Ana içeriğe atla

Aslında Hepimiz Biraz Benziyoruz Birbirimize!

-Bu gün de gülümseyebiliyorum şükür,yalnız değilim bu konuda...!!
-Ağladığım çok oldu sinirlendiğim zamanlarda, yalnız değilim bu konuda ...!!
-Uçan bir kuşu izlerken özgürlüğüne hayran kaldım,yalnız değilim bu konuda..!!
-Oturup maziyi düşündüğümde nedense hep iyi anlarımı hatırlıyorum,yalnız değilim bu konuda...!!
-Umduklarımı bulmadığım günler oldu ben de bulabildiklerimi iyi değerlendirme yolunu buldum, yalnız değilim bu konuda...!!
-Yanıldığım bir çok şey oldu ama bu umutsuzluklara sebep olmadı ,hayat yaşanmışlarla olgunlaşma değil miydi zaten, yalnız değilim bu konuda..!!
-Çok sevip sevilmediğim de oldu sevmeden sevildiğim de, yalnız değilim bu konuda...!!
-Yanlış zamanda yanlış bir ortamda yaşıyorum hissini yaşadığım da oldu ,yalnız değilim bu konuda..!!
-Öyle zamanlar oldu ki ''Bunu yaşamamalıydım '' dedim ama öğrendim ki her işte bir hayır varmış,yalnız değilim bu konuda..!!
-Üzüldüğüm de oldu  mutlu olduğum da ,çok güldüğümde oldu çok ağladığım da , yalnız değilim bu konuda...!!
-Yapayalnız göründüğüm de oldu ama ben biliyordum ki ben yapayalnız değilim hiç bir an, yalnız değilim bu düşüncemde..!!
-Haksızlığa uğradığım da oldu hakkımı aradığım da ama öğrendim ki hakkını alma işini kendin yapmaya çalışınca içinden çıkılamaz hal alıyor hakkımı en ADİLE(c.c.) havale etmenin en doğrusunu olduğunu anladım, yalnız değilim bu konuda..!!
-Ne kadar dikkatli davransam da yanlış anlaşılmalarım da çok oldu artık aldırış etmemeyi öğrendim (iyi ya da kötü bir davranış bilemiyorum ),yalnız değilim bu konuda...!!
-Kendini beğenmişlerle  asla anlaşamadığımı öğretti hayat bana.Onların karşısında sabretmeyi de öğreneceğim inşaAllah, yalnız değilim bu konuda..!!
-Hırs sahibi olamadım bu dünya da bir de şato sahibi :) Hırsı olumlu yönlerde kullanmaya evet ama dünya malı için aşırı hırs gösterilmesine hayır,yalnız değilim bu konuda...!!
-Çok ciddi olduğum da söylendi çok güldüğüm de ama hiç kimse varlığımdan şikayetçi olmadı çok şükür,yalnız değilim bu konuda..!!
-Okuyarak öğrendiğim şeyler de oldu cahil kaldığım konular da.İki durumda da çok daha fazla okuyup çok daha fazla dinlemeyi seçtim hiç bir şey kaybetmedim, yalnız değilim bu konuda..!!
-Bana verilmiş olan ya da verilmemiş olan hiç bir şeyden şımarmadım ya da utanmadım çok şükür (Rabbim devamını nasip etsin inş.) yalnız değilim bu konuda..!!
-Kimsenin kimseden üstün olmadığı bu dünyada bir tek :''Daha çok şükredip daha çok iyilik yapabilseydim''i her zaman söyleyeceğimi biliyorum ve biliyorum ki üstünlük yalnızca TAKVA iledir.Takva da Allah'ı sevip O'ndan en çok korkmayla orantılıdır.Bu yolda ömrümü geçirme duasındayım, yalnız değilim bu konuda...!!
-Örnek aldığım ,O'nu herkesden çok sevdiğim, canına canımı vereceğim...dediğim  Efendime(s.a.v.) layık olamamanın ezikliğini son nefesime kadar taşıyacağım, yalnız değilim bu konuda...!!
-Tüm eksikliklerime hatalarıma ,pişmanlıklarıma ve günahlarıma rağmen Rabbimin Rahmetine sığınıyorum,yalnız değilim bu konuda...!!

Yorumlar

Gelibolu17 dedi ki…
çok haklısın pabucum,yalnız değilsin:)
sevgiler selamlar
sufi dedi ki…
Yalnız değiliz çok şükür, yüce Allah'ın ete kemiğe bürünmüş mekanıyız çok şükür.Sevgiyle ve aşkla büyü.Sevgilerimle.
Antipatik Yazar dedi ki…
Yalnız değiliz!
Her konuda benzeriz
;)
Eylül dedi ki…
ne diyebilirim ki harika anlatmışsın ...okuyunca farkettim , sayende . Yalnızım ve bu çok zevkli diyordum kendi kendime .Yazdıklarını okuyunca " yalnız değilim harbiden , ama yine de çok zevkli hayat " :) dedim:)

ortak duygular paylaşıyoruz , gözyaşlarımızın tadı aynı değil mi ..ve sanki kırılma noktalarımızda bir . Bu yzıyı okuyunca daha iyi anladım ...

Kimi zaman ağlıyor kimi zaman gülüyoruz.Dışlanıyoruz, musubetlerden ders alıp , bir başkalarına ders veriyoruz :) Öyleyse eşitiz!

