Ana içeriğe atla

Cin Ali Pardon Pabuç Tatilden Döndü ;)

Masaldan fırlamış gibi ev olsa da orada benim sevdiklerim yaşıyor..Ama hiç biri masal kahramanı değil ;)Köyün en sonundaki ev ..
İsim şehir oynadık...Ama yok böyle bir oyun ,herşey serbbest..Kopya bile :) Hatta fındık kıracağı sonradan Ceviz kıracağı olsa bile itiraz eden çıkmadı (gülmekten itiraz edemedik çünkü)
Bizim küçük meleğin doğum gününü kutladık tüm mahalle :) Evet börekler çok güzeldi bir daha olsa yine yerim ;)
Bu sefer mısırların olmasını bekleyemedim ve şu canımmm mısırları közde yiyemedim ya içime yer etti ...Ateş etrafında sohbette süper oluyor caaanımmm :)
Köy yolu ..Ya ben bu resmi ne diye çekmişim şimdi aklıma takıldı :) Saçma sapan resimler çekmekte üstüme yok yani :)
Bilmeyenler bilenlerden öğrensin ..Karayemiş bu arkadaşlar...Bayılırım bu meyveye ...Hoş resimdekiler olmamış ama idare edin..Çünkü olmuşların ağaçta kalma süresi 1saati geç(e)miyor malum kalabalık bir mahalle bizimki :)

Evet farkındayım hep olgunlaşmamış meyve resimleri çekmişim..Ama dedimya kalabalık olunca olgunlaşmış meyvelerin ağaçta kalma süresi öyle kısa oluyor ki :)

Taze fındık vaz geçemediğim yiyeceklerin başındadır..Toplaması değil ama yemesi büyük zevk :)
Fındıklık mantarı ..Kültür mantarını lezzette ezer geçer..Fotoğrafı gören bir kuzen dediki ''iyi de resmi çektikten sonra mantarı neden toplamadınız''  Haklı valla :)
Kahvaltıların yapıldığı bahçe ..İnsan burda doymak bilmiyor ..Ne korkuuunnnççç ;)
Bu iki zatı çokkkk seviyorumm ...Aramızdaki tek hacı kuzen..Başlangıç olsun inşaAllah tüm kuzenler görürüz o kutsal toprakları..(Resmi yayınladığımı bilseler beni Afrika'ya gönderirler mi ki?Bence İsraile bile gönderirler :P)Ama söylemeyecem ki ;)
Ortança çiçeği insana neşe veriyor güzelliğiyle..Bana pozitif insanları anımsatıyor etrafa yaydığı güzellikle...Tamam bu cümle çok duygusal oldu :) Hepinizi özlemişim bunu da bu resmin başlığında belirteyim de ayrıca yazmak zorunda kalmayayım;)Ben geldim dostlar ..Sevmeyenlere ''Eyvahhlar olsun'' Sevenlere ''Gözünüz aydın '' ;)

Yorumlar

Gelibolu17 dedi ki…
Hoşgelmişsiniz:)
Köy işte haaa,hımmmm orası hiçte öyle alelade bir köy gibi durmuyo,
ama ben meraklı kişiliğimle yemedim içmedim,araştırdım hatta google örth ten bile baktım köyünüzün yerini buldum:)
derrrsem inanırmısın?
sevgiler selamlar,hoşgelmişsiniz...
yepisyeni,çıtırrr,çiçeği burnunda bir takipçiniz olarak bundan sonra peşinizdeyim:)
sevgiler selamlar olsun....
Gelibolu'dan "köy işte" diye bir yerden gelen arkadaşa:)
đerkenαя dedi ki…
Esselamü aleyküm..
Pabuç'um hoşgeldin sefalar getirdin :)) İyiki geldin, özledik seni ve yazılarını.

Güzel bir tatil geçirmişsin belli, mutlu oldum senin adına ve çektiğin resimlerle gözüm gönlüm açıldı :) Zira böyle şeyler yapmayalı uzuuuun zaman oldu :) Kısmet..

Sevgilerimle pabuç, :*
pabuç dedi ki…
@Gelibolu17,
Hoşgelmişsiniz sizde..Alelade köy değil tabiki orası benim köyüm ;) Sevdiklerimin yaşadığı yer..Bir birinden deli bir çok kuzenle köy hayatı güzeldir..Bazen canım sıkıldı desekte huzur var köy ortamında ..Hoş artık köylerde de şehirlerden eksik kalan yanı kalmadı ya neyse (ya a bizim köy öyle )
Araştırmaya devam belki bulursunuz bu köyü ;)

@derkenar,
çok şükür güzel tatil oldu..İnş sen de çok daha güzel bir tatil geçirsin...Darısı başınıza..
Yusuf dedi ki…
Benim gittiğim yere benziyor. merak ettim neresi burası?
derin dedi ki…
hoşgelmişsin:)
ne hoş yerlermiş oralar öyle pabuç; görülesi...şanslısın:)
baki selam ve muhabbet ile:)
pabuç dedi ki…
@derin,
teşekkürler hoşbuldum :)evet güzel yerlerdir köyler..İçindeçok fazla hatıra saklarlar çünkü..
Selam ve dua ile..Huzurla kal..
Adsız dedi ki…
iç ses dediki :)

hoşgeldin papuç.
çok güzel vakit geçirmişsin belli.resimlerde anlatımında çok güzel.benimde kendimi kıra bayıra vurasım var ama neerdee..ama bak şansına bu sefer yağmur yağmamış güzel bir tatil olmuş :)ben aylaaar sonra annemlere gittim yağmurdan kafamızı bile dışarı uzatamadık bakalım benim şansım ne zaman açılacak bu konuda..
Gelibolu17 dedi ki…
selam canım.günün ve geleceğin güzel olsun.sevgiler:)

arıyorum arıyorum hala,sizin köyü,ee ne demişler arayanlar bulanlardır,lakin bulanlar hep arayanlardır:)

selametle:)
mit dedi ki…
Hoş geldin, sefalar getirdin. İyice gezmiş ve eğlenmişsin gördüğüm kadarıyla, ne mutlu sana :) Tekrar hoş geldin.
pabuç dedi ki…
/Adsız İç SEs :)
hoşbuldum sağolasın çok şükür güzel günler geçirdim çok güldüm bir gerçek..Çocukluğumuza döndüğümüz bir tatil oldu..Darısı sizlerin başına inşaAllah..

