29 Temmuz 2010 Perşembe

Şaşırmamayı da Öğreneceğime İnanıyorum

 İnsanları tanıdığınızı sanıyorsunuz ama bir gün bir olay yaşıyorsunuz ve ''aa olamaz inanamıyorum nasıl böyle yapar/ nasıl böyle düşünür '' dersiniz.Kimini tanımak için alış verişe gitmeniz gerekir ,kimini tanımak in alış-veriş yapmanız gerekir, kimiyle yola çıktığınızda gerçekten tanımış olursunuz, kimini maddi olarak hayatında bir şeyler değişmeye başladığında tanırsınız ,kimini de yokluğu yaşarken tanırsınz...ama hayatınızdaki insanların gerçek yüzlerini yada şöyle söyleyeyim sizin ''hadi ya öyle biri olmaz'' dediğiniz insanların aynen öyle (olma ihtimalini vermediğiniz kişilik belirtileri) olduğunu görür ve şaşırırsınız...izin her zaman mutevazi biri olarak gördüğünüz kişinin bir gün aslında tevazuyla alakası bile olmadığını görmek sizi çok şaşırtır ama tepkinizi belli edemezsiniz şaşkınlıktan...Hele ki benim gibi her kişiye soru işareti bırakan biri olsanız bile  iki kere şaşırırsınız ummadığınız hareketleri görünce..!

 Kibiri sevmem bir de ukalalığı..Elimden geldiğince de uzak dururum böyle kişilerden...ukalalıktan kastım o sevimli şirin bilmişler değil...Herşeyi kendilerinin bildiğini sanan ukalalardan bahsediyorum...Ama bu özellikleri çok iyi tanıdığınızı düşündüğünüz arkadaşınızda uzun zaman sonra görmeye başladığınızda tuhaf oluyorsunuz işte..Tamam insan hatasız değildir ama ne bilim statünüz yükseldiğinde ya da maddi olarak biraz daha refaha kavuştuğunuzda bu özelliğinizin su üstüne çıkması haliyle arkadaşlarınızda şok etkisi yapabiliyor(burda kasdedilen arkadaş Pabuç'tur)

 Zaman bana bunlarla da yaşamayı öğretti..Kimse kusursuz değil. Bu gün hata yapan yarın düzeltir bu gün yanlışı olmayan yarın hatalar yapabilir..Bu dünya da herşey doğal/olabilir..Şaşırmamayı da başarabilsem bir hayli yol almış olacam şu hayatın içinde :) Gayretliyim Allah gayretimi boşa çıkarmasın inşaAllah..
Share:

4 yorum:

mustafa tr dedi ki...

Aslında insanları tanıyabiliyoruz da insanlar değişiyor bence.

SİHİRLİSEPET dedi ki...

AMİN CNM :)BEN ARTIK ÇOĞUNLUKLA ŞAŞIRMIYORUM MAALESEF :) NEDEN MAALESEF DİYORUM,ASLINDA OLMAMASI GEREKEN ŞEYLER ARTIK NORMALLEŞTİ.BU DA HİÇ İYİ BİŞEY DEĞİL...

Adsız dedi ki...

Şaşırmak insana mahsus bir özellik, Şaşırtmak isterse ne yaparanız yapın şaşırmaya devam edersiniz. Onun için gayretinizi daha faydalı şeylere yoğunlaştırmanız tavsiye ederim.

Haydar

pabuç dedi ki...

/mustafa tr,
değişmeler olmalı ..ama keşke sadece olumlu yönde değişmeler olsa..

/SİHİRLİSEPET,
Hayatta herşeye alışılıyor mu dersin:) Ama hayatı olduğu gibi kabulllenmek bu sanırım..herşey olabilir..

/Haydar,
Sanki konuyla fazla bağlantılı olmamış yorum ya da bana öyle geldi özr..Şaşırdığımız konu ve kişilerin üzerinde yoğunlaşmıyoruz zaten..onları öyle kabullenmek ve can sıkmamaktı kastım.