10 Haziran 2010 Perşembe

Bi Sus Ya !!

''Hani böyle bilmiş bilmiş her konuya atlayıp ahkam kesiyorsun ya inan bana çok komik oluyor...Sen ukalaca atıp tutarken sesini çıkarmayan ama senin konuştuğun konu hakkında gerçekten bilgili olan insanlar içten içe gülüyorlar sana...Diyorlar ki:''Ah be kardeşim neden görmüyorsun komik halini ,neden kendini zorluyorsun bilmediğin konularda bilmişlik taslayacağım diye '' Ama sen anlamazsın ki çünkü sen her şeyi herkesden daha iyi bilirsin..Tabii canımm siyaset senden sorulur ,dünya meseleleri senin ilgi alanındır ,çouk eğitimi, kişisel gelişim,eğitim konusunda söyleyeceklerin bitmez,dünya kültürleri hatta ve hatta din konusunda bile en bilir kişi sensindir..Ahh bir bıraksalar ülkeyi de dünyayı da sen kurtaracaksın ama bırakmıyorlar işte!!''

Buraya kadar yazdıklarımı sakın özellikle birine söylediğimi sanmayın. Sadece bu şekilde yazdım, rahat yazma biçimi olduğu için...Yoksa hepimiz karşılaşıyoruz bu tip insanlarla, genele hitap ediyor yazdıklarım...

Asıl söylemek istediğim şey, herkes her konuda meraklı olabilir, dünyada var olduğumuz sürece ilgi alanlarımızla ilgili ya da yaşantımız içinde karşılaştığımız olaylarla ilgili fikirlerimiz olabilir..Bunları paylaşma ortamlarında üslubuyla paylaşa biliriz bunlar doğal şeyler..Ama bunları her şeyin doğrusunu ben bilirim edasıyla konuşanlara katlanamıyorum..Bi dur arkadaşım bi bak etrafına ahkam kestiğin konuyu senden daha iyi bilen insanlar vardır ortamda bi dinle...Her şey sadece konuşmaktan ibaret değil ki.. Önce dinlemesini bilmelisin söze zıplamadan önce...

O konu hakkında çok mu konuşmak istiyorsun! Gider bir arkadaşınla sohbet edersin ama bir toplumda ben bilirim (ben her şeyi bilirim) edasıyla kendini gösterme çabasına girmezsin...dimi yani...Bak işte senin gibiler yüzünden ben de bunca iş/güç içinde gelmiş burada senden/senin gibilerden bahsediyorum ..Olmaz ama meşgul etmeyin milleti ;)

Ben de konuşmayı seven biriyimdir ama her şeyi bilmediğimi biliyorum en azından..Bilmediklerimi dinlemeyi severim muhatap bulmazsam okuyarak öğrenirim...Konuşmak güzeldir ama kendine güldürmemelisin konuşacam diye de...!!


Share:

16 yorum:

komançi dedi ki...

bu yazı aklına geldi diyemi kalme aldın. yoksa birisi sinirlerinimi bozdu benzere sebeplerden dolayı :)

Adsız dedi ki...

Koyu olarak yazdıklarından ben sık sık görüyorum. :)

üryan dedi ki...

bir an hayal ettim ; eger herkes ehil olduğu mevzuularda konuşsa ortalıkta nasıl bir sükunet olurdu öyle değil mi..

ramazan dedi ki...

Bi sussa çatlar ölürdü...

pabuç dedi ki...

@komançi,
yok kimseye sinirlenmedim bu aralar benim sinirler alınmış durumda :) Ama bu tip insanlar aklıma gelince anayım dedim zatları blogda ;)

@Yusufsan21,
hepimiz karşılaşıyoruz onlarla bazen çekilmez oluyorlar değil mi ;)

@üryan,
susmayı başarabilseydik dünya böyle olmazdı...

@ramazan hocam,
biraz sussalar yeterliydi biraz susmaktan kimse ölmez :) Ölmez dimi ...

Ballı Cimcime dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
belh dedi ki...

bende artık böyle herşeyi ben bilirim havasında olan insanlara karşı öyle bir önyargı oluşuyor ki her söylediğine şüpheli bakmaya başlıyorum. Belki benim de bu davranışım hatalıdır ama ne yapayım, bi konuda da birşeyi iyi bilmesinler onlar da:)

pabuç dedi ki...

@Ballı Cimcime,
aynen öyle..''Bi sus kaaaardeşimm bilgin misin ?'' diyesin geliyo da susuyon işte :)

@belh,
şüphe oluşması ..bilmem şüpheye gerek yok ama onun ahkam keseceği ortamlarda fazla bulunmazsın olur biter ..

Ballı Cimcime dedi ki...

Sonuna kadar katılıyorum yazdıklarına, her şeyi biliyorum ahkamıyla kasınıp dururlar çevremizde, tahammül sınırlarını zorlayarak... "Bi sus yaa!" diyesin gelir de o an dilin söylemez değil mi?

cecil dedi ki...

en güzeli neleri bilmediğini bilmektir dimi:)
yanlız resim beni kopardı :) vallada çaldım affet beni:)) lazım olar da yollamak isteyebilirim birilerine :))
sevgiler...

pabuç dedi ki...

@cecil,
resim süper..ve resim senin kölen olsun lafı mı olur :)

Adsız dedi ki...

:)

bahar gelsin-HANDAN GÜLER dedi ki...

pabuçççç evet çok konuşan bazen böyle görünüyor ya resim korkunç tebrikler:))

pabuç dedi ki...

:)

Antipatik Yazar dedi ki...

Off off!

pabuç dedi ki...

Nayıırr nolamaz sen de onlardan biri değilsin dimi..Hayır de ;)