20 Ekim 2010 Çarşamba

Ne Haddime!

Yok şikayet değil bu! Hayatın içinde karşılaşılanları sesli/sessiz anlamaya çalışmak...Ahlar vahlar devamında aczini hatırlatıyor insana ve ileriye dair hırsla beklentilerden uzak durmayı öğretiyor.
  Ve diyor ki bu düşünmelerin sana : ''Kimsin ki her istediğin anında olacak ve her istediğin en mükemmel şekliyle, sen istediğin an olacak..Ne biliyorsun ki istediğin senin için hayırlı olacak..! Ne diretiyorsun ''olmalı olmalı'' diye ,ne haddine !!''
Bir anlık şikayet edecek olmanın ardından tövbe etmeyi kendine vazife bil 
ey nefsim!!
(Pabuç'un iç sesi)
Share:

10 yorum:

@|!SNRLR dedi ki...

bence bu iç sesin hiç kesilmesin..

iç ses... dedi ki...

selam papuç uzun zamandır senin yazılarını okuyamadım hatta bana hatimle ilgili yazdığın mesaja bile dönemedim kusura bakma.malum okullar açıldı ve bizdede çok yoğun bir okul ders temposu var kızım 2. sınıf ve en çok ilgilenmem gereken zamanda bir de kardeş var tabi atom karınca misali :) hatim etkinliğiniz hala devam ediyorsa üzülerek sadece 1 cüz alabilirim çünki hala kem küm okuyorum hızlandıramadım kuran okumayı :( son zamanlarda bloglarada vakit ayıramıyorum ve sana bir eleştiride bulunucam yeni teman çok gözümü yordu yazılar çok karışık geldi bana çok güzel şeyler yazmana rağmen yazılarının sonunu getiremedim ya bende bir sorun var yada eski hali dahamı iyiydi ne ? şimdi tekrar baktımda su dalgası olan bölüm dikkatimi dağıtıyor galiba bende bir sorun olduğu kesin bilemiyorum acaba başkalarındada aynı etki oluyormu :)
neyse hatimle ilgili beni haberdar edersen sevinirim..A.e.o.

Antipatik Yazar dedi ki...

Yine Pabuç, Yine/Yeni İç Ses

;)

GüLGüzeLi dedi ki...

"Ne biliyorsun ki istediğin senin için hayırlı olacak..!"

Senin iç sesin bunu deyince benim aklimada su ayet geldi ;

“…Sizin için daha hayırlı olduğu halde bir şeyi sevmemeniz
mümkündür. Sizin için daha kötü olduğu halde bir şeyi
sevmeniz de mümkündür. Allah bilir, halbuki siz bilemezsiniz”
Bakara/216

Selam ve dua ile .. daima iç sesini dinleyenlerden eylesin Rabbim cümlemizi

Pabuc dedi ki...

/@|!SNRLR ,
Teşekkürler :) Sen de hep yaz olur mu çünkü sen yazmalısın kalemin kuvvetli ...

/İç ses,
o hatim tamamlandı canım..5 cüz veriliyorsu zaten yine de Allah razı olsun ...Evladına Allah zihin açıklığı versin ...Blogla ilgili bir şikayet almadım başka..Ben çok da beğenerek kullanıyorum bu temayı :S umarım sen de görüntü düzelir zira değiştirmeyi düşünmüyorum bu halini blogun..!!şikayet alırsam tekrar mecbur değişirim artık..

/Antipatik Yazar,
sıktı değil mi benim hiç susmayan iç sesim ;)

/GüLGüzeLi,
Ayetin tümü :''Savaş, hoşunuza gitmediği halde üzerinize yazıldı (farz kılındı). Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey, sizin için hayırlıdır ve olur ki, sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz.'' bu şekilde ..

Ayetle yorum yapmanız çok hoş ,Allah razı olsun..Biz hiç bir şeyi bilemeyiz ki buna imkan var mı? Biz sadece aczimizi ve şükrümüzü bilsek yeterli ..

Duanız için de aminn..!!

Gelibolu17 dedi ki...

İç sesini seviyorum,Allah için:)
ikimiz arasında bir tercih yap desen sanki iç sesin daha ağır basacak gibi geliyor bana:)

içsesin hiç kesilmesin canım,sevgiler

Gelibolu17 dedi ki...

‘Estagfîrullahel'azîm ellezî lâ ilâhe illâ huv el-hayyel-kayyûme ve etebü ileyh’

Estağfirullah. Estağfirullah.

Estağfirullahe'l-azîm el-kerîm, ellezî lâ ilâhe illâ hüve'l-hayyü'l-kayyûmü ve etûbü ileyhi, tevbete abdin zâlimin li-nefsihî, lâ yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ.

Ve es-elühü't-tevbete ve'l-mağfirete ve'l-hidâyete lenâ, innehû, hüve't-tevvâbü'r-rahîm.

Yâ Settere'l uyûb, Yâ gaffare'z-zünûb!


Bu ana gelinceye kadar benim elimden, dilimden, gözümden, kulağımdan, ayağımdan ve elimden bilerek veya bilmeyerek meydana gelen bütün günah ve hatalarıma tevbe ettim, pişman oldum.

Küfür, şirk, isyan, günah ve kusur her ne türlü hâl vaki oldu ise, cümlesine nadim oldum, pişmanlık duydum. Bir daha yapmamaya azm ü cezm ü kast ettim. Sen bu tevbemi kabul eyle.

Nefsime uyup, şeytana tabi olup da aynı günah ve kusurları bir daha tekrar etmeme imkan verme, yâ Rabbi. Bir daha iman ve ikrar ediyorum ki, Peygamberlerin evveli Adem Aleyhisselâm, ahiri ise Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm, bu ikisi arasında sayılarını bilemeyeceğim kadar çok Peygamber gelmiş, İlâhi kitapları tebliğ etmişlerdir.

Bunların cümlesine inandım, iman ettim, hepsi de haktır ve gerçektir. Bütün peygamberlere, onlara gönderilmiş olan İlâhi kitaplara ve içindeki emirlere şeksiz ve şüphesiz iman ettim, dilimle ikrar, kalbimle tasdik ediyorum ve yine iman ve ikrar ediyorum ki en son kitap Kur'ân-ı Azimüşşân ve en son Peygamber de Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm'dır.


"Amentü billâhi ve melâiketihî ve kütübihî ve Rusulihi ve'l-yevmi'l-âhiri ve bi'l-kaderi, hayrihî ve şerrihî minellâhi teâlâ ve'l-bâsü bade'l-mevt. Hakkun, eşhedü en lâ ilâhe illâllah ve eşhedü enne Muhammeden abdühû» ve Resûlüh."

Pabuc dedi ki...

/Gelibolu17,
Allah razı olsun..Allah razı olsun Allah her daim senden razı olsun...

Sevgiyle ve huzurla kal..Dua edenlerin çok olsun...

Gelibolu17 dedi ki...

Amin canım inşallah hepimizin dua edenleri çok olsun...

NAKKA dedi ki...

Bu duayı,temenniyi yaparken boğazımda bir yumruk olması, yalancılığıma kızmam durumu yaşarım...
Hayırlısını isterken bile istediğimi istemem aslında... Çok zor çok..