.Kim neden nasıl üstünlük kurabiliirki bize ?? eline sağlık
zeliha (umutsepeti) dedi ki…
Ne kadar da güzel cümleler bunlar..Sanki yaşadıklarımı yaşamış herkes,benim sadece bana özel diye düşündüğüm duygularımı paylaşmışım meğer insanlarla farkında olmadan..Evet,Yalnız değiliz bir çok konuda.Aslında sizin de yazdığınız gibi,çoğumuz aynı şeyleri yaşıyoruz.Sadece kişiler farklı..
Kişiler,yaşananlar gelir geçer detek Rabbimiz geçmesin bizden..Ayırmasın sevgisinden,rahmetinden..
Yüreğime dokunan şahane cümleler için sonsuz teşekkürler..
pabuç dedi ki…
/Gelibolu17,
bizden de sana yürek dolusu sevgiler :)

/sufi,
Amin cümlemiz öyle büyür inşaAllah..Allah razı olsun ne kadar güzel bir dua..Varolunuz..

/Antipatik Yazar,
evet hepimiz benzeriz ama bazılarımız hatalrından ders çıkarır bazılarımız da inat eder devam eder...

/Eylül,
yalnız kaldığımızı düşündüğümüz anlarda gözümüzde bir damla gözyaşı olması duamızdır O'na...Ve o bizi hiç bir an yalnız bırakmaz bir annenin merhametinden sonsuz derece daha çok merhamtlidir bize bunu bilmek en yalnız en mutsuz olduğumuzu düşündüğümüz anlarımızda huzurumuz olur..

/zeliha(umutsepeti),
çok güzel nick :) hoşgelmişsin...Ben teşekkür ederim değerli zamanınızı verip okuduğunuz ve üstelik yorum bıraktığınız için..Allah razı olsun sevginin hasıyla kalın inş.
Gelibolu17 dedi ki…
hayırlı cumaların olsun pabucum selamlar:)
pabuç dedi ki…
Allah razı olsun..Sen nasıl bir insansın sabah sabah tebessüm oldun bende :) Varolasın
Gelibolu17 dedi ki…
:)))))))
ne çok güldüm anlamında,
sağolasın pabucum o senin güzel görüşün:)
sevgiyle kal...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bir Öğretmenimizle Eğitim-Öğretim Üzerine Röportaj

Röportaj: Pabuç - Aslı Öğretmen
Sevgili blogger dostlarım; Bundan böyle bloğumuzda röportajlara da yer vereceğim.İlk konumuz toplum olarak geleceğimizin oluşmasında temel taşlarımızdan olan eğitim-öğretim kurumlarımız  ve sorunları. Ne yazık ki; eğitim sisteminin çarpıklığından doğan sorunlara temel çözümler getirilmez ise, geleceğimizin risk altında olduğunu söyleyebiliriz. Çocuklarımızın, kimlik, kişilik, kariyer sahibi olmalarını bunun yanında insanlık idealinde hizmet etmelerini esas alan müfredatların öğretim ve eğitim alanında reformların yapılması gerektiğine inanmaktayız. Bu reformlar  ancak zihniyet değişiminin yapılmasıyla gerçekleşebilecektir. Yaşadığımız şehirde, bir ilköğretim okulunda  öğretmenlik yapan bir öğretmenimizle, eğitime dair kısa bir söyleşi gerçekleştirme fırsatı yakaladık.  Fen Bilgisi öğretmenliği yapan "Aslı Öğretmen" bizim ricamızı kırmayarak söyleşi sonrularımızı blog okuyucularımız için bize içtenlikle cevaplandırdı. Bundan ötürü kendisine teşe…

Gözlerim Dalıyor

Gözlerim dalıyor içimde var olan uzaklara.... Noktasını koyamadığım cümlelerime ve ünlemi eksik olmayan düşüncelerime...
Gözlerim dalıyor, Yaşantım içinde bir tarafa ötelediğim Hayallerime..
Gözler dalınca bir tanıdığın gelir derler büyükler, Benim gözlerim dalıyor; beni ben yapan düşüncelerime,sevinçlerime,tebessümlerime..
Gelin ve hiç gitmeyin! Yaşadıklarımın yanında siz de hep yer alın; ötelediklerim,düşüncelerim,tebessümlerim,hayallerim... Beni ben yapan hislerim...


Teşekkürler Rabbim !..

En eski günlerden başlamayacağım bu sefer zira yaş artık tamamen kemale erdi sayılır eskilerden de iyice bi uzaklaştım...
Öyle :" Bir Kasım akşamı doğmuşum..." gibi tamamen klişe şeylere de başvurmayacağım söz!.

Eskiyi yad ettikçe içimi acıtan gerçekleri hatırlıyorum onun için herkesin sürekli dile getirdiği şeyi yapıp anın içinde yaşamaya çalışıyorum, zaten hayal kurmayı yıllar önce bırakmıştım: hayatın gerçekleriyle hayallerimin uyuşmadığını fark ettiğimde..

Çok güzel bir ailem oldu büyürken ve dünyada arayıp bulamayacağım denklikte de bir sevdiceğim ve canlarım...çok şükür ,hep şükür ,sonsuza kadar şükür...

Hayat işte öyle ya da böyle geçiyor herkese ayrı mekanlar ayrı ortamlar ayrı yardımcılar ayrı düşmanlar ayrı imtihan soruları verilmiş herkes bir telaşın içinde yaşayıp gidiyor..Felsefik şeyler yazmak istemiyorum tüm roman olmaya aday hayatlara saygımı sunuyorum buradan ....Yaşayın la yaşayın son nefesinize kadar doyasıya...Gülümseyin, kızın bağırın çağırın sonra pişma…