7 Ağustos 2010 Cumartesi

İnsan Manzaraları-2-

  Çoğu zaman güler yüzlüdürler..Hatta onları güler yüzlü hatırlarsınız eğer ki menfaatlerinin tersi bir şey yapmadıysanız;) Samimi bir yakınlık kurarlar insanlarla ama seçicidirler..Herkese hoş görüyle davrandıklarını düşünürsünüz ama konuşmalarında insanları hiç de hak etmedikleri şekilde aşağıladıklarına şahit olursunuz...Beğenmedikleri ya da büyük ihtimalle kıskandıkları insanlar hakkında abartılı cümleler kurar ve kötülerler..Ama hiç bir zaman emin olmazsınız yarın aynı kişiyi methetmeyeceğinden ;)

  Yardıma koşmayı severler kendisine de yardım edilmesini isterler...Güzeldirler güzel şeylere sizden çok daha fazla önem verirler..Asla kusurlu olmamalıdır yediği ,içtiği ,giydiği, gezdiği ,aldığı şeyler...Neşelidirler eğlenceyi severler her daim genç kalacak yapıda insanlardır..

  Çok fazla menfaatlerini gözetirler..Önce onlar sonra başkalarıdır..Ki başkaları da mümkünse onlar kadar iyi bir yerlerde olmamalıdır;) Bir ortama girdiğinizde ya da bir yere gittiğinizde anında sizi ikinci plana atabilecek kapasiteleri vardır;) Eleştiriye açık değillerdir çünkü kendileri ve çevreleri mükemmeldir..

  Etrafındaki insanları çok çabuk dolduruşa getirebilecek kabiliyetleri vardır.Sizde (kendince) yanlış bir şey görürse hakkınızda süper dedikodu çıkarıp insanların ön yargıyla size bakmasını sağlayabilirler..

Yapmış oldukları tüm hatalara ve yanlışlara rağmen sizi gördüklerinde hiç bir şey yokmuş gibi davranabilen ender insanlardandırlar..Güler yüz ve samimiyet onlarda olmazsa olmazdır... Bilirler ki böyle bir tavır takınmazlarsa etraflarında pek de aranan/sevilen biri olmayacaklardır...

  İyidirler hoşturlar da biraz iki yüzlü ve menfaatçidirler.Bu kadar kusur kadı kızında da olur..mu ? ;)

4 yorum:

derin dedi ki...

pardon ya pabuç sen tandığım birini anlatıyorsun resmen :)
bu kadar iyi gözlem olur...
dört dörtlük bi yazı olmuş, devamını bekliyoruz...

pabuç dedi ki...

/derin,
bunlardan hepimizin hayatında bir ya da iki tane var zaten ;) Yazının devamı gelecek..Güzel insanlardan da bahsedecem inşaAllah..Ama önce kendilerini bulunmaz hint kumaşı sananlardan başladım :)

Sevgiler ..Hayırlı geceler..

derin dedi ki...

büyük bir merakla bekliyorum:)
hayırlı geceler...
sevgiler...

Antipatik Yazar dedi ki...

İngilizler de bir tabir vardır "unbalanced"

...........Dengesiz

Ya Rabbim Şükür, 28 Kasım !

Nasıl başlasam da kendimi ifade edebilsem diye geçirdim içimden ...Sonra hatırladım ben sadece içimdeki sese göre davranan biriyim niye ne...