/Gelibolu17,
selam..Allah razı olsun sizlerin de inşaAllah..Sakarya da bir köy burası (bak ip ucu verdim çok uğraşma diye)

/mit,
hoşbuldum tşklerrr:)Gezmedim de eğlendim diyebilirim..Herkes bir bahçede olunca başka yerlere gitmeden eğlenile biliyor ne mutlu.Sizin de tatilden dönüşünüzün de ben hoşgeldin derim inşaAllah :)
zeynep dedi ki…
Hoşgeldiniz sevgili papuçççç..Arar olmuştu gözlerim yazılarınızı..an fotoları çok güzeller..ama ev başka güzelmişş..Sevgiyle
http://istezeynep.blogspot.com/
pabuç dedi ki…
/zeynep,
hoş buldum tşklr...Adresinizi readerdan izlemeye aldım..
Gelibolu17 dedi ki…
Yaaaaaaa,oynamıyorum bende,ben bulacaktım ama olmadı şimdi:)
Sakarya'mı?
eh komşu sayılırmışız:)
Sakarya'ya geldiğimde yerinde inceleme yapacammm:)
Güzel Türkiye'min her yeri harikadır...
benim köyümde pek güzeldir ama görmenizi isterim,şiddetle tavsiye ederim...
ayrıcada ben bu yorumların altına cevap yazan arkadaşlarıma çok sempatik duygular besliyorum:)
teşekkür ediyorum,selamlar iyi geceler...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bir Öğretmenimizle Eğitim-Öğretim Üzerine Röportaj

Röportaj: Pabuç - Aslı Öğretmen
Sevgili blogger dostlarım; Bundan böyle bloğumuzda röportajlara da yer vereceğim.İlk konumuz toplum olarak geleceğimizin oluşmasında temel taşlarımızdan olan eğitim-öğretim kurumlarımız  ve sorunları. Ne yazık ki; eğitim sisteminin çarpıklığından doğan sorunlara temel çözümler getirilmez ise, geleceğimizin risk altında olduğunu söyleyebiliriz. Çocuklarımızın, kimlik, kişilik, kariyer sahibi olmalarını bunun yanında insanlık idealinde hizmet etmelerini esas alan müfredatların öğretim ve eğitim alanında reformların yapılması gerektiğine inanmaktayız. Bu reformlar  ancak zihniyet değişiminin yapılmasıyla gerçekleşebilecektir. Yaşadığımız şehirde, bir ilköğretim okulunda  öğretmenlik yapan bir öğretmenimizle, eğitime dair kısa bir söyleşi gerçekleştirme fırsatı yakaladık.  Fen Bilgisi öğretmenliği yapan "Aslı Öğretmen" bizim ricamızı kırmayarak söyleşi sonrularımızı blog okuyucularımız için bize içtenlikle cevaplandırdı. Bundan ötürü kendisine teşe…

Gözlerim Dalıyor

Gözlerim dalıyor içimde var olan uzaklara.... Noktasını koyamadığım cümlelerime ve ünlemi eksik olmayan düşüncelerime...
Gözlerim dalıyor, Yaşantım içinde bir tarafa ötelediğim Hayallerime..
Gözler dalınca bir tanıdığın gelir derler büyükler, Benim gözlerim dalıyor; beni ben yapan düşüncelerime,sevinçlerime,tebessümlerime..
Gelin ve hiç gitmeyin! Yaşadıklarımın yanında siz de hep yer alın; ötelediklerim,düşüncelerim,tebessümlerim,hayallerim... Beni ben yapan hislerim...


Teşekkürler Rabbim !..

En eski günlerden başlamayacağım bu sefer zira yaş artık tamamen kemale erdi sayılır eskilerden de iyice bi uzaklaştım...
Öyle :" Bir Kasım akşamı doğmuşum..." gibi tamamen klişe şeylere de başvurmayacağım söz!.

Eskiyi yad ettikçe içimi acıtan gerçekleri hatırlıyorum onun için herkesin sürekli dile getirdiği şeyi yapıp anın içinde yaşamaya çalışıyorum, zaten hayal kurmayı yıllar önce bırakmıştım: hayatın gerçekleriyle hayallerimin uyuşmadığını fark ettiğimde..

Çok güzel bir ailem oldu büyürken ve dünyada arayıp bulamayacağım denklikte de bir sevdiceğim ve canlarım...çok şükür ,hep şükür ,sonsuza kadar şükür...

Hayat işte öyle ya da böyle geçiyor herkese ayrı mekanlar ayrı ortamlar ayrı yardımcılar ayrı düşmanlar ayrı imtihan soruları verilmiş herkes bir telaşın içinde yaşayıp gidiyor..Felsefik şeyler yazmak istemiyorum tüm roman olmaya aday hayatlara saygımı sunuyorum buradan ....Yaşayın la yaşayın son nefesinize kadar doyasıya...Gülümseyin, kızın bağırın çağırın sonra pişma…