geleceğimizin oluşmasında temel taşlarımızdan olan eğitim-öğretim kurumlarımız  ve sorunları. Ne yazık ki; eğitim sisteminin çarpıklığından doğan sorunlara temel çözümler getirilmez ise, geleceğimizin risk altında olduğunu söyleyebiliriz. Çocuklarımızın, kimlik, kişilik, kariyer sahibi olmalarını bunun yanında insanlık idealinde hizmet etmelerini esas alan müfredatların öğretim ve eğitim alanında reformların yapılması gerektiğine inanmaktayız. Bu reformlar  ancak zihniyet değişiminin yapılmasıyla gerçekleşebilecektir. Yaşadığımız şehirde, bir ilköğretim okulunda  öğretmenlik yapan bir öğretmenimizle, eğitime dair kısa bir söyleşi gerçekleştirme fırsatı yakaladık.  Fen Bilgisi öğretmenliği yapan "Aslı Öğretmen" bizim ricamızı kırmayarak söyleşi sonrularımızı blog okuyucularımız için bize içtenlikle cevaplandırdı. Bundan ötürü kendisine teşe…

Gözlerim Dalıyor

Gözlerim dalıyor içimde var olan uzaklara.... Noktasını koyamadığım cümlelerime ve ünlemi eksik olmayan düşüncelerime...
Gözlerim dalıyor, Yaşantım içinde bir tarafa ötelediğim Hayallerime..
Gözler dalınca bir tanıdığın gelir derler büyükler, Benim gözlerim dalıyor; beni ben yapan düşüncelerime,sevinçlerime,tebessümlerime..
Gelin ve hiç gitmeyin! Yaşadıklarımın yanında siz de hep yer alın; ötelediklerim,düşüncelerim,tebessümlerim,hayallerim... Beni ben yapan hislerim...


Teşekkürler Rabbim !..

En eski günlerden başlamayacağım bu sefer zira yaş artık tamamen kemale erdi sayılır eskilerden de iyice bi uzaklaştım...
Öyle :" Bir Kasım akşamı doğmuşum..." gibi tamamen klişe şeylere de başvurmayacağım söz!.

Eskiyi yad ettikçe içimi acıtan gerçekleri hatırlıyorum onun için herkesin sürekli dile getirdiği şeyi yapıp anın içinde yaşamaya çalışıyorum, zaten hayal kurmayı yıllar önce bırakmıştım: hayatın gerçekleriyle hayallerimin uyuşmadığını fark ettiğimde..

Çok güzel bir ailem oldu büyürken ve dünyada arayıp bulamayacağım denklikte de bir sevdiceğim ve canlarım...çok şükür ,hep şükür ,sonsuza kadar şükür...

Hayat işte öyle ya da böyle geçiyor herkese ayrı mekanlar ayrı ortamlar ayrı yardımcılar ayrı düşmanlar ayrı imtihan soruları verilmiş herkes bir telaşın içinde yaşayıp gidiyor..Felsefik şeyler yazmak istemiyorum tüm roman olmaya aday hayatlara saygımı sunuyorum buradan ....Yaşayın la yaşayın son nefesinize kadar doyasıya...Gülümseyin, kızın bağırın çağırın sonra pişma…