7 Haziran 2010 Pazartesi

Yanlış Olan Ben miyim !!

  Yazacak belli bir konum yok, zaten konu olsa da onları bütün bir yazıya dökecek toparlanmış bir kafa yok..!! Geçtiğimiz hafta sanki rutin hayatımdan ap ayrı bir yerde geçti ve ben bir haftanın sonunda rutin hayata geri döndüm gibi bir durum içerisindeyim..!! Oluyor böyle zamanlar bazen, siz de yaşamışsınızdır..Hiç olmayacak(mış) gibi gelen şeyler baş ucunuza gelip sizi kendinize getiriyor...!! Allah herkesin şu hayatın keşmekeşinde yardımcısı olsun..

 Aklıma gelen konularda kısa ve öz bir şeyler yazma yolunu seçiyorum bu sefer..Tembel Pabuç iş başında misali..!

 Her zaman söylüyorum çok fazla düz bir insan olduğum için laf cambazlığıyla farklı söylemlerde bulunanları ya da olayları istediği gibi yorumlayıp sonra da bunu mantık çerçevesinde kendi doğruları doğrultusunda karşı tarafa inandırma politikalarını hiç anlayamadım/anlayamayacağım...Bana ne anlatılmak isteniyorsa, neye inanılıyorsa , nasıl bakılıp nasıl görülüyorsa, ne derece samimiyse, nasıl düşünüyorsa , ne taraftaysa ,ne yapmak istiyorsa ,sevip/sevmiyorsa, onaylıyorsa /onaylamıyorsa, gerçekte neye inanıyorsa ,amacı neyse söylemeli karşı taraf..!! Yoksa dediğim gibi laf oyunlarndan ,triplerden hiç anlamam ,anlamadığım gibi karşılık olarak tepkide vermem...

 Gazze olayında da insanların hala gidenler ''şucuydu''  ''bucuydu'' tartışmalarını da anlamayacağımm..Gazze'ye giden insanlar bizim oturduğumuz yerden tv de izlediğimiz ''zulmün  merkezine'' yardım götüren bir gurup İNSANdı.Ve bu uğurda canlarını verdiler...Neci oldukları kimin umurunda!! İnsanlık adına adım attılar...Oturup ahkam kesmediler...Söz de değil öz de insandı onlar..19 yaşındaki bir çocuğun böyle bir adım atması ne kadar büyük bir insanlık örneği!! Bu konuda çok da konuşmak istemiyorum...israili ve onları savunanları kınıyorum Allah ıslah etsin !! Elimden geldiğince (ki bundan sonra çok çok daha dikkatli olacağım bu konuda) onların (israil ve yandaşlarının) ürünlerini almayacağım ve ferdi desteğimi bu şekilde verecem filistinli kardeşlerime..

 
Hayatta hiç bir şeyden tat alamadığınız oluyor mu? Özellikle ölüm gerçeğini daha sık düşündüğünüzde hiç bir şeyin anlamı kalmadığı oluyor mu? Bu çok kötü bir şey...Bu memnuniyetsizlikten kaynaklanan bir şey değil..Sadece anlamsız geliyor her şey...Bazen sizi üzenler ,yapamadıklarınız,alamadıklarınız, veremediğiniz sınavlarınız, kaybettikleriniz, aradıklarınız, sandıklarınız, mutsuzluklarınız hatta bazen sizi çok mutlu ettiğini düşündüğünüz şeyleriniz...hepsi anlamsız geliyor dünyaya ait ne varsa!! Ve o zaman kendinize sizi dünyaya bağlayacak bir şeyler bulma zorunluluğu duyuyorsunuz...Mecbur kalıyorsunuz çünkü tamamen bıkkınlık başladığında dünyaya karşı hayat çekilmez/anlamsız oluyor..Ki zaten hayat boş ve çoğu zaman anlamsız ama yine de burada sizi bağlayan bir şeyler olması gerekiyor..

