18 Ağustos 2010 Çarşamba

İnsan Manzaraları ''Onay Bekleyen Alınganlar''-4-

  Nerede kalmıştık..

  Dördüncü sırada her daim pohpohlanarak hayatını mutlu şekilde idame ettiren kişiler var..Hepimizin etrafında vardır bu tip tanıdıklarımız...Bir iyilik yapsalar muhakkak en güzel şekilde taktir görmek isterler..Yok istemem ama yan cebimi de açarım derler inceden ...Mütevazi ayaklarındalardır ama her sözünde onanmayı beklerler ve mümkün olduğu kadar el üstünde tutulmayı beklerler..

  Evet siz doğrusunuz, haklısınız çok güzel oldu, çok yakıştı maşallah, zevkinize hayranım,çok şıksınız, çok zekisiniz, her zaman nereden bulursunuz böyle güzel fikirleri, en başarılı sizsiniz, çok iyisiniz..v.b uzar gider.Normalde bu cümleler tabi ki sevdiğimiz ve taktir ettiğimiz insanlar için kullanılan cümleler ve hoş cümlelerdir de..Taki sürekli beklenmeye başladıkları zamana kadar..

  Ben ki insanlara karşı olumlu cümleler kurmayı seven biriyim ben bile sıkılırım bu durumdan..Bir süre sonra onamaktan bıkarım karşımdaki kişiyi..Düşüncesini,konuşmasını, hareketlerini,tepkilerini..Bir de alıngan olur böyle tipler.Yanında alışmışsınızdır hep olumlu olmaya en ufak şeyde kırılma ihtimalleri de aklınızda olduğu için eğri de otursanız doğru da otursanız hep dikkatli konuşmak zorunda hissedersiniz kendinizi..Tabi böyle olunca gerilir durursunuz..Ya şimdi şöyle dersem kırılırsa ,şimdi şöyle davrandım ya acaba kırılmış mıdır ,şöyle söylesem tepkisi ne olur? gibi cümleler dolaşır durur kafanızda..Böylelerini hiç çekemem mi diyorsunuz ,yemezler bence hepinizin hayatında bir dönem böyle insanlar olmuştur itiraf edin ;) Böyle insanlar (ah canlarım benim) yaşları ilerledikçe alınganlıklarında mertebe bile atlayabilirler :) ''Yaşlıdır normal'' demek yanlıştır bu tip insanlar 7sinde neyse 77de de öyledir yaşlılıkla alakası yoktur yani ;) 

  A bakın alıngan dedim de aklıma geldi..Erkeğin de alınganı hiç çekilmez biliyor musunuz:) Bir de düşünün siz ayrıntılara dikkat etmeyen birisiniz ve karşınızdaki de (erkek arkadaş ya da eşiniz ya da sevgiliniz) alıngan biriyse ,tavşan küser ama dağın haberi olmaz ..uff çok kötü ;)Çok şükür böyle bir şey başıma gelmedi..Zira eşimin alıngan olduğunu düşünemiyorum, yazık olurdu benim gibi patavatsız birinin karşısında ;)

  Neyse her zamanki gibi bende konu ebru boyası gibi dağılıyor sürekli, onun için pat diye konuyu bitireyim ...Az da olsa kafanızda canlanmıştır anlatmaya çalıştığım karakterde birileri...SEvgiyle kalın...Arada şımartmak ve şımarmak da fena değildir abartılmadığı sürece ;)
Share:

6 yorum:

Antipatik Yazar dedi ki...

Her daim pohpohlanmayı seven insanlar.
Off!
Bunlar bir uyarıda bulunulduğunda veya yanlışını söylediğinde trip atarlar!
Hep güzel şeyler duymak isterler.
Bıktırırlar

mit dedi ki...

Herkes biraz pohpohlanmak ister. İnsanın kendine güveni gelir, morali düzelir vs ama bunu bağımlılık haline getirenler de var senin anlattığın gibi. İşte onları ne kadar pohpohlarsan pohpohla onlardan bir poh olmaz :)))

İçimde Toprak Kokusu dedi ki...

Benim dikkaimi daga kusen tavsan çekti :) böyle bir eşe sahibim. ben ne kadar vurdumduymazsam o da bir o kadar vurdumduyar :D

pabuç dedi ki...

Önce @İçimde Toprak Kokusu,
vurdumduyar lafına koptum :) Allah yardımcın olsun kardeş ne diyeyim :)))))) Allah da seni güldürsün inşaAllah...

/mit,
çoooooooook haklısın :)Ama onlar bunu bilmiyor ben de bu şekilde söyleyemem Allah korusun bir küserlerse 1 hafta bilemedin 1 ay konuşmazlar ;)

/Antipatik Yazar,
Onlardan daha güzel trip atan dünyaya gelmedi gelmeyecek ;) Yakışıyor be trip atmak onlara :P
Bu ara da tüm yazılarımı okuman (ya da göz atman) ve yorum bırakmandan dolayı hayretle izliyorum seni :) Teşekkürler sabırla okuduğun için...

İçimde Toprak Kokusu dedi ki...

Allah hepimizi güldürsün inşallah. Dünya bir denge içinde pabuç kardeş. İlişkilere dışardan bakma imkanın olduğunda bunu daha iyi anlıyorsun. Öyle bir denge ki bir elmanın iki yarısı lafı cuk diye oturuyor. Mesela bizi göz önüne alırsak, her ikimiz de vurdumduymaz olsak vah halimize. Tersi için de aynı durum söz konusu. Allah sabredebileceğimiz insanlarla karşılaştırsın.

pabuç dedi ki...

Amiiiin:)