16 Mayıs 2010 Pazar

Bir Milyon Kalem ''Çocuğuma Dokunma!'' KampanyasıMerhaba değerli dostlar...
Siteniz bir milyon kalem yeni bir kampanyaya daha imza atıyor. Bu kez hedefimiz farklı. Bir milyon kalem  sitesi olarak son zamanlarda artış gösteren çocuk istismarı konusunda toplumsal duyarlılık oluşturmakla ilgili bir kampanya düzenlemek istiyoruz. 
Ülkemizde sayısı yüzbinleri aşan internet kullanıcısı var. Her kullanıcıda interneti sadece zaman geçirmek ya da zararlı uğraşlar için kullanmıyor. Doğru ve bilinçli kullanımla internet değişik coğrafyalardan pek çok kişiyi bir araya getirebiliyor, yararlı işlere imza atabiliyor. Tıpkı bizim gibi.

Bu yeni kampanyamızda blog yazarlarımızın üstteki bannerimizi sitelerine koyarak öncelikle blog yazılarında çocuk istismarını ele almalarını istiyoruz. Blog yazılarınızda ele alacağınız konular toplumsal duyarlılığı arttırıcı, istismar konularında yaşanmış veya gözlenmiş olaylara vurgu yapan yazılar olduğu gibi bu konudaki önerilerinizi de dile getirebilirsiniz.
İnancımız istismarın bulaşıcı bir hastalık olduğu ve savaşılması gerektiği. Bununla mücadele içinde eğitim elimizdeki tek ilaç. Bu uzun soluklu projede birlikte çalışabilmek umudundayız. Kampanyaya üyemiz olmayan herkesi de davet edebilir. Logomuzu sitelerinde yayınlamalarını rica edebilirsiniz.
  
Bu çalışmalar öncelikle bir e-kitapta toplanacak daha sonra sponsor bulunması durumunda kitap olarak basılıp, dağıtıma verilecek. Bizim sloganımız çocuk gülücüklerinde her zaman yerimizin olması. Her şey geleceğimiz ve onun teminatı çocuklarımız için. Lütfen onları korumak için birlikte hareket edelim.
  
Şimdi ilk olarak sizlerden bannerimizi blog sayfanıza koymanızı ve sonrasında blogunuzda ve 1mkda bu konuda bir yazı yazmanızı (çocuğuma dokunma etiketiyle etiketlemenizi) , çevrenizde bu konuya duyarlı kişilerle toplumsal bilinç düzeyinin yükseltilmesi yönünde çalışmalar yapmanızı ve bizlerle bunları paylaşmanızı bekliyoruz. Selam, saygı ve dostlukla..

1mk site yönetimi adına

Psk. Dr.                          Yazar   
A. Şebnem SOYSAL & Erkan BAL
Share:

2 yorum:

wmina dedi ki...

Kesinlikle ilgilenilmesi gereken bir konu tebrik ederim elimden geleni yapacağım banneri koyarak başlıyorum. iyi akşamlar

pabuç dedi ki...

Teşekkürederiz...sağolunuz..