 Bir de inanç konusunda insanların doğru olmamasını ya da öyle görünmektense gizli kalma heveslerini anlayamayacağım...Hiç kimseyle aram kötü olmasın herkese mavi boncuk dağıtayım ''aman benim hakkımda yanlış düşünmesinler'' yolunu seçmek bana uzak...Bulunduğunuz ortam dinle alakasız bir ortamdır mesela , siz de aman onlar size ''şöyle demesinler böyle müslüman demesinler'' diye anların suyuna gidersiniz ya ben buna sinir oluyorum..Aman siza yobaz demesinler dikkat edin...!! Müslümanlara karşı da ılımlı konuşmayın damgayı  yersiniz...Sakın onlar gibi sürekli ''Elhamdulillah '' demeyin .Bir yere girdiğinizde ''ESselamunaaleykum '' demeyin gericiler gibi...Uzatmak da istemiyorum anlayan anlar zaten ne demek istediğimi..!! Müslüman ,müslümanlığını her yerde her şartta yaşayabilendir..Birileri bir şey diyecek diye tavırlarında,yaşantısında ve söylemlerinde eğilip bükülen değildir..!!! 

 

Share:

10 yorum:

sufi dedi ki...

Toprağa basan pabuç olmuşsan eğer;sorgusuz sualsiz kabul etmişsindir zaten sana verilen hal ve ahvali.Neden olduydu, neden olmadıydı, niye neden gibi isyanları bir kenara iteleyip içinde bulunduğun durumun fevkine varmışsındır.Laf kalabalıklığı yapmanın sorgu sual etmenin bize birşey sağlamadığını hep gördük ve görüyoruz çünkü.Hikmeti babanın dediği gibi;"Vardır bir hikmeti" demek galiba herşeyin en güzeli.Sevgilerimle, tontini.

murat dedi ki...

papuc bu son israil olaylarında tamam israil suçlu , orada sivil insanlar öldürürüldü. gazzede masum insanlar abluka altında inliyor. aktivistleri ve gazzeye yardım edecek her türlü grubu -oluşumu destekliyorum. bunun üstüne isralin direk türk gemisine saldırmasına rağmen türkiye israil ile ilgili (son durum ne bilmiyorum) herhangi bi yaptırıma girişmedi. en son israilin oecd ye girişine türkiye onay verdi. herhangi bir askeri antlaşma iptal edilmedi. sanki türkiye arab dünyasında prestij yapıyor(birilerinin ölümlerinin üzerinden) gibi , ciddi bir yaptırım yapılacağına inanmıyorum. bu gösteriler ve kınamalardan bir sonuç alınacağına inanmadığım gibi olanın yine sivil vatandaşlara olduğuna inanıyorum. ayrıca bazı gazetelerin israil lobisi gibi çalıştığını bu tib durumlarda daha net görülüyor. ilk günden irail tezleri satır aralarına sıkıştırıldı. saldırı neredeyse nefsi müdafaa gibi gösterilmeye çalışıldı. kişisel olarak bu durumda ne yapabilirim onu bilmediğim için başka bir şey söyleyecek durumum da yok.

iç ses... dedi ki...

çok doğru cümleler kurmuşsun tebrikler.sanalı çokta ciddiye almamak gereksede şu an bahsettiğin olaylar çok yoğun şekilde sanalda yaşanmakta.son değindiklerine gelirsek sonuna kadar sana katılıyorum ben gerçek hayatta nasıl inandığım kimliği sergiliyorsam burada da onu savunmalıyım seninde dediğin gibi elhamdülillahta demeliyim selamünaleykümde Allahın izni ilede yani normal hayatta inanarak kullandığım ne kadar söz varsa.insanlarımızda hala bir hazımsızlık kabullenemeyiş ağır bir kompleks var bu çok belli.diğer bir yerde türkçemiz katledilirken neredeyse alkış tutacak şekilde yalakalık yapanlarımız bir yerde Allahın adını ağzına almaktan çekinip korkanlarımız bir taraftada gerçekten inanarak doğru olanı savunup arkasında durmaya çalışanlarımız senin yaptığın gibi.ne diyelim Allah şaşırtmasın..

pabuç dedi ki...

@sufi,
olması gereken Kitap ile bildirilmiş Efendimiz tarafından da yaşayaak gösterilmiş..Bunun dışında yeni taktiklere kalıyım bunun dışında kendi seslerini Peygamberimden fazla çıkaranlara karşıyım..kim ne derse desin ..!! her işte bir hayır vardır sözüne inanıyorum..Biz hiç bir şeyi bilmediğimiz için önyargılarda bulunuyoruz sonuçta yaşanan herşeyin hayrını Rabbim biliyor biz de zamanla görüyoruz..Sevgiler benden de sana..

pabuç dedi ki...

@murat,
yorumun çok doğru/haklı sana katılıyorum...Yine bir adım atılzsa protesto adına siyasilerin bu söylemleri de artık ciddiyetini kaybedecek (en azından benim açımdan) Bu sabah tv de izledim israilliler Türklere çok zor vize veriyorlarmış ve eğer israilde bir Türk firmasında çalışmak amaçlı giriş yapmak istiyorlaarsa asla izin vermiyorlarmış..Bizim hala onlara iş imkanları sanğlanmasın anlayamıyorum..Umarım hükümet bu yaptırımlr konusunda adım atar...yoksa artık güveni sarsılmaya başlıyor...!!

pabuç dedi ki...

@iç ses,
kusura bakma sana yorum cevabını geç yazdım!! Elimde olmayan sebeplerden dolayı inan..İnsan kimliğini neden saklar !! Özellikle dünyanın en büyük nimeti islamla şereflenmişse..Bunu anlamam...Ve kişi ve toplumlara göre değişmez müslüman bukalemun gibi..Olduğunu gibi olur haliyle örnek olur insanlara...Müslüman güzel insan demektir !! Öyle olmalıdır ...

SEvgiler..

Antipatik Yazar dedi ki...

Gazze olayında yardım götürenler üzerine yapılan tartışmaları yanlış buluyorum bende herkes gibi.
Sonuçta atılımda bulunuyorlar ve zorda olanlara bir nebze de olsun mutluluk ışığı yakıyorlar!

Adsız dedi ki...

selamun aleykum.

benimde bu konuda cok soyleyeceklerim var,kafami toparlayamadim henuz.

hadi israillli asiri dinciler bizim insanlarimizi kotuluyor,israilin kppekleri kotuluyor da,ya kendine musluman deyipte mavi marmaraya binen insanlari elestirenler,onlara sehid demeyenler,kin nefret kusan muslumanciklar!hem islamdan bahseden hemde onlara kin kusan!orada oldurulenler gayri muslim olsa biz gene bagrimiza basacaktik,tipki racheli bagrimiza bastigimiz gibi,andigimiz gibi.onlar balayina gitmediler,gezmeye gitmediler,futbol seyretmeyede gitmediler!bizler evimizde cips yerken,kola icerken,onlar akan kanlari durdurmaya gitti.

oyle gucume gidiyorki muslumanciklarin onlari elestirmesi.icim yaniyor,birde oyle yazi yazanlari okudukca,hoca efendilerin ''israilden izin alsalardi''yazilarini okudukca cildiriyorum.

biz muslumanlar bir kova su dokerek degil,goz yaslarimizla israili bogardik ama aglamiyoruzki!

ALLAH hidayet etsin.kim ne derse desin boykota devam.sevgiler papucum

pabuç dedi ki...

@Antipatik Yazar,
Gidenler insanlık için gittiler ve insanlıktan nasibi olmayanlar tarafından saldırıya uğradılar..Ve dünyanın bu olanlar umrunda bile değil..ne acı..

pabuç dedi ki...

@Anlayamazsin,wealeykumselam,
yorumuna katılıyorum..Şehitlere üzülürken şimdi müslümanlar arasında da ayrı gayrı konuşmalara yanmaya başladık..İsrailden izin almalıydılar diyecek kadar ileri gitmeye başladık..Rabbim sonumuzu hayr eylesin ..doğru yoldan ayırmasın hiç birimizi...Ve çok haklısın biz ağlamıyoruz canım ...

Sevgiyle ve huzurla